Davos Seaworth'un Oğulları

Dale Seaworth:Hortlak’ın kaptanı Karasu Savaşı’nda öldü.
Allard Seaworth:Leydi Marya’nın kaptanı Karasu Savaşı’nda öldü.
Matthos Seaworth:Kara Hayat’ın 2.Kaptanı Karasu Savaşı’nda öldü.
Maric Seaworth:Hiddet’in kürekçi başı Karasu Savaşı’nda öldü.
Devan Seaworth:Kral Stannis’in yaveri
Stannis Seaworth:Dokuz yaşında babasının Stannis Baratheon’a duyduğu sevgi yüzünden adı Stannis konulmuştur.
Steffon Seaworth:Altı yaşında babasının Stannis Baratheon’a duyduğu sevgi yüzünden Stannis’in babasının adını almıştur.

yazik ya kac tane oglu ayni zamanda gitti :S

Bunun da sırf oğlu.
Obery Martell’in sırf kızı var.

Adamın sadakatini anlayın işte

Zaten hep kendine soruyor,Tanrılar neden gencecik 4 canı aldı da bu yaşlı kokuşmuş adamı niye geride bıraktı diye.

7 oğlu var ve bunlar Davos’a göre ona 7’nin hediyesi. Ama o hediyelere sahip çıkamadığı için kendisine kızıyor. Zaten Karasu’dan sonra kendini mesih sanıyor. :smiley:

Karasudan sonra sıyırdı zaten

sıyırmış falan olsada davos bu serideki adam gibi adamlardan bir tanesidir,favorimdir :DD

Adam çocuğunun adını Stannis diye değiştirmiş var mı böyle bir olay… “Stannis is my god” cümlesini özetliyor adam.

Y kromozomu baskın çıkmış adamda vay bea Oğullarının yarısından fazlası karasu savasında ölmüş

Bu adama çok acıyorum ya ama bir o kadar da takdir ediyorum sadakatinden dolayı.Bu kadar evladın acısı kolay kolay geçmez.

yazık adama o kadar çocuğunu bir savaşta kaybetmiş…

Heralde en büyük isteği Karasu Savaşında kendisinin de ölmesiydi ama sen lazımsın Stannis’e Davos.

Bana yapılan yanlış Davosa yapılmış demektir biz bi elmanın iki yarısıyız diyemem ama bir soğanın iki yarısıyız diyebilirim.

Ondan mı adamın parmaklarını kestin?

Parmak kesme mevzusu Davosu Stannise daha çok bağlamıştır,Davos hayran kaldı adaletime heheh :smiley:

Kaçakcı olduğu için evet kesilmesi lazımdı. Yapılan bir iyilik kötülüğün üstünü örtmez. Stannis ayrıca Davos’u ödüllendirmiştir. Davos Karasu Savaşına kadar Stannis’in kestiklerini boynunda taşır.

Davos kral adam asla ihanet etmez kralina ama Stannis de Edric Storm meselesinde cok zorladi Davosu. Boyle ahlaksiz davranislara girerse Davos bayagi azarlar kral falan demeden. O yuzden cok severim, Starklar ve Gendryden sonra Davos gelir benim icin.

Adalaetin Gazabı Stannis Baratheon

Edric olayında doğru olanı yaptı.Aslında Stannis Edric’i kurban etmek istemiyordu çok direndi fakat zafer için umutsuz kalmıştı.Daha sonra Davos zafer umudu olduğunu hatırlattığında Davos’u bagışladı