Daenerys'in Ejderleri Nasıl Getireceği Sorunsalı ve Bazı Gizemli Şeyler Hakkında Tahminler

Pek üstünde durulmasa da bana kalırsa geleceğe dair en büyük sorunlardan birisi.

Dizide kendisi Ejderlerini fino köpekler gibi getirmişti Westeros’a. Ancak dizide bu ejderha sürücüsü meselesi yeterince işlenmedi ve sallanmadı. Her Ejderhanın sadece bir sürücüsü olabilir ve Ejderha o sürücü onun sırtındayken denileni yapar. Daenerys kendisini üçe bölemeyeceğine göre üçünün de belli bir süre binicisi olamaz. Hadi üstüne atlamadan sürdü diyelim bir ejderha sahibi ölmeden başka bir sürücüye biat etmez. Yani sürücüler olmadan Daenerys’in o ejderleri Westeros’a getirememesi lazım.

Peki o zaman nasıl olacak?

Benim bu konudaki kişisel düşüncem beklenilenin aksine Jon’un Daenerys’in yanına gitmesi yönünde, Daenerys’in Jon’a değil. Şimdi bunu okuyan çoğu kişinin ama sur? Ama Kışyarı? Dediğini duyar gibiyim. Böyle bir olay meydana gelirse ne zaman olacağını bilmiyorum. Ancak ölümün insanı çok değiştiren bir deneyim olduğu defalarca vurgulandı. Özellikle Jon’un dünyaya geri gelirken Warglık yeteneklerinden yararlanma ihtimali(önce insan sonra kurt sonra tekrar insan kehaneti bence hayaletin içine girerek kurtulacağını çok net gösteriyor), hatta bu warglık olayı sırasında geçmişi bir parça görmesi ve gerçekleri öğrenmesiyle tüm hayatının yalan olduğunu anlayınca gireceği şok onu çok farklı birisi yapacaktır. O yüzden bunu düşünürken şimdiki Jon’a göre düşünmemeniz. Tabiki de tamamen kopacağını sanmam hatta Kuzey’in geri alınmasında ciddi oranda yardım edebilir, battle of bastards görebiliriz. Ancak bu savaştan sonra bir yolculuğa çıkabilir. Şimdi Meeren nere Kuzey nere diyebilirsiniz ancak bence oraya kuzeyden gidecek. Yani dünya yuvarlak ve aynı akgezen efsanelerinin Essosda da görüldüğü dikkate alındığında büyük ihtimalle kuzey kısmı birleşik. Hatta 5 kale isminde surla aynı görevi gören bir yapının Essos’da olduğu söyleniyor. Tabi bunda Brynden beyin ciddi bir yardımı dokunabilir. Muhtemelen bu mesele ben Targeryanmışım olum şeklinde değil son savaşta ejderlerin oynayacağı kritik rolü bileceği için gerçekleşir. Hatta pek çok yerde Jon’un ejder de olaydı iyiydi hatta bir değil 3 tane demesiyle aslında resmen gözümüze sokuluyor. Zaten o Quaithe de Daenerys’e Kuzeye gitmek için güneye, batıya gitmek için doğuya ilerlemek için geriye gitmelisin,ışığa dokunmak için gölgeyi geçmelisin demişti. Asshai’ye git orada gerçeği bulacaksın falan demişti. Asshai’nin en Doğusunda ne var? Gölge dağları. Peki Westeros’un en Batısında? Işık adaları.

Öte yandan ben Quaithe’nin amacının çok da iyi olmayabileceği düşüncesindeyim. Hatta bu hatun iddia edildiği gibi Shiera Seestersa altına bir Ejder çekmek için tuzak bile olabilir. Ölümsüzlerin gösterdiği şeyler gerçeklerdi ama gene de amaçları kötüydü. Bu kadın da onlardan farklı olmayabilir. Zaten ne dediğini hatırlayın,

‘‘Yakında beyaz kısrak gelecek.Ve onun ardında ötekiler.Deniz canavarı ve kara alev,aslan ve grifin,güneşin oğlu ve maskaranın ejderhası.Hiçbirine güvenme’’

Muhtemelen Beyaz Kısrak ve Ötekileri güven kazanmak için söyledi. Şimdi bunların hepsi Dany’i yanlış yönlendirebilir, biri hariç. ASLAN. Yani serinin en önemli karakterlerinden birisi bu abi. Öte yandan Maskara’nın Ejderhası ve Grifin çok uzaklarda. Bence bu kadın sadece kendisini Asshai’ye çekme planlarının önüne geçebilecek olan, olur mu kraliçem ne asshai’si diyecek ve kendisine güzel çıkış yolları olan insanların önünü kesmek için bunu söyledi. O bunu söylediğinde henüz Aegon fikrini değiştirmemişti, yani o ara geldiğini gördüğü şeylere göre önlem aldı kendisi de tabi Aegon’un fikrini değiştireceğini bilmiyordu. Yani Asshai’ye çekilecek ve gerçekten orada bazı gerçekleri görecek ama onu geçemeyecek ve Ejderleri kaptıracak. Planı böyle.

Şimdi gelelim Quaithe neden Sheera olsun meselesine, ne demişti Moqorro

Batıdiyar’ın Ortak Dil’ini kullanarak, “Ejderhalar,” dedi Moqorro. Ortak Dil’i neredeyse aksansız bir şekilde, çok iyi konuşuyordu. Yüksek rahip Benerro tarafından R’hllor’un inancını Daenerys Targaryen’a götürmek üzere seçilmesinin sebebi buydu şüphesiz. “Yaşlı ve genç, gerçek ve sahte, parlak ve karanlık ejderhalar. Ve sen. Bütün bunların ortasında hırlayan, büyük gölgeli küçük bir adam.”

Şimdi burada yaşlı ve genç ejderha olayının üstünde duralım, aslında bunu başlıkta yazmıştım ama herkes görmemiştir. Bunlar rastgele söylenmiş olan şeyler değiller muhtemelen. Yani bu sözlerin birbirinin zıttı ama aynı zamanda dengi olması ve aynı cinsten olması gerekmekte. Yaşlı Ejderha Brynden Rivers. Aynı zamanda Brynden’ın Sheera’yla bir gönül ilişkisi olmuş geçmiş yıllarda. Sheera epey mistiki karanlık sanatlara ilgi duyan birisiymiş Brynden ile benzeyen bir şekilde. Şimdi Sheera hakkında genç denildi ama Melisandre’nin Arya diye Karstark kızını gördüğünü de hatırlayın. Yani görüler özgeçmişi veriyor değil her zaman. Sheera ise genç kalmak için bakire kanıyla yıkanan birisi olarak tasvir ediliyor. Yani Bryndenla aynı dönemde dünyaya gelen, onla yakın ilişkisi bulunan bir hanımablanın Brynden gibi büyüde master yapması ancak bunu tamamen zıt bir kulvarda gerçekleştirmesi epey uyan bir şey. Tabi bu kadının gerçekten Sheera olduğunu gösteren başka bir delil varsa da ben bilmiyorum. Ancak yaşlı ejderha Brynden dersek onun zıttı ve dengi olarak mevcut karakterler arasından daha iyisi aklıma gelmiyor.

Şimdi buradan yola çıkarsak Jon’un gördüğü düşü hatırlayın. Tam buruşuk bir el kendisinin omzuna dokunacakken kuzgun onu uyandırıyor ve o elin kime ait olduğunu göremiyor ve kuzgun ilk defa kendisine tam ismiyle hitap edip kral diyor. Kuzgunlarla Brynden arasındaki bağlantıyı biliyorsunuz. Ayrıca hemen sonra meydana gelen Devin yarattığı kargaşa ve Jon’un bıçaklanması. Şimdi o dev Patreck’i patakladı. Patreck de Val ile nişanlanmıştı. Az önce Yeni Ay başarılı bir tespitte bulunarak bunun sebebinin Patrack’e Jon’un onu çalmalısın demesi ve Patreck’in de kimse benim gücümü sınayamaz dyerek kıza tecavüz etmeye yeltenmesi olabileceğini söylemişti. Şimdi o devle Val arasında bir bağ olabilir öyle bir ayrıntı varsa da hatırlamıyorum. Ancak bizim gördüğümüz kadarıyla tecavüz meselesi sur ötesinde gayet normal karşılanıyor. Yani çok güçlü bir bağ falan olmadığı sürece bir devin kontrolden çıkması çok normal değil. Daha da garibi bu Selyse Val gibi Kuzey kralıyla evlendirilmesi düşünülen bir kadını Stannisten habersiz neden Patreck gibi doğrudürüst hanesi bile olmayan birine verdi? Şimdi bu Petyr Baelishden daha önce biliyoruz ki Petyr insanları manipüle etmek için sadece onlarla konuşmuyor, ayrıca ozan göndermek ve fikirlerine etki etmek gibi yollara da sahip. Gerek o cüceleri yollaması, gerek Loras’ın kral muhafızlarına katılmasını sağlaması için Aemon şarksıının çalınmasını sağlayarak Tyrelları gaza getirmesi falan. Petyr sadece bir insan. Bazı tahminler yapabilir ve ne kadar güçlü olursa olsun her şeyi ayarlayamaz. Mesela Jon ne düşünür ve ne yapar, Selyse nasıl düşünür, böyle birisi nasıl ikna edilir bilemez. Ancak bunu yapabilecek olan insan Brynden. İnsanların iç dünyasını bilebilir ve varlıklar üzerinde kontrol sağlayabilir. Selyse dediğimiz kadın zaten hurafelerle kafayı kırmış bir insan. Saçma bir rüya yetecektir. Devin bu derece kontrolden çıkması onun işi olabilir. O buruşuk eli olan kadının Melis olduğunu söylüyorlar Jon’un rüyasındaki. Ancak aslında Quaithe olabilir mi? Jon’u da etkileyecekken Brynden onu engellemiş olabilir mi? Gene aynı zamanda Jon’un kendini bulması için ölümü onun ayarlamış olduğu bir şey olabilir mi ve Daenerys’i bu tuzaktan kurtarmak için ikisini buluşturmayı amaçlıyor olabilir mi bir şekilde? Yani aslında bu iki büyücü arasında da bu tür bir rekabet olabilir. O kehanetler, rüyalar falan hep dünyayı istediği gibi yönlendirmeye çalışan bu insanların elinden çıkmış olabilir.

Her neyse yukarıdaki yazdığım şeylerden bazılar çok uç ve bazıları sadece birtakım varsayımlara dayanıyor öyle foreshodowing falan fazla yok. Ama biraz sesli düşünme de diyebilirsiniz. Her neyse asıl meseleye geliyoruz.

Eğer böyle bir buluşma olursa o gölge dağlarının icabına bakıp bir gedik noktası açabilirler. Westeros’a dönüş Doğu’dan değil Batı’dan olur. Hatta şu da var o eski mektupta 5 merkez karakterin bir araya geleceği söyleniyordu. Ancak mektupta şuanki aşamaya çoktan geldik. Her ne kadar çoğu şey farklı da olsa Catelyn zombi oldu, Kuzey düştü, Jon gece nöbetindeyim ne yapacağım ben kafasına geldi, Demir tahtın başına ipsiz sapsız bir diktatör geçti. Ancak bu beşli buluşma bir gerçekleşmedi mektupta. Ayrıca en son söylenen kısımdan sonrası karalanmış yani hala daha büyük spoiler. Bu beşinin karşılaşması Essosda olabilir. Brandon zaten surun kuzeyinde, Arya Essosda. Tyrion Meerende. Hatta Tyrion hakkında bir sonraki kitapta amacının ne olduğunu bulacak yazıyordu. Tyrion’un hayatında yediği en büyük kazık karısıyla ilgili olandı ve Tyrion’un karısı olma ihtimali çok yüksek olan mükemmel bir aday var detaylar burada

Buna göre sadece bir karısı değil bir kızı da var. Yani Tyrion’un amacı kızını korumak ve basitçe ona Casterly kayasını vermek olabilir. Peki kızı nerede? Braavos. Arya nerede? Braavos. Lanna’yı babasının yanına getirecek şey neyse bu Arya’yı da kapsayabilir bir ihtimal. Ayrıca Dothrakların çok büyük bir şeye sebep olacağı söyleniyordu. Gölge dağları aşılır ve istila başlar. Bildiğiniz üzere dizide Tyrion Casterly Kayasnı ele geçirerek her şeye başlıyordu. Aslında pek mantıklı bir başlangıç noktası değil ama kalenin kanalizasyonlarını düzenlediği için zayıf noktaları bildiğinden kolayca ele geçirebilmek için bir plana sahip olmuştu. Bu kanalizasyon olayı kitapta da var ve bunun için kullanılabilir. Şimdi diyeceksiniz neden dizi referansı verdin? Pek çok uyarlama izledim ve senaristler uyarlarken orada olan bir şeyi çok alakasız da olsa kullanabiliyorlar böyle bir takıntıları var. Her neyse. Başka bir nokta Westerling ailesi. Bu adamların Stark yenilgisinde ciddi payları var. Ama görünür hiçbir şey yok. Bu Jeyne’nin annesi Kurbağa Maggy(Cersei’nin başının belası kehaneti söyleyen biri)'nin soyundan geliyor. Zaten Robb’un ulu kurtu kızın dayısından hoşlanmamıştı. Yani mistik güce sahip olan ve bir de üstüne üstlük Castemere gibi bir zamanlar Kaya’nın Lannisterlardan sonra en güçlü ailesi olan Reyne hanesinin makamını kaptılar. Şimdi şuanda görünen o ki her bölge karıştı. Lannister toprakları Tywin etkisi sayesinde her zaman stabil kaldı. Ama şimdi onları koruyacak kimse yok. Leydileri en son çıplak yürütülüp hapse atılmıştı ve pek zeki de değil. Bu aileden bir atak gelebilir ve kitabın prolog kısmında Jeyne Westerling olması ilginç şeylerin olabileceğinni kanıtı. Castemere’nin Tywin’in asıl oğlu Tyrion tarafından fethedilmesi ve Rains of Castemere vol 2 olması çok hoş bir ayrıntı olur bence.

Bu arada amacım başta sadece Ejderleri nasıl getirecek demek ve bence Jon oraya gidebilir demekti ancak laf lafı açtı, temenni, tahmin ve teori karışımı uzun bir şey oldu biraz dağınık oldu evet ama yapacak bir eşy yok :(.

warglar değil yeşil görenler geçmişi görebiliyor her warg yeşil gören değil ama Jon da yeşil görenlik var yok bilemem Martin bilir
Jon un Esos a gitmesine gelirsdek ben buna ihtimal vermiyorum çünkü Aegon hangi sebeple yönünü Westerosa çevirdi hatırlatırım ki hadi gitti diyelim Ejderhaya binebileceğinin garantisi de yok.
ben bu Ejderha olayına farklı bakıyorum öncelikle özellikle buz ve ateşin dünyası kitabında bolca buz ve deniz ejderi lafı geçti. 5 kitaptada üstü kapalı geçişler olmuş ama hakim değilim o konuya
hatta bir takım teoriler varmış duvarda bız ejderhalarının uyuduğuna dair Turgut uç un yalancısıyım burada :smile:
herneyse sonuç olarak ben Jon uyanırken yalnızca taştan ejderhaları değil bu buz ve deniz ejderhalarını da uyandıracağını düşünüyorum. Yani Esos a gitmesine gerek olmayacak ve kalan 2 kitapta kimliği ve tüm bu ejderhaları kontrol etmeyi öğrenecek kabullenecek bence
devamına yarın ayık kafa ile bakayım ben gittim

Nasıl getireceğine dair herhangi bir fikrim yok
Jonun gitmesi demişsin ejderhaları targ olsa bile kontrol edemeyenler var. Bana biraz ucuk geldi evet cidden nasıl getireceği ilginç belkide ejderhalar Drogon u takip ederler hayvanlarda kendilerinden güçlü olanları takip ediyorlar.
Ben danyin esostan çıkamayacağını düşünüyordum ama martinin mektubu bu düşüncemi değiştirdi serideki ilk düşünülen şeylerden biri dortraklar ve birsürü şey değişmişken dortraklar değişmemiş. danynin niye oraya gittiği ve khal jhogonun onu bulması bir yere bağlanmalı.
Yinede başarılı bir yazı olmuş Tebrikler​:smiley::smiley::smiley:

Vay be jon neymiş öyle yalnız eksik söylemişsin taştan ejderhalar, buz ve deniz ejderhaları falan jon için mesele değil. Ben jon uyanınca valaria’nın altındaki alev solucanlarını, ejderha kayasindaki gargoyle’leri, sahmeranlari , griflonlari hatta ve hatta odyseusun öldürdüğü poseion ün oğlu kyklop Polyphemus’u uyandıracağını düşünüyordum sizcede ulu targ ve stark kanını sadece 3 ejderha türünü uyandırmaya yeteceğini söyleyerek biraz haksızlık etmiş olmuyor musunuz

Edit: Polyphemus u odyseus’un nasıl kandırdığını unutmayalım " Hickimse" diyerek bitirdi devin işini buradanda hickimse= arya dan Jon ve arya aşkında bir gönderme var diyerekten İyice saçmalamanın doruğuna ulaşmak istiyorum

Bak hocam sana bir olay anlatayım

Ejderhaların dansı sırasında bir tarafta fazladan ejderhalar var.Bunun üzerine fazla ejderha binicileri olan var mıııı diye kuzgun yolluyorlar diyara ve bir anda 4 5 kişi çıkıyor. İşte birisi bir Valeryon piçi, öbürü demircinin oğlu falan. Bunlar Ejder binicisi oluyorlar. Bak bu savaş sırasında gerçekleşiyor öyle zaman isteyen bir şey değil Yani.

Gerçekten kuzey birleşikse Jon’un fazla yol gitmesine gerek yok zaten. Kaba bir hesapla nehirova kadar tutar en fazla o da.

Zaten Jon Ejder binicisi olacak bu kesin. Ayrıca Ejderin güçlü olanı takip etmesi bana çok ucuz geliyor. Yani bir evren kuruyorsun tıkandığın zaman daha önce ortaya atılmamış olan bir olayı öne sürüyorsun. Ucuz bir yöntem. Dany’nin ejderha getirmesi gibi en temel olaylardan birisinde böyle bir yöntem kullanacağını sanmıyorum. Dothraklar o gölge dağları meselesinde kilit rolde oynayabilirler. Ayrıca bu abiler tamamen cahil değil. Drogo’nun Targaryen isteme sebebi abazanlık değil muhtemelen ejderha kanından bir çoçuğa sahip olma isteğiydi. Yani bir şeyler biliyor bu abiler.

Valla yoksa bile Brynden iletişim kurabilir. Ya da bu olmaz mezarlardan öğrenebilir. O asıl mesele değil takılmayın bence ona.

Jon gidip beni kralın yapsanaaa demeyecek. Ayrıca o ejderhaları yanında olan ve kraliçe gibi hükmeden bir Daenerys’in yanına değil ve çölde tek başına kalmış ve yardıma muhtaç bir Daenerys’in yanına gidecek.

Bu mesele şmyle olmaz, hmm ben Targmışım iyi o zaman gideyim halamın yanına. Olursa Brynden’ın geçmişini, aslında kim olduğunu falan hissetirmesiyle olur. Yani gücünün farkına varmasını sağlamasıyla. Olay sadece sözlerde değil Yani. Ayrıca ben Wjder bineceğim diye değiş sadece yardım için de gidebilir ihtimalleri kısmamak lazım.[quote=“fecr, post:2, topic:10563”]
Ejderha olayına farklı bakıyorum öncelikle özellikle buz ve ateşin dünyası kitabında bolca buz ve deniz ejderi lafı geçti. 5 kitaptada üstü kapalı geçişler olmuş ama hakim değilim o konuya

hatta bir takım teoriler varmış duvarda bız ejderhalarının uyuduğuna dair Turgut uç un yalancısıyım burada :smile:

herneyse sonuç olarak ben Jon uyanırken yalnızca taştan ejderhaları değil bu buz ve deniz ejderhalarını da uyandıracağını düşünüyorum. Yani Esos a gitmesine gerek olmayacak ve kalan 2 kitapta kimliği ve tüm bu ejderhaları kontrol etmeyi öğrenecek kabullenecek bence

devamına yarın ayık kafa ile bakayım ben gittim
[/quote]

Hepsi olmasa da Winterfall’in altındaki ejderler meselesi incelemeye değer. Ama burada mesele Jon’u Ejder binici yapmak değil, Dany ejderlerini Westerosa getirmek.

Birsürü piç çağırıyorlar ama onlardan çoğuda ölüyor diye biliyorum ama martin jona senaryo zırhı verir mi bilemem

[quote=“Symmachus, post:5, topic:10563”]
Gerçekten kuzey birleşikse Jon’un fazla yol gitmesine gerek yok zaten. Kaba bir hesapla nehirova kadar tutar en fazla o da.
[/quote

Teorinin birsürü açıklığı var kuzeyin suanki durumunu ve jonun durumunu bir kenara atıp senin dediğin üzerinden gidelim. Öncelikle kuzey çok ticaret yapan bir şehir değil dış dünyayla ilişkisi Sınırlı bir eski şehir veya kralın şehri değil ve bu dany ve ejderha hikayelerine okudugumuz povlarda hep denizci hikayesi denildi cersi bile bu hikayeleri takmadı diye hatırlıyorum ve bu ejderha hikayeleri kuzeye geldi mi daha bilmiyoruz. Ve daha jonun dirilmesi bir şekilde bunları öğrenmesi lazım ve teorinde jon batıdan esosa ulaşacak demissin jon bunu da bilmiyor. Ww tehlikesi varken jon neden böyle bir hayalperest maceraya atılsın bilemiyorum. Bunlarida kabul edelim diyelim jon danynin meerende olduğu nu öğrenir en fazla victarion bile yeni öğrendi danynin orda olmadığını ve nereye gittiği bilinmiyor meerendekiler dortrak denizine gittiğini söylüyor yani jonun ilk rotası meeren olacaktır ve bunları öğrenirse tekrar rotasını dotrak denizine mi çevirecek? (Tabi meeren e gittiğinde orada kendisinin gitmesine izin verilirse ) ve bütün bunlar olup jon dany’i bulsa bile dany jona niye inansın ve jon kimliğini açıkladığında ona niye güvensin.

Oradaki sebep dünyanın tepesine oturacak aygırın kendi oğlu olması isteği değil miydi

Burada belli kişileri değil herkese haber veriyorlar. Yani cahil cühela Valyria olayıbdab bihaber insanlar da denemişlerdir bunu. Kaldı ki Jon bir Targaryen ve bir Targaryeb’in ejderha süremediği çok nadir görülmüştür.

[quote=“Muratkocak, post:6, topic:10563”]
Birsürü piç çağırıyorlar ama onlardan çoğuda ölüyor diye biliyorum ama martin jona senaryo zırhı verir mi bilemem

Bak hocam bana kalırsa yazıyı dikkatli bir şekilde okumadın. Olabilir çok uzun ve dağınık gece de geç oldu ama az önce alıntıda tekrar söyledim ama bir daha söyleyim.

Teoriye göre, Jon’un söylentileri duyup anaaa bir gidip bakayım demesi gibi bir durum olmayacak. Hani Brandon dizide Brynden sayesinde gerçekleri görmüştü ya, hah işte ona benzer bir durum olacak ama daha çetrefillisini düşün. İşte kendini keşfetme, transa geçme falan gibi. Yani şöyle olmaz.

Jon, valla kayıtlı Doğum belgen var sen Targaryensin olan
Aaa Valla mı? Ejderha söylentileri de duymuştum. Tamam o zaman ben Essosa gideyim de kızı kendime alayım hadi by

Böyle bir diyalog çok saçma olur zaten. Bunu savunmuyorum. Hatta yolculuk Brynden’ın git halanı kurtar demesi şeklinde dw başlamayabilir. İşte kuzeye git orada bir şey bulacaksın Aklarla ilgili her şey buna bağlı falan(Şu Quiathe’nin gölge dağları muhabbeti gibi)

O çocuğun dany’den doğacağı düşüncesi Ejder kanıyla ilgili olabilir.

Daenerys çok salak ya. Sansa’yla bu konu da yarışıyor.

Cesur Konuşmalar İlginç Dikkat et sansa danny fanları seni linç etmesin

resim

Zeki kelimesini yanlış yazmışsınız.(yol yakınken buradan dön, yoksa sonu kötü olacak)

YouTube’dan alıştım o tiplere zaten, karakteri sevmemenin sebebi kendini iyi biri sanması. Astapor’u şerefsizlikle almıştı. Euron’u çok sevmemin sebeplerinden biri de bu. Herif ben kötüyüm diyor, elini masaya vuruyor. Bu mal gibi ben iyiyim triplerine girmiyor.

Yanlış yoldasın sil bence o yorumu toplu linç yiyeceksin

Kardeş doğru söyleyeni 9 köyden kovarlar

Valla ben o konuda pek aynı fikirde değilim öyle adamlara onurlu yaklaşım pek işe yaramıyor. Kız iyi niyetli bu kesin ve bence zeki birisi ancak Westerosda değişim yapabilecek vizyona pek sahip olmadığını düşünüyorum.

Biraz sonra bunlar yaşanacak images

Polis : Admin

Sağdaki olayı izleyen dayı : ben

Alttaki : Sen

Dalanlar : Sansa danny fanları

Daenerys kazandığı her şeyi savaşlarla, katliamlarla ve yalanlarla kazandı. Bu kadın iyiyse, Baelish’de iyidir. Umarım kendi ejderhaları tarafından öldürülürdü ergen triplerinden kurtuluruz.

Aslında Hamamda Ayağı Kayıp düşüp ölse daha iyi olur :slight_smile:

Beyler bayanlar, sizden rica ediyorum fazla uzatmayalım. Konu Daenerys iyi mi kötü mü konusu değil. Forumun alıntı sistemi gayet güzel illa cevap vermek istiyorsanız daha ilgili bir başka bir başlıkta cevap verebilirsiniz.

Daenerys ve ejderhalari konusunda hep unutulan veya pek üzerinde durulmayan bir durum var.
“Ejderhalarin annesi” lafi, unvani, sadece Daenerys’in üç ejderhaya sahip oldugunu ifade etmiyor. Daenerys’in ejderhalari ile arasinda gerçekten bir anne-çocuk bagi var.
Bu durumun, bildigim kadariyla, tarihte baska bir örnegi yok.
Genelde bir çocuga ejderha yumurtasi veya yavru bir ejderha verilir. Cocuk o ejderhayi yetistirir, onunla birlikte büyür, bag kurar ve zamani geldiginde onun sürücüsü olur. (Zaten yetiskin olan bir ejderha ile bag kurmak, onun sürücüsü olmaktan bahsetmiyorum çünkü Dany’nin ve ejderhalarinin durumuna uymuyor.)
Daenerys bu yetistirme ve bag kurma durumunu üç ejderhasi ile de yasadi. Onlara hep bir anne gibi yaklasti, sütünü verdi, eliyle besledi. Yeri geliyor, onlari kavga ettikleri için azarliyor falan filan. Mesela Viserion’a “Sen niye kardeslerinle avlanmaya gitmedin? Yine Drogon’la kavga mi ettiniz yoksa?.. Tembelsin.” diyor; konusuyor onlarla, her birini çok iyi taniyor.
Ve ejderhalar da Dany’nin anne yaklasimina, onun çocuklari gibi karsilik veriyorlar. Tek tarafli bir baglanma yok, karsilikli bir baglanma var. Mesela Dany daha çukura varmadan onun geldigini hissediyorlar; Dany onlara sirtini dönüp uzaklastiginda çigliklar atiyorlar. Dany’nin endisesi veya huzursuzlugu onlari etkiliyor. Ya da mesela Quentyn Martell ejderhalardan birini almak için onlarin yanina gittiginde, Viserion Dany’nin geldigini sandigi için yaklasiyor, Dany’yi ariyor.
Ek olarak yine ayni Pov’da, Quentyn kendine su sözleri söylüyor : "Isimlerini kullan, onlara emir ver, onlarla sakin fakat sert bir sekilde konus. Onlarin efendisi ol, Daenerys’in çukurda oldugu gibi."
Anne-çocuk bagindan biraz fazlasi da var Quentyn’in düsüncesine bakarsak.

Neyse yani Dany’nin sonradan Drogon’un sürücüsü olmasi ve dolayisiyla onunla çok ayri bir bag kurmasi bile Viserion ve Rhaegal ile arasindaki o bagi yok etmez.
Sürücüleri olana kadar, Viserion ve Rhaegal, anneleri Dany’yi ve kardesleri Drogon’u takip edeceklerdir. Hem Meereen savasinda, hem de Westeros yolunda.
Dany bu konuda sorun yasamaz.