Deliler Filmi

deliler
osmanlı
fatih-sultan-mehmet

Osmanlı İmparatorluğu’nun dünyayı titreten ordusunun, en önde giden cesur savaşçılarını; “Deliler”i anlatan film, göz kamaştırıcı sahneleri ve çarpıcı hikayesiyle 23 Kasım’da seyircisiyle buluşacak.

Başrollerini, Erkan Petekkaya, Cem Uçan, Yetkin Dikinciler, Nur Fettahoğlu ve İsmail Filiz’in paylaştığı, yılın en iddialı projesinin oyuncu kadrosunda Hakan Yufkacıgil, Gökçe Özyol, Rüzgar Aksoy, Gülşah Şahin Uçan, Demet Tuncer, Kamil Güler, Namık Rüstemhanlı, Mehmet Pala, Mehmet Ali Karakuş, Batın Uçan, Baran Öztürk ve Berat Efe Parlar gibi önemli isimler de yer alıyor.

1. yüzyılın ortalarında, Fatih Sultan Mehmet’in, Eflak Voyvodalığına “bizzat” tayin ettiği Vlad Tepeş, görevinin ilk yıllarında Osmanlı’ya sadık kalsa da, sonraları bölge halklarına karşı korkunç zalimlikler yapmaya başlar. Fatih Sultan Mehmet, hangi dinden, hangi milletten olursa olsun, insanlara yapılan bu zulme sessiz kalmayacaktır.

Önce elçisiyle bir uyarı yollar. Vlad, elçinin sarığını kafasına çiviletip İstanbul’a gönderince Osmanlı Hakanı için sabır taşar, artık Vlad’ın bu zalimliklerine bir son verme vakti gelmiştir.

Fatih, bu zulmün, tez elden bitirilmesi için Baba Sultan’a emir verir. Baba Sultan, “Deliler Birliği”’nin içindeki korkusuz yiğitlerden yedisini, gözü kulağı olan Kuman’la birlikte, Vlad’ın hüküm sürdüğü Targoviçte’ye gönderir. Bu yedi kahraman; Gökkurt, Aşkar, Mübariz, Çebi, Suskun, Kongar ve Adsız’dır.

Teaser hoşuma gitti, merakla bekliyorum. :slight_smile:

Bizim Bektaşiler bunlar, sayemizde osmanoğlu Avrupa gördü de yine kıymet bilmedi :slight_smile:

Açıkçası fragmanı beğendim o kanatları vardı kısmı falan hoşuma gitti umarım güzel işlenir ve ülkemizde aşk dışında film görmek güzel olacak :slight_smile:

Cem Uçan 8 yıldır uğraşıyormuş bu proje için; hayaliymiş bu film. Bu yüzden ciddi manada güzel bir şey bekliyorum, beklentim yüksek yani. :slight_smile:

Türk tarihi dizilerini izleyen yabancıların öbekleri var, orada dolanıyorum da koydum fragmanı ve konuyu baya merakla bekliyor onlar da. :smiley: Dirilişten seviyorlar zaten Cem abiyi(Aliyar karakteriyle)

fragman güzel de sanki biraz ''deliler’i moğol barbarları gibi göstermişler. hani avrupalıların hep türklere yapıştırdığı ‘canavar’ yaftasını haklı çıkaran bir şey gibi.
ama fragman’ın genelindeki o değişik havayı sevdim.

Deliler, Osmanlı döneminde batı sınırında vazifeli akıncı özel bir birliktir ve görünüşleri aynen bu şekildedir; amaç düşmanı psikolojik olarak çökertmek.