Davos teorim

Davos skogos(yanlış yazmış olabilirim) gider. orada kabiler tarafından yenilmek için yakalanır ama -çok klasik bir hikaye- parmakları kısa olduğu için onu yemezler ve onu stark çocuğunun yanına götürürler osha ilk önce onunla gitmek istemez ama rickon gitmek istediğini söyler sonra bunlar beyaz limana gelir ve beyaz liman stark çocuğuyla beraber tüm kuvvetiyle kışyarına yürür ve orada -kendimce isimlendirdiğim - Piçlerin Savaşı sırasında (jon vs ramsay) savaşın tam yenilme anında ortaya çıkacağıdır . Bu olaydan sonra savaş kazanılır ,yabanıllar Jon’u kralları yaparlar çünkü jon yabanıllara sur’un güneyindeki ilk zaferlerini vermiştir falan filan

Vaayy çözmüşün olayı :smiley: (spoiler yazaydın eydi)

Ve titreyerek kendime geldim,uh ne rüyaydı ama.

güzel bir rüyaydı bence .

Bence Davos Rickon’ı Beyaz Liman’a götürüp sözüne güvenip güvenemeyecğini bilmediği Wyman’ın yanına götürmez.Davos onurlu olsada aptal değil o kadar yıl kaçakcılık yaptı, Stannis’e yardım etti parmaklarından oldu, Karasu’da savaştı, 3 oğul kaybetti, Lord ve Kral Eli oldu kısacası feleğin çemberinden geçti.Soyluların, lordların davranış biçimini çok iyi biliyor.Muhtemelen Rickon’ı bulursa güvenilir bir yere götürecektir.Sheeren’in annesi Selyse’i ikna edebilrse Rickon ve Sheeren arasında bir evlilik ayarlayıp Kuzey ittifakını daha da sağlama almaya da çalışabilir.

Ben hayatımda bu kadar saçma bir şey okumadım.

Just a man and his will to survive

Çok optimist bi teori. Haa gönül ister şu Stark çocukları bi rahata kavuşsun ama Grrm bu illa fitil edicek bizi. Bu arada nedense bu görev uğruna davos ölcek gibime gelio (bu da yancı tahmin)

Hatta Davos sen yorulma, ben yanına gelirim der Rickon:D

Yamyamların Davos’u yakaladıktan sonra “Bunun parmakları kısa ya güzel vezir parmağı olmaz bundan” deyip bırakması gibi bişey bu… -.-

Davos Rickonu almaya gitti fakat kendi gemileriyle değil Manderly gemileriyle Skagosa gitti.İstese bile Rickonu Stannise götürebileceğini zannetmiyorum.

Bunlarda seçenek dahilinde tabi lakin Davos’un Lord Manderly’e tam olarak güvendiğini düşünmüyorum.Bir de Wyman’ın sözünü göz önüne almak lazım.Wyman’ın dediği gibi Beyaz Liman’ın kaptanları ve gemicileri meşru yolardan hareket eden gizli koyları yani denizciliği püf noktalarını çok iyi bilmeyen kişiler bu sebepten Skagos’tan gemiyi getiriken Davos gibi bir kaptana ihtiyaçta duyabilirler.

Davos Lord Manderyl’e güvenmiye bilir ama başka bir seçeneğide yok gibi. çok sevidiği Stanissi için ne yapar eder rickon’u bulup getirecektir. Çok klasik bir hikaye ama yamyamların elinden kesilen parmakları sayesinde kurtulur bencede. Bir şekilde her durumdan yırtmayı başarabiliyor sevgili Davosumuz…

bence tarih kendini tekrar edecek. Stannis kış yarını alacak ama ordusu açlıktan kırılacak sonra davos beyez limanın yiyecek stokuyla gelecek ve herkesi açlıktan kurtaracak.

wow güzel bir rüyaydı.

Kışyarına gemiyle gitmek ankaraya gemiyle gitmekle eşdeğer.

deniz yolunu kastetmiştir :smiley: umarım kastetmemiştir :smiley:

Yalnız teorim hakkında ne düşünürseniz düşünün ben böyle olacağını tahmin ediyorum :smiley:

Davos teorisine katılmıyorum ama şu söylediğin Piçlerin Savaşı olayı harbi olabilir. Eğer olurdu Jon ölmezse(-ki ölsün bence) Güneye at sürer ve Ramsay ile çarpışır. Savaşın adınıda Battle of Bastards koyarlar…

ben Jon’un yabanıllara Sur’un güneyindeki ilk zaferi vereceğini ve Sansa’nın varis Harry ile olacak düğünde mance rayder’ın Jon ile ilgili şarkı söyleyeceğini düşünüyorum.

Kitabı bitirmediğini bu kadar belli etme. (Spoiler) Hâlâ jondan bahsediyor :slight_smile: (Spoiler)

Skagos afrikaya benzemiyor, hep soğuk ve karlı. Yani afrikalı yamyam kabileleri gibi bir kabilenin çıkmasını beklemiyorum oradan. Orası gröland (yanlış yazmış olabilirim) gibi barışçıl sakin bir yer bence

kardeş grrm’in röportajlarını dinlemediğini söyleme lütfen :slight_smile: jon snow öldü mü sorusuyla dalga geçti adam ve ölmüşse de kapı gibi melissandre var :smiley: ve kitapları bitirdim emin olmak istersen istediğin soruyu sor :slight_smile: