Dany, Ejderhaların Annesi

Evet ben 4 ve 5. kitapları okumamış biri olarak 2.sezonun son bölümünde gördüklerimin cevaplarını aramaktayım ve bilen kişilere soruyorum

2.sezon 10.bölüm dany, ölümsüzlerin evine girdiğinde bazı kapılardan girdi ve o kapılarda sur’a, taht odasına ki kar yağıyordu, birde drogo’nun yanına gitti.

drogo’yu anlıyorum fakat diğer 2si için düşünüp duruyorum. 4. ve 5. kitapta bununla ilgili birşeyler oluyor mu yani bir mesaj mı içeriyor bu?

Eğer olmuyorsa sohbet amaçlı şunu ekliyorum.
GRRM’nin dizi yapımcılarına serinin sonunu anlatığını biliyoruz. Acaba onlarda ona göre bir ipucu mu veriyor? Taht odası’nın karla kaplı olması sonunda kışın westeros’u yok edeceğinin bir kanıtı mı ?

teşekkür ederim cevaplar için.

Muhtemelen sonu için ipucu. Kış alır götürür gibime geliyor. Bu arada sarayın çatısıda yıkıktı. Büyük bir savaş yaşanmış olabilir Kıng’s Landing de.

Bana o daha çok kar değilde,kül yağmuru gibi geldi(?)

kar o kar :smiley:

Kül, kesin kül

kesin dediğine göre biliyorsun birşeyler :smiley: söyle hadi söyle merak ediyorum :slight_smile:

Ejderhalar yakmış işte oraları

Uzun kış…
Ak gezenler gelip her yeri talan etmiş, Dany ejderhalarıyla ve yandaşlarıyla ak gezenleri yok edip Azor Ahai olmuş ve melanetten kurtulduktan sonra taht odasını geziyor ve seri bitiyor.

Teorim.

Şey olabilir, belki Aerys’in şehri yakacaktı ya. O olabilir.

Martin bi ara şakasına demiş ya serinin sonunda rüzgarın savurduğu kar tanelerinin arasında çok büyük bir mezarlık gözükür ve seri biter.

Bu adam vallah yapar.

Büyük karakterleri öldürmekten hiç çekinmeyen bir yazar olarak yapabilir.Katılıyorum.

Şu taht taç kavgasını 6. kitapta tamamen bitirip. 7 ve son tasarladığı kitapta Ak gezenlerle epik ve efsanevi heyecanlı bir savaş yaptırırsa Westeroslulara, bu seriyi taçlandırmış olur.

[spoiler=5.Kitap Spo…]Aegon tahta oturur, 6.kitapta hüküm sürer. Başarılı da olur. Ama ak gezenler gelir, Aegon’un ejderhası yoktur. O sırada Meereen’de bulunan Dany’de kendisine ait olanı almaya gelmek istemektedir. Ama zaten kendisinin krallık gibi bir iddiası yoktur, o kraliçe olacaktır.

Bu yüzden Aegon ile evlenir Kraliçe olur. Zaten Aegon’da Targaryen en doğrusu bu olur. Birlikte gidip ak gezenlerle efsanevi bir savaş yaparlar(LOTR’daki Mordor/Isengard vs Gondor/Rohan/Elf gibi birşey) en sonunda ak gezen melaneti biter ve büyük kış, uzun gece sona erer. Hava aydınlanırken son kar taneleri yağar ve Dany o harabenin içinde savaşın kalıntılarını ve yıllardır ayrı düştüğü evini gezer. Ertesi gün Aegon onu Kraliçesi ilan eder. Seride burada biter.[/spoiler]

Bu da teorimin daha genişletilmiş hali.

güzel şeyler yazmışsın ama Dany’i öyle kenara çekilmez. Kraliçen olayım yeter tarzında. Ve bence bizi daha feci bir son bekliyor.

Seri mutlu mesut bitemez :smiley: Birileri en sonda ölmeli taht kimseye kalmamalı(ne kadar stannisci olsamda)böyle ne bileyim herkes üzülmeli bence

Katılıyorum. Böyle epik seride, öyle olayların sonunda el ele tutuşmuş kardeşlik şarkısını söyleyen bir Westeros istemiyorum :smiley: Herkesi öldürebilir Martin, daha çarpıcı :B

olayların sonunda el ele tutuşmuş kardeşlik şarkısını söyleyen bir Westeros. ahahah :smiley: sesli güldüm buna :smiley: Bence de öyle pembe diziler gibi bitmesin…

Martin bu konuşulanları kesin olarak dan görüyor,okuyordur.İnsanları ters köşe yapmak için elinden geleni yapacak biri bence.O yüzden teoriler güzel olsada kalem Martinin elinde.

Evet. Özellikle şu R+L=J teorisi çok iyi, çok hoş ama herkesin dilinde. Böyle bir şey yapmayacaktır, aklında olsa bile ucu açık bırakır kesin gıcık adam.

allah korusun ya o kadar severek izliyoruz kötü bir son olurdu :frowning:

Zaten adam ters köşe kavramıyla bağdaşmış durumda… Zihniyeti normal insan zihniyeti değil :slight_smile: psikopatlık var az biraz :slight_smile: