Dick Crabb

Dick Crabb

Lakap

Cevval Dick

Bağlılık

Crabb Hanesi

Ölü

300 AL’de Fısıltılar’da

Kitaplar

Kargaların Ziyafeti (Görüldü)

Dick Crabb, bilinen adıyla Cevval Dick eski bir askerdir. Keskin bir surat yapısı, kahverengi saçları olan zayıf bir adamdır[1].

Tarih

Bir kız kardeşi vardır. Kardeşi Şövalyeler ile yatıp onların çocuklarına sahip olmak için Kral’ın Şehrine fahişelik yapmaya gitmiştir[1].

Son Olaylar

Kargaların Ziyafeti

Tart’lı Brienne Bakire Havuzu’ndan kaçması için rengarenk bir soytarıya yardım ettiğini duyduktan sonra Bakire Havuzu’nda bulunan Kokuşmuş Ördek Hanında onu bulmak istediğini söylemiştir[2]. Dick içeri geldiğinde Brienne’e onları 20 yıldır gemi olmayan biryere nasıl gönderdiğini açıklamıştır. Brienne’e altın karşılığında soytarıyı ve beraberindekileri bulmak için yardım etmiştir[1].

Dick Fısıltılar’a giden yolu gösteren haritayı soytarıya sattığı için Brienne ile birlikte gitmiştir.Fısıltılar’a gittiklerinde etrafları Cesur Yoldaşlar’dan Shagwell, Timeon ve Pyg tarafından kuşatılmıştır. Dick soytarı gibi görünen Shagwell’e sattığı harita yüzünden Shagwell tarafından öldürülmüştür. Sonra Brienne diğer ikisini öldürmüştür ve Shagwell’e Dick için mezar kazdırmıştır. Mezar kazıldığında Shagwell Brienne’in boşluğundan yaralanıp onu bir bıçakla öldürmek için hamle yapmış ama başaramamış ve Brienne onu öldürmüş ve Dick’in öcünü almıştır[1].

Referans ve Notlar

1. Kargaların Ziyafeti, Bölüm 14, Brienne

2. Brienne soytarı Ser Dontos Hollard ile Sansa Stark’ı bulmayı ummuştur.

Eline sağlık. Ben bu Cevvali kitapta pek anlayamamıştım. :slight_smile:

Yararlı olmuş bende takılmıştım biraz bu Cevval Dick’e.

bende şüpheci yaklaşmıştım brienne gibi ama yazık oldu sonunda adama…

Bu adamdan birşeyler çıkacak sanıyorum bende heç bi numarası yokmuş meğer :slight_smile:

bir kazık atıcak diye bekliyordum,ama kendi yedi.