Denizcinin Karısı Teorisi

Sadece yorum yazıp duruyorsunuz biraz da beğeni atın konuya.

Gerçi mesajı silmişsin ancak mesajdaki bir ifade fazlasıyla gözüme takıldığı için maalesef kendimi cevap vermek zorunda hissettim

“Bazen anlamamak için uğraştığınızı düşünüyorum”

Yani asıl şimdi anlamadım, seninle aynı fikirde olmayınca seni anlamamış mı oluyoruz?

Sen şunu demek istemiyor musun?

“Viserys ne kadar kötü şeyler yapmış olursa olsun Dany’nin ailesidir, Dany onun ölümüne sessiz kalmamalıydı”

İşte ben de bu fikre karşı çıkıyorum. Sen Viserys’in küçüklüğünden Dany’e eziyet etmesini, gerekirse seni tüm orduya tecavüz ettiririm diyerek zorla bir barbarla evlendirmesini, bundan sonrasında ise Dany sırf onlardan biri olduğunu kanıtlayabilmek için onca eziyete katlanırken Viserys’in bunları da berbat etmesini ve son olarak bebeğini tehdit etmesini sınırı aşmak olarak yorumlamayabilirsin. Sorun değil. Ancak ben senin gibi düşünmüyorum diye senin beni anlamıyorsunuz demen pek hoş değil.

Ha üstteki alıntıdan başka bir şey demek istediysen eyvallah.

Bu teoriyi oldum olası sevmişimdir fakat şöyle bir şey var. Denizcinin Karısı ve Tyrion çok ayrı yerdeler ve az zaman kaldı. Ayrıca kız o gün baya bir tecavüze uğramış. Çocuğun Tyrion’dan olma ihtimali George’a göre fazla çocuksu ve sahte kalır. Ama nerden biliriz belki de Tyrion aşk için Dany’ye ihanet eder ve onunla Westeros yerine Braavos’a gider ya da kadın onun kraliçe eli olduğunu duyunca (gerçi kitapta olmadı daha ama olacak bence) yanına gelir. Ama George’a güvenemiyorum, iyi bitmez sonu, ayrıca kadın figüran gibiydi. Öyle çok bir şey çıkacağını sanıp hiçbir şey çıkmayan çok karakter var (Gözümüz yollarda kaldı be Gelincik :((

Bu arada Gerion Lannister benim çok ilgimi çekiyor bir ara bir şeyler yazacağım onunla ilgili…)

Ben de buna sinir oluyorum işte. Hep “biz” anlamıyoruz ama karşımızdakiler bizi hep(!) anlıyor. Anlaşılmadığını anlama ölçütü de karşımızdakinin fikrine “katılmamak” :joy: En azından hep böyle izlenim edindim. :thinking:

,işte bu kadar tanıyor bu kadar anlıyorsun beni !!!
beni bu kadarcık tanıyan bu kadar anlayan biri ile konuşacak birşeyim asla olamaz
neye kızdım biliyor musun bile
son bir zahmet açıklamayayım uğraşayım

buradan itibaren cümlene bak sonra tam tersini konuşmana bak !!! benim kızdığım bu

bundan sonra senlede konuşmayacağım çünkü cidden beni hiç tanımamışsın Üstünede kendi söylediğini evirip çevirip tüm suçu bana atıyorsun. Şuan kendime kızdım asıl ben seni hiç tanımamış haddinden fazla değer vermişim

Benim söylediğim şeylerle nerede çelişkim var anlamadım? Bu mesajım sonraki mesajlarımla herhangibir şekilde çelişki barındırmıyor. Eğer öyle olduğunu düşünüyorsan anlamayan tarafın sen olduğu anlamına gelir. Evet Dany Tyrion’u bu konuda anlar çünkü kendi ailesinden birinden tiksinmek ne demek bunu iyi bilir. E nerede bundaki çelişki?

Anlamadıysan sor, sakince anlatayım.

Yahu gören de sanki küfretmişiz sanacak.

Anlaşılan biraz gerginsin. Ufak bir eleştiride, tartışmada sonsuz küslüğe gerek yok. Pek mantıklı davranmıyorsun.

sana son lafım bugün değil bir hafta bir ay sonra burada yazdıklarını ve tartışmayı oku
belki o zaman olayı benim gözümden görürsün ben yapıyorum ve neden her dafasında (nadiren kızıyorum kendime) iyi yapmışsın diyorum hep

Gerçekten derdin ne?

Derdin ne diye sorarken laf sokmak amaçlı falan değil gerçekten seni anlamaya çalışıyorum.

Fikrine karşı çıktığım vakit beni anlamıyorsunuz diye itham ediyorsun, eh benim gerçekten ne yapmamı bekliyorsun? Bu itham bana garip geldi ve bende kendimi savundum doğal olarak. Gene de açık kapı bıraktım, belki Seher hanımefendiyi gerçekten anlamamışımdır diye. Ama sen hayır böyle değil, bunu demek istedim diye açıklama yapmak yerine ortamı geriyorsun. Hayır ne oldu neden böyle yaptın diye sorduğum zaman da kaçıyorsun. Ben hatasızım demiyorum, bazen farkında olmadan çelişebilirim, haksızlık edebilirim. Gerekirse geri adım da atarım, ayıp etmişim derim. Özür bile dilerim gerekirse. Ancak sen derdini anlatmadıktan sonra bunlara nasıl çözüm bulabiliriz ki?

Bak biliyorum belki zamanın olmadığından, belki başka şeylerden demek istediğini anlatmak konusunda sıkıntı yaşıyorsun. İnsanlarla iletişim kuramayınca, demek istediklerini anlamayınca da sinirleniyorsun ama bu bizim suçumuz değil. Çok zor bir şey değil sadece yazarken biraz daha dikkat edeceksin, eğer insanlar seni anlamıyorsa hakaret edip kaçmak yerine zorlayacaksın biraz daha.