Dany ve Jon

arkadaşlar bunlar kim oluyor dany ve jon kardeş falan mı hep kafamı karıştırdı.yoksa ilerde aşık mı olacaklar birbirne açıklayabilirmisiniz spoiler varsa :smiley:

Dany kalan son Targaryen, Jon ise Stark piçi. Jon’un Targaryen olduğuna dair benimde olabiliceğini düşündüğüm güzel bir teori var ancak sadece teori, ne Jon Dany’nin varlığından haberdar ne Dany Jon’un.

teoriye göre Danny Jonun halası oluyor

Jon Robertede benziyor…Robb arya sansa hepsi kumral ama jon siyah…

Dünya üzerinde tüm Asoiaf fanlarının artık gerçekliğine inandığı teoriyi G.R.R Martin gibi bir adam yazar mı? Yazar diyen varsa G.R.R Martin’in üslubunu daha çözememiş demektir.
Belki Martin baştan böyle düşündü, “Jon’u Rhaegar’ın oğlu yaparım” dedi. Ama insanlar bunu o kadar ileri derecede ifşa etti ki, artık ben bunu beklemiyorum… Jon Snow başka birşey çıkacaktır. En azından ben Martin olsam öldürürüm Jon Snow’u… Ve kitabı bir Targaryen üzerinden götürmeye devam ederim.

hayır robb sansa rickon ve bran Catelyn’e benziyor arya lyannaya jon eddarda benziyor yinede roberttan olma ihtimali olabilir

Robertten olamazmış çünkü Baratheon soyu tamamen siyah ve mavi gözlü olurmuş, forumdan biri söylemişti

Ned inde saçı kumral dostum dikkat ettiysen.Jonun sipsiyah

bence mantıklı olarak düşündügümüzde Targaryen ve Baratheonların devri bitti zirvelerini yaşadaılar ve artık düştüler yeni bir hanedanın zirveye çıkması daha dogru olur baratheon yada targaryen tahta çıkarsa çok basit olur örnek stannis tahta oturdu diyelim o kadar taht oyununun ned starkın ölümünün anlamı nerde kaldı yada targaryen tahta oturdu diyelim robertın targaryenları devirmesinin ne önemi kaldı ejderhası olan savaşı kazanırmı olay bu kadar basitmi hiç sanmıyorum zaten martinde bu kadar basit düşünecek bir degil

kitaplarda ned kahverengi saçlı

jonda kahverengi saçlı olması lazım fakat tam hatırlamıyorum şidi saç rengini

Evet olay bu kadar basit. Aegon 5000-10000 civarı askere sahipti sadece, 3 tane ejderha ile fethetti kıtayı.

katılıyorum fakat martin jonu farklı birinden yapabilir robert yada stannisten yapar belki veya ned bir targaryendan yapmıştır jonu yada bi blackfyre’dır annesi

Robert’ın çırpıştırdığı bir sürü piç var… Edric Storm, Gendry Waters… Bir Jon Snow’u neden saklasın ki?
Lyanna’dan olma diyorsanız olabilir, ama o dönemde DNA testi olmadığı için ve Rhaegar’ın Lyanna ile olası bir münasebetinden olabilecek bir çocuk olabilir.
Yani siyah saçlı olması Rhaegar’ın olmadığı anlamına gelmez Targaryen akrabası kara kaşlı kara gözlü Illyrio Mopatis var sonuçta diyeceğim yukarda yazdığımla çelişeceğim.

Yani Lyanna-Robert’ın çocuğu olsa o dönemde birde Rhaegar-Lyanna halvet olmuş… İnsanlar şüphelenir, özellikle GRRM kitapta “bu çocuk Robert’ın” dese bile bazı insanlar “Hayır Rhaegar’ın” demeye devam eder. Bence Jon Snow ikisininde çocuğu değil.

o ejderha aegon onu karıştırma ve aegon’ın ik tane kız kardeşide vardı ejderha kullanabilen

Katılıyorum sana. Ayrıca o kadar fazla Rhaegar+Lyanna=Jon teorisi gündeme geldi ki GRRM yapmaz bunu. Bizi şaşırtacak bir şey bekliyorum Jon hakkında GRRM’den.

belki jonu stannisten yapar bilemiyorum fakat R+L o kadar konuşuldiki martin bu ayar olmuştur yani

Sen neymişsin jon hertürlü teori çıkıyor :smiley: Dizide bile jon un kimden olduğu bukadar konuşulmuyor :smiley:

belkide Robert, sarhoş olduğu an Lyanna ile beraber olmuş bundan hoşlanmayan Lyanna, Rhaegar a kaçmıştır :D:D

Belki Ned Stark iç savaş sırasında bir savaştan sonra gece vakti yalnız başına içerken eski tanrılar lüfuf gösterip gökten indirivermişler ve bunu piçi olarak tanıtmasını istemişlerdir.
Herşey olabilir bence. :smiley: Özellikle GRRM bu olaydan ayar oldu bence, bu adam dünyaya kapılarını kapatıp yaşamıyor, gelişmeleri takip ediyor, okuyor, yorumlara bakıyor…

Kıl olduysa öldürebilirde yani. Ortamda buna müsait bence hazırlıklı olalım. :smiley:

BÜYÜK SPOİLER Jon’un dogumundaki gerçegi ögrendim Anakin Skywalker’ın ikiz kardeşi güç tarafından dünyaya getirildiler :))

Martin harbiden medyada sosyal paylaşımda geçenleri takip ediyordur ve herkes jon kimden ? jon dany olurmu ? sözlerini görüp şu sazanları tufaya düşüreyim diyorsa yandık zaten :smiley: imkansız çözmek .d