Dany Neden Yaktı ? Gözden kaçan( 8x5)

8-sezon

Arkadaşlar ikinci kere izlerken şu durumu farkettim. Çanların çaldığı ana bakın, ekran fotosu paylaşacaklar yeşillendirsin.
Dany aslında bırakacaktı. AMA KUZGUNLAR GELDİ varys in attığı yardım çağrılarına cevaplar sanırım KL e ulaşıyor. Dany bunu farkedince herkesi yakıyor.
Ayrıca kızıl kalede lk uçurdupu nokta kuzgunların girdiği kule. Söyleyecek sözüm yok.

Kuzgunların ordudan daha geç KL’ye varması??? Bu arada deli olduğu için yaktı başka bir nedenden dolayı değil. Çanlar delirtti.

7 Likes

Sahneyi gerçekten dikkatlice izler misin? Deli birisi en başta yakardı zaten. Vary in kime gönderdiğini tam olarak bilmiyoruz. Gönderdiği kişinin de cevabını bilmiyoruz.Ama o sahnede kesinlikle kuzgunlara dikkat çekiliyor.Nedensiz olamaz. Sahnede sesleri de veriliyor.
Burdan şuraya varmak istiyorum. Bu bilinçli bir tercih olarak karşımıza çıkıyor gibi. …

Bak kardeşim, hiç kimse sağlıklı bir kafa ile “1 milyon kişiyi yakayım” diye tercih yapmaz. Sağlıklı bir kafa, o söylediklerini gördüğü zaman doğruca sadece Kızıl Kale’yi yakar hatta sade Cersei’ye odaklanır; 1 milyon insanı yakmanın manası nedir? HATTA şehir düşmüş, ele geçirilmiş; bundan sonra kuzgunların da bana göre bir önemi kalmaz.

Kız deli işte, taht benim, krallık benim… korkuyorsa korksunlar… benim olmaz ise yakarım, hepsi ölmeyi hak ediyor… kafa bu.

4 Likes

Siz bugunun yargılarıyla nasıl 8 . sezona geldiniz ? Çoktan bırakmalıydınız dziyi de ktabı da…Neyse haklısınız.

Hala Dany savunuluyorsa ben daha ne diyeyim tamam dostum sen söylediğine inan.

2 Likes

Hocam sen şaka mısın?

3 Likes

Hangi “yargı” ? Dany delinin teki yargısı mı? DD’ye hatta GRRM’e söyle bunu. Elbette kitapta bu daha düzgün ve mantık çerçevesinde işlenir, gerçi belki deli kraliçe havasından ziyade hala çok kötü seçimler yapmış iyi insan şeklinde de işlenebilir; sonuçta DD, Stannis gibi bir adama kızını yaktırmış bir ikili, aşırıya kaçmak onların doğasında var.

Diğer yandan kitapları işin içine katma, onlar gayet güzel ilerliyor, olması gerektiği gibi. Diziye gelince “başladık bir kere, sonunu getirmemek olmaz.” değil mi?

Ve evet, gayet sonuna kadar haklıyım. Şu saatten sonra 1 milyon masumu öldürmüş bir delinin eylemlerini bana savunacak birinin haklı olmasını bekleyemem herhalde.

4 Likes

Büyük iskender, aldığı mektuba rağmen atinayı yakmadı, büyük iskender ona yapılan komplolara rağmen, pers imparatorluğunu yakmadı. Malzgirt sonrası, alparslan yunan kralına dokunmadı, daha bir çok şey bulunur. Bunlar bizim günümüzün fikirleri mi?

4 Likes

Persepolis’i yaktı onu unutma.

1 Like

Büyük İskender’in ejderhaları yoktu :smiley: belki ondandır.

Sarhoşken yaktı, pişman oldu ve ağlayarak söndürdü. Diğerleri ona dedi ki yak, intikam al. Adama baskı kurdular. Hepsini de yakmadı, atinayı kuşatıp yakan bir sdamın kökü idi

O sahneyi tekrar izledim ama kuzgunluk bir mesele yok, sadece kızıl kaleyi göstermek için çekmişler, zaten ondan sonra Dany sinirden titriyor ve saldırıya geçiyor. Teori kasacaksak teori çok 3 gözlü kuzgunları Bran gönderdi Dany delirdi de diyebilirsin. Bran Kral olmak için bunları hep yaptı da diyebilirsin. Ama Varys’nin kuzgunlar ile tüm diyara Jonun Kral olduğunu kuzgunlar ile gönderdiğinden haberi yok…

1 Like

Arkadaşlar fark etmemiş olabilirsiniz ama Dany’nin içine simbiyot giriyor daha sonra çanlar da çalınca sesten nefret eden simbiyot KL yı yakma kararı alıyor. Boşuna gümüş kraliçemize suç atmayın.

5 Likes

Dany’nin yakacağı belli, babasının genetik mirasını taşıyor. Adı bile buna gönderme içeren bir kelime oyunu Then Aerys, yani ‘‘Aerys’ten sonra gelen’’.

6 Likes

bak bu çok iyiydi :slight_smile:

Bu olayın savunulacak, masum gösterilecek hiçbir yanı yok. Tüm şehir Jon’u havalara fırlatıp kral ilan etse, Daenerys’i kapıdan kovsa bile sivilleri yakamaz. Bu zamana kadarki tüm karakterlerin yaptığının çok çok ötesinde bir kötülük bu. Bunun bir izahı, affı, gerekçesi olamaz.

Yani bence de Dany olağanda böyle bir karakter değil ama işte DD’ye göre böyle imiş.

1 Like

Yani ben yıllardır Dany’nin Westeros için yıkım getireceğini düşünüyordum ama bu şekilde değil. Daha çok elindeki hiç kontrolden çıkacak kendinin de birkaç kötü kararı bunu etkileyecek diye düşünüyordum. Olaylara bak.

1 Like

He işte ben de. Yani 1 milyon masumu umursamadan yakmak… Bu hiç onluk değil.