DD'nin Final Bölümü Senaryosu Yayımlandı

Merak edenler için; DD’nin final bölümü için hazırladığı senaryo yayımlanmış. https://m.emmys.com/sites/default/files/collateral/Game%20of%20Thrones%20-%20Ep%20806%20-%20The%20Iron%20Throne%20.pdf

Ünlü sahneyi ekleyim… Gerçekten de “sevdiklerini öldüreceğini…” anladığı için bıçağı saplıyor.

4 Likes

Hakaret etmek istiyorum ama kendimi tutuyorum. Senaryoda kullandıkları “aptal gözlemci” gibi kelimeler bile bu iki tipin nasıl bir kafayla bu paçavrayı yazdığına işaret elbette. Adamlarda yaratıcılık ve yazma yeteneği sıfır!!! İnşallah bu yetenek, niyet ve özen ile hak ettiklerini bulurlar kariyerlerinde!!!

Demir tahtı yakma sahnesi bile öylesine… Duygu haklı ya, bunca zaman harcanan zamana yazık izledik şunları. Martin gittikten sonra izlememek lazımdı.

1 Like

Keşke dizi bitene kadar haberimiz olmasaydı, sabahları diziyi izlemek için uyanmasaydık. İzleyebilmek için para vermeseydik, bir sezon için iki sene beklemeseydik. Fragmanlardaki heyecanımı düşünüyorum da hepsi boşa gitti. Her şey bittikten sonra torrent yükleyip izleseydik.

Finalden sonra Drogon’un Demir Taht’ı yakmasını komik bulmuş, ejderhanın mantık muhakeme yeteneği olduğunu düşünüp gülmüştüm. Senaryoda yazan şey daha da saçma :smile:
Sı*ıp sıvamak gibi.

2 Likes

Diyecek bir şey yok artık.İş bulamaz hale gelsinler diyorum ben sadece. 2 sezonda diziyi yok ettiler.

1 Like

Jon’un coğrafyasının iyi olduğunu söyler ve açıklardım ama “They both failed geography.” cümlesi o kadar saçma ki bir şey demek istemiyorum.
:sweat_smile:

2 Likes

Reddit FreeFolk kanalında baya baya dalga geçiyorlardı günlerdir. Hayatımda böyle gerzek bir cümle görmedim… Coğrafyadan Kaldılar, nedir len? Yani kaldırdı senaryo ama baksanız ne kadar basit, çocukça ve yaratıcılıktan uzak bir senaryo yazdıklarını görürsünüz. Yani resmen bir an önce olsun bitsin diye çekilmiş. Bir yerde 1. sezon ile bu son sezonun senaryosunun resmini göstermişler; arasa böyle devasa fark görülüyordu. Bir sayfa betimleme yazmışlar, burada görüldüğü üzere bir iki betimleme (o da salak bir cümle) ve konuşma… Tamam, senaryo zaten roman değildir ama sonuçta sahne yazıyorsun; böyle tüm simgeleri, cümleleri ve karakterlerin duygu-düşüncelerini vb. her şeyi en uygun şekilde, güzel şekilde yazacaksın ki oyuncu eline alınca sana bir şey sorma gereği duymasın, anlasın sahneyi.

1 Like

Gendry Rivers, Bronn’un hazinedar olması ve Menzil’in başına geçmesi, Sansa’nın bağımsız olmasına Dorne ve Demir Adalar’ın bir halt dememesi, Jaime’nin insanlar umurumda değildi zaten demesi, tüm Lekesizlerin Naath’a gitmesi (hepsi gg), Uzun Gece ile uzaktan yakından alakası olmayan Arya’nın NK’yi öldürmesi (Beric Dondarrion’un AA olması bile daha mantıklı en azından adamın alevli kılıcı var) hatalarından sonra şaşıramadım bile.

3 Likes

Bence bunun sebebi bu sezonu zorla yapmış olmaları. Planları 7. Sezonda final yapıp başka projelere yelken açmakmış ama HBO bir sezon daha (hatta 10 sezona kadar çıkartmak istemişler) olması için diretince ortaya böyle bir şey çıkmış. İnatlarına mı yaptılar acaba diye düşünüyorum hatta…

1 Like

Kesin ortada bir çeşit inat var; bazı oyunculara kıllığına şeyler yaptıkları düşünülürse… ama sadece inat ile açıklanacak bir şey de olamaz. Sonuçta HBO’nun üst kadrosu senaryoya bakmadan mı onay veriyor çekimlere?

Vallahi birilerinden onay isteyecek bir pozisyonda değiller gibi geliyor bana. Zaten 1 yıl geç çıkarttılar, kanal aranın daha da uzamasını istemezdi, onay vermeseler pisliğine daha beterini yazardı bu zorbalar.

Artık iç olayları bilmiyorum elbette; yani HBO üzerinde ne kadar etkileri var vs.

Lakin ben HBO yerinde olsaydım bunlara verdiğim paraya ve ortaya çıkan sonuca acırdım, yazık oldu resmen :slight_smile: İsraf israf

1 Like

Hâlâ “Şaka yaptık, gerçek Sezon 8 bu değildi” demesini bekliyorum D&D’nin.

Bence artık hepimizin bu diziyi sonsuza kadar geride bırakmamızın vakti geldi; sadece ilk 4 yılını hatırlayalım, kalan yılları yok sayalım ki güzel analım diziyi. :slight_smile:

4 Likes

Off çok komik :joy: ücretsiz olarak daha iyisini yazardım. Tüm fanlar daha iyisini yazardı. Bu rezilliği oyunculara vermeye hiç mi utanmadılar

1 Like

Utanmamışlar demek ki diziyi çekmişler :slight_smile:

1 Like

Diyeceğim tek bir kelime var rezillik yani başka bir açıklaması yok. Rezil ettiler kendilerini insan zorla da yaptırılsa iyi bir sonla seriyi bitirmek ister.

2 Likes

İnatlarına değil de isteksiz yapınca böyle bir sonuç ortaya çıkması normal.

3 Likes

Fan teorilerini derleyip bir senaryo yazsalar bundan daha güzel bir sonuç çıkardı. Kitabı okumayanlar bile beğenmedi okuyanlar zaten sonu gördükçe kahroldu. Dizi sayfasını artık kapatıp kitaba yoğunlaşmak gerek bence. Kitabın daha güzel biteceğinden eminim.

2 Likes

Başlık açmayım dedim; senaryo konusu olduğu için… Herkesin merak ettiği soruya verilen cevap “önemli olan sonuç”… Game of Thrones Final Sezonunda Arya, Night King'e Hiç Fark Edilmeden Nasıl Yaklaştı? – Kayıp Rıhtım

“Nihayetinde mühim olan onun oraya nasıl vardığı değil de, Gece Kralı’nın onu nasıl boynundan yakaladığında işini bitireceğini sanmamız, ardından Arya’nın bıçağını kavrayıp onun işini bitirmesiydi.”

1 Like

İnsanların zekasıyla alay etmeye devam ediyorlar. Bu arada insanlardan çok daha güçlü olduğunu bildiğimiz NK Arya’nın boğazını sıktığında Arya’nın boynu kırılmalıydı. Gerçi şu aptal senaryonun nesini ciddiye alıp konuşuyoruz ki. Adamlar alay ediyor bizimle

3 Likes