Deli Fare Ser Shadrich

4cü kitapdaki 1ci Brienne povunda ilk kez karşımıza çıkan bir karakter. Yaşlı bir şövalye olan Ser Sadrich kısa boyludur. Kişisel arması mavi zemin üzerine kahverengi şeritler üstünde kırmızı gözlü büyük beyaz bir faredir. Brienne Kral Topraklarından ayrıldıkdan sonra yolda iki vasıfsız şövalye ile yol arkadaşı olur. Şövalyelere önce itibar etmeyen Brienne sonra onları iyi insanlar olduklarını anlar. Gölgeli Vadiye doğru yol alırken bir Tüccarın malları taşıyan bir gruba rastlarlar. Tüccar kendisini koruması için Ser Sardrichi tutmuştur. Gölgeli Vadiye kadar bu gruba eşlik etmeye karar verirler. Yolda Ser Sardrich Briennele konuşur ve onun aslında Sansanı aradığını bildiğini söyler. Ser Sardrich Varysin Sansa için bir torba altın verdiğini ve kendisinin de Sansanı aradığını der. Deli Fare Brienne’e ortaklık teklif etmek istiyordu ama Brienne kabul etmez. Yolda bir handa gecelerler Brienne, hekkes uyudukdan sonra yanındakilerden kurtulmak için gizlice handan kaçar. Bu kitabda bi daha Sardrichi görmüyoruz. Brienne de tamamen yanlış yolları izleyerek Sancaksızlara esir düşer.
6cı kitabın yayınlanmış Aleyna povunda Deli fare Ser Sardrich yeniden karşımıza çıkıyor. Nasıl olduğunu bilmediğimiz bi şekilde Sansanın Vadide olduğunu öğrenmiş. Sardrich oldukca kısa boylu ve yaşlı bir şövalyedir buna rağmen Tazının bile geçmeyi göze alamdığı tehlikeli dağ yollarından geçerek turnuvanın olduğu Ay Kapılarına ulaşmayı başarmıştır. Povda Aleynayla konuştuğunu görüyoruz ama onun gerçekte Sansa olup olmadığını bildiği konusunda bi şey ifade edilmiyor. Ama Sansanı araya-araya Ay kapılarına gelip çıktıysa büyük ihtimal bu gerçeyi de biliyordur.
İşte böyle gizemli bi karakterimiz var. Briennenin kral fermanına ve Cerseinin onca gücüne rağmen bulunamayan Sansanı bulmayı başarıyor. Brienne’e Varys için çalışdığını söylüyor ama bu ne kadar gerçek tartışılır. Belki de Baelishin adamıdır ama bu seçenek de o kadar gövenilir değil. Bu gizemli karakterle ilgili sizin yorumlarınızı da bekliyorum:)

Kara yoluyla gidecek diye bir şey yok gemiyle Martı Kasabasına gidip oradan Ironoaks’a geçip orada da Leydi Anya’nın kafilesine katılıp gelmiştir.

Bence o gerçekten Varys’in adamı. Ben şahsen bu şeride hiçbir şeyin planlandığı gibi gittiğini görmedim. Yani Sansamız Harrymizle evlenecek, Kızıl saçlarını açacak, Harry woaww diyecek, Sansa bana kışyarını verir misin aşkııım diyecek,Harry sancakları toplayacak falan olmaz o iş. O kadar düz gitmez. Nasıl bozulacak Baelish’in başka planları mı var diye düşünüyordum ama bu fare ayrıntısı güzelmiş. Varys’in bir şekilde Quenn in the north yaratılmaması için işe çomak sokması ve başka bir oyuncu olan Petyr’ın Buna karşı olan olası hamleleri seriyi güzel bir eksene sokacaktır.

Bilerek turnuvaya gelmesi ihtimali tabiki var ancak turnuvalar aynı zamanda doğru haberlerin öğrenildiği yerlerdirde
birşeyler öğrenmek için gelmiştir ama Varys in adamı ise Aleyne nin Sansa olduğunu biliyordur Varys gibi biri için Bealish in çocuğu var yok öğrenmesi çok kolay olur
ben herşekilde o turnuvada Sansanın kimliğinin açığa çıkacağını düşünüyorum bu Ser Sadrich mi olur başkası mı bilmem ama mutlaka onun kimliği öğrenilecek
bu Ser Sadrich LF nin adamıda olabilir kış kapıda iken vadi Lady si yalın zamanda ölmüşken Vadide Turnuva düzenlenmeside saçma değil mi
bence bu Turnuvanın düzenlenmeside planların içinde önemli bir etken

ben bu evlilik mevzuunun LF nin vadi Sansa ve Harry yi oyalama planından başka birşey olduğunu sanmıyorum. Asla evlendirmeyecek Sansayı Harry ile kendi evlenecek planları öyle bence

Ama o zaman nasıl olabilir? Harry ile Sansa evlenmezse ve Robert ölürse nasıl elinde tutmayı düşünüyor bu adam vadiyi?

vadiyi zaten ne kadar elinde tutacak ki
Robert ölürse zaten Harry de saol beni Sansa Starkla evlendirdin mi diyecek 1 2 yıl en fazla her şekilde
ama Sansa ile kendi evlenirse elinde tutmasına gerek olmadan kendi bölgesi hemde aşk ve intikamı tamam olacak
birinde göze girmeye yada o gözde kalmayan çalışan lord, diğerinde gerçek bir lord LF gibi birinin karakterine hırslarına hangisi uyuyor ?

Varys’in adamı ise Sansa’nın nerede olduğunu öğrenmiş olması çok büyük bir merak konusu olmasa gerek; Varys’in her yerde büyük bir casus ağır var, onu da geçtim adam yeteri kadar zeki. Bu suikastın arkasında bir şekilde LF’nin parmağı olduğunu; Sansa’yı kaçıracak kadar ona düşkün olabilecek yegane kişinin LF olduğunu; LF’nin bir anda var olmayan piç kızının ortaya çıktığını ve doğal olarak bunun da Sansa olabileceğini tahmin etmesi güç olmaz.

Bu seride çoğu kişi salak aslında; Sansa’yı kimin kaçırmış olabileceği sorusunu sorsalardı(sonuçta tek başına kaçabilecek olsa en başta kaçardı bu kız) bir şekilde LF olduğu sonucuna ulaşmaları en azından büyük şüphe duymaları mümkün olurdu.

Zaten Lyanna neden nasıl öldü? sorusunu da sorsalardı, yahut o muhafızlar neden başını bekliyorlardı? sorusunu… Hakikatler de peşi sıra gelirdi ama bakın bu konuda Varys ve LF bile akılsız çıktı… Bu örnekler bize güzel bir ders veriyor; doğru sonuca ulaşmak için doğru soruyu soracaksın.

Aleyna :joy::joy::joy::joy: diyorum Aleyna kim