DC Comics vs Marvel

doktor octopus spidermanin vucudunu alıyor spidermande doktorun vucudunda ölüyormus sonra octopus spidermanlik yapıyormus bide yeni spiderman çıkıyormuş ortaya

Ben DC tarafındayım. Gotham’daki her karakter çok iyi oluşturulmuş bence, The Joker, Harley Quinn, Scarecrow, Twoface, Catwoman(karaktere Christopher Nolan sayesinde daha fazla önem verdim), The Riddler, Bane, Poison Ivy, Mr. Freeze, Commissioner Gordon, Alfred, Ra’s Al Ghul ve Bruce Wayne tabi ki.

Marvel’de Spiderman, X-Men, Deadpool’u baya severim. Ama Gotham’ın artısıyla DC tarafındayım.

Film olarak bakarsak Marvel aldı başını gitti. Ama yinede DC benim için bir adıım öndedir. Batman ve Joker ikilisi olduğu sürece de değişmeyecek.

Dc nin içine marvel adamlarını felan koymuş bu sene baya vasatlar .

Çizgi roman ve karakter kalitesi olarak DC, film kalitesi olarak Marvel. DC nin en iyi karakteri Batman, Marvel in en iyi karakteri Magneto veya silver surferdir.

Marvel’ın hangi filmi güzelmiş ki? “Aksiyonu koyalım, senaryoyu kim umursar?” kafasıyla yapılmış filmler onlar.

Kısacası fark yok, aynı b.k.

Marvel bugün noktayı koydu bence. Batman’e canımız feda ama Dc’nin yapamadığını Marvel harika yapıyor.

@TheWitcherer Thor serisi dışında kötü diyebileceğim bir filmi yok. Çizgi romandan çok kopmadan senaryo yazıyorlar.
@Dalyaprak İmaxde bilet bulamadığım için izleyemedim. Zoruma giden şey de DC gibi efsane kahramanları olan bir evrenin güzel film yapamaması. Özellikle son filmde Batman ı madara ettiler. Yahu kardeşim bu adam ciddi biri değil mi? Supermanı yerden yere vurmadı mı? Bu adam darksiedın lazerinden kaçtı lan. Filmde wonder womanden posta yiyor, superman tarafından tartaklanıyor, gereksiz cıvıklıklar yapıyor.

Net biçimde Marvel’dır. Filmlerinin kalitesi, efektleri çok iyidir. Beğenmeyen yalancı, samimiyetsizdir. Bahane üreten ağlak bir DC’cidir.

Marvel’ın filmleri için oluşturduğu soundtrackler efsane oluyor, gerçekten ciddiye alıyorlar bu işi. Filmin etkisi geçse bile müzikler kalıcılığını koruyor. Mesela Kendrick Lamar’ın yakın zamanda piyasaya sürdüğü Black Panther Soundtrack albümü buna güzel bir örnek. Film unutulsa bile All The Stars bitmez, Pray For Me bitmez. Yıllar önce Amazing Spiderman 2 için de efsane bir soundtrack albüm hazırlanmıştı. Prodüktörler arasında Pharrell Williams vardı. Alicia Keys ve Kendrick Lamar çalışması It’s On Again vardı. Amazing Spiderman bitti gitti ama şarkı hala dinleniyor.

Neyse çok uzun yazdım, hiç gerek yoktu bu kadar yazmaya. Zaten başlıkta da typo var, düzeltiverin onu. Baktıkça elim ayağım titriyor. Comins nedir be abi of…

Benim de Thor serisi dahil başarılı bulduğum tek bir süper-kahraman filmi yok, hiçbir şeyi beğenmeyen bir adamdan ne beklersin ki zaten? :).

Dün bir kere daha Marvel dediğim soru

Yani iki tarafın da güzel çizgiromanları var. Yani genel olarak DC daha çok hoşuma gitse de; Marvel’ın da baya iyi çizgiromanları var (Civil War, Old Man Logan, Hawkeye’ın yakın serisi, House of M…)