Diriliş: Ertuğrul

[quote]Diriliş Dizisi, 13. yüzyılda Ertuğrul Bey ve Alp’lerinin Tapınak Şövalyeleri, vahşi Moğollar ve acımasız Türkmen beylerine karşı olan mücadelelerini ve adım adım Osmanlı Beyliği’ni kurma sürecini konu alıyor.

Anadolu’nun emperyal güçler tarafından işgal edildiği bir çağ olan 13. yüzyılda Ertuğrul’un 400 çadırlık ovasına yurt bulma hikayesinin işlendiği dizide bu yurdun üç kıtada altı asır hüküm sürecek olan dünyanın en ihtişamlı devleti Osmanlı İmparatorluğu’na dönüşmesinin sırrı aranacak. Dünyanın kaderini değiştiren adamın destansı hikayesi, boyun eğmeyen karakteri, büyüleyici aşkı ve tüm insanlığa yetecek adalet duygusu dizide anlatılacak.

O;
Ümitlerin tükendiği bir çağda,
Güneşi bayrak, göğü çadır eyledi.
Kısraklarını uçsuz bucaksız ovalara sürdü.
Kılıcını hikmetin nefesiyle biledi.

Ve cihana haykırdı.

"Sonsuza kadar adalet, sonsuza kadar hürriyet"
Aynı zamanda bu dizi Trt nin en pahalı dizisi olarak kayıtlara geçiyor[/quote]

Fragman ;

Asıl dirilişin Kurtuluş Savaşı olduğunu unutmamak lazım.Ama tarihi dizileri severim,izleyeceğim de.

bu dizinin soru çekilişine katıldım ve imzalı poster kazandım :smiley: bakalım yakında göndercekler :slight_smile:

Off Trt yapmasın ya Fatih gibi olup kaldırılacak diye korkuyorum…

Konuyu doğru yere taşıdım ve başlığı düzelttim.

Bugün itibariyle ilk bölümünü izledik. Ortam, kıyafetler, oyuncular, müzikler, sahneler, jenerik oldukça güzeldi. Başarılı bir giriş yaptıklarını düşünüyorum. İzlenebilecek kaliteli bir dizi gibi görünüyor, umarım başladıkları gibi iyi devam edebilirler.

bnde ilk bölümü beğendim

“öylesine” yapılmış imajı vermedi, bakalım güzel şekilde devam eder umarım. izleyiciyede bağlı tabi bu kadar yapım boşa gitmese bari

İlk bölüme yarın bakacağım, inşallah güzel bir dizi çıkar.

bnde ilk 4 dk yı izledim elektrikler gidince yarına bıraktım arık

Fragmandan bile anlaşılıyor ne kadar kaliteli, üzerine titrenmiş bir yapım olduğu
Soyumuzu, atalarımızı, nerden gelip nereye doğru gittiğimizi hatırlattığı için sonuna kadar arkasındayım bu tür işlerin
Keşke dizide Türkçe altyazıyla birlikte Osmanlıca konuşulsa da en azından bi kulak dolgunluğumuz olsa, bir padişah mezarı gördüğümüzde ağzımız açık bakmak yerine üstünde yazanın manasını anlayabilsek…

??? :sss

opti bu kim lan nakxmansk

Bilmiyorum valla .dddd

osmanlı kıyam ve fetih 1453 gibi tırt bir yapım bekliyordum ama beklediğimden kaliteli çıktı. rol yapamayan yan karakterlere ve aşırı yapay duran sanki tarkan yada kara murat filmlerinden fırlamış gibi duran kötü karaktere bir ayar çekip, “cehenneme kadar yolun var” tarzı hollywood dublajı repliklerini kullanmazlarsa daha iyi olabilir. bunun dışında müzikler ve kıyafetler çok güzel olmuş.

@Yugioh (senin iki oldu), @UncoSonic konularda muhabbet çevirmeyelim, konuyu dağıtmayalım.

@velaryon olsa döktürürdü şimdi ://///

@“Valeryon” ne yazık ki aktif değil artık. Fakat söyleyelim kendisi de yapımı oldukça beğendi. Tabi arkeoloji okumuşluğun verdiği bilgiyle bizi o dönem konusunda bilgilendirir ve diziyi buna göre değerlendirirdi başlıkta. :slight_smile:

Fena dizi değil beğendim

ilk bölümü izledim bugün. yahu boş ve gereksiz o kadar yer varki ben o 125dk yı 60 dk ya indiririm. çok uzun tutuyolar ve kalite düşüyor.

birde eklemeden duramıcam yine yeni yeniden fail bir av sahnesiyle başladı bağıra bağıra av arıyolar ve attan inip bide vurmaya kalkıyo :wink::wink: Ava çıkmış olanlar veya doğal ortamında karaca geyik türü canlıları görenler bilir böyle bişi imkansızdır.

kostümler , müzikler 9/10
oyunculuklar 6,5/10
yönetim- sahne - açı -kurgu falan 7/10

osmanlıca zaten uzaylıların kullandığı dil olunca türkçe altyazı lazım illaki (!)
ayrıyetten bugün üni.de hocanın dediği lafı aktarmak istedim. ‘‘türkler ne arapça ne rusça bildikleri için arapça bir şey duysalar osmanlıca derler.’’

Parantez içine ünlem koymasan ironi olduğunu anlamayacaktım eyv
Türkçe’nin yanında Farsça ve Arapça da bilmiyosan, evet tatlım uzaylıca