DC Comics vs Marvel

Neredeyse her yerde olan bu kapışmayı bu formada taşımak istedim arkadaşlar.Siz en çok hangisini seviyor veya takip ediyorsnuz.
-Sizce

• The Avengers mi?
    (Captan America,Ironman,Thor,Hulk,olmasada Wolverıne,Spiderman vs.)

*Justice League mi?
(Superman,Batman,Green Later,Flash,Aquaman,Wactman vs.)

Her ne kadar Marvelin birden fazla süper kahramanı meşhur olsada ben DC’yi daha çok severim bir ağırlığı var sanki ayrıca Marvel’e göre DC’nin kötü karakterleri kahramanları kadar meşhurdur (Joker,Lex Luthor) bana göre Marvel kötüler konusunda (Spiderman kötüleri hariç) pek başarılı değil yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler :slight_smile:

Açıkcası çizgi roman ve çizgi film olayından bakacaksak DC öndedir bana göre fakat filmler söz konusu olunca Marvel iyi oturttu olayı, ben yine de DC diyorum.

DC Comics’i daha çok seviyorum ben. :slight_smile:

marvel tabiki şuan önde.Kalite olarak 2sinden de bi halt olmaz

marvell filmlerde iyi dcyi bilmiyorum ama film konusunda en iyisi marvel

benim için batman tek başına > marvel’dır. ama onun dışında marvel>dc

DC hertürlü…

ne diyon sen beeee

olay

bakın her ikiside romanda profesyonel ama marvel filmde yapabiliyo dizide yani marvelın artı yönü daha fazla dcdeki supermani bende seviyom ama onuda dc televizyona sürmedi benim bildiğim kadarıyla

Bu konuya uzağım ama Marvel bence tahminimce bütçeside daha fazladır Marvelin

Avengers’a,Spiderman’e falan lafım yok ama Dark Knight çok daha iyi bence.
Ayrıca dizide de DC önde özellikle Arrow çok iyi. :slight_smile:

The Flash ı söylemeye gerek var mı ?

Marvel iyi diye düşünenlerin çoğu filmlerin etkisinde ki Sedat’ın da yazdığı gibi Dark Knight gerçeği var, Arrow var eski batman filmleri de var ki yeni çıkacak filmlerle bu düşüncelere eşitlenecek diye düşünüyorum ben

benim demek istediğim dcnin kendi parasıyla dizi yada film çıkarmamış olması varsada ben bilmiyorum,ama marvel diğer alanlara 70-80-90larda yöneldi dc daha dünkü çocuk bu konularda ayrıca dc benim anladığım kadarıyla çizgiromanda eski ama diğer konularda tecrübesiz örnek verirsem yeni spiderman çizgi romanlara daha yakın ama smallvilleda 7-8 sezon boyunca sürekli farklı konu işledi örnek olarak yazıyorum ve evet biri film diğeri dizi sakın anlatmaya kalkmayın.

The Dark Knight zaten tek başına bir film olarak diğer bütün DC’ye bedel. Ama Marvel’a daha sıcak bakıyor bu deli gönlüm. Son CA filmi harikaydı bence. Yine de hiç bir Marvel filmi Dark Knight serisinden daha iyi olamaz.

marvel spidermani öldürdü iyice cıvıttı dc daha iyidir

hayır yeni spiderman çizgiromandaki olaylara daha yakın tob.abiyi bende seviyorum ama yeni seri daha çizgiromancı kurgu değil sadece