Daenys Targaryen

Lakap: Hayalperest Daenys
Ünvan: Ejderha Kayası Leydisi
Bağlılık: Targaryen Hanedanı
Irk: Valyrialı
Kültür: Valyria
Eş: Şanlı Gaemon

Daenys Targaryen, Hayalperest Daenys olarak bilinir. Valyria Özgür Halkından bir soylu olan Aenar Targaryen’in kızı. Valyria Kıyameti’nden 12 yıl önce Aenar’ın ailesini Ejderha Kayasına taşımasına vesile olan kehanetlerde bulunmuştur. Kardeşi Şanlı Gaemon ile evliydi. Çoçukları Aegon ve Elaena Targaryen’dir.

Beş Kralın Savaşı’na kadar; Kıyamet, Valyria’ya gelmeden önce Aenar’ın bakire kızı kehanetlerini şuanda kayıp olan İşaretler ve Delaletler adlı bir kitaba yazdığına inanılmaktadır. Baş Üstat Marwyn, Kayıp Kitapların Kitabı adlı eserinde bunun üç sayfasını elde ettiğini iddia etmektedir.

Ne çok targaryen var :S

Bence en saygı duyulması gereken Targaryenlerden birisidir kendileri. Kendi hanedanı + iki hanedanı daha Valyria Kıyametinden kurtarmıştır. Sevdiğim nadir Targaryenlerden ;D

İşaretler ve Delatler
bu kitaptan ileride bir şeyler çıkacak benden demesi xD

^Umarım.
Zaten üç sayfasını bulduğunu söylüyor Marwyn…

Targaryen’lerin isimleri hep birbirine benziyor :smiley:

Aynen sıkıştıklarında aynı isimleri verip duruyorlar birbirlerine 6 tane Aegon oluyo bilmem kaçıncı Aerys falan geziyor ortada sonra. :slight_smile:

İsim dağarcıkları darmış asdfghjkl :smiley:

ilginç bir kişilikmiş. çeviri için teşekkürler

“İnanamıyorum, Willascığım bu konuyu paylaştığın için sana ne kadar teşekkür etsem azdır. Bu forum sensin bir hiç. Seviliyorsun. Konuya gelince; Bu kadını çok merak ediyorum. Gerçektende ailesini kurtarması takdire şayan bir iş. Acaba büyü biliyor muydu?” (Willas’ın beklediği cevap)
“Garip bi’ Targaryen’mış. Teşekkürler.” (Benim cevabım)