Discord Game of Thrones RP

İlgilenenler için; Discord üzerinde bir Game of Thrones RP sunucusu açtık. Karakter alımları açık, katılmak isteyenler;

https://discord.gg/nzwycbf

Hmmm rp geçmişim pek yok ama katılalım bakalım. Yalnız davet geçersiz haberin olsun.

1 Beğeni

Discord’da bunu demiştim bir ara. Hiç kimse bunu görmemişti sanırım. Güzel olabilir, davet linkini yenilersen katılabiliriz sanırım.

1 Beğeni

Açıkcası, uzun zamandır rp işlerinde olan birisi olarak diyebilirim ki, o işler haydi yapalım kadar basit değil.
Karakter yaratmanın düzgün olması lazım. Bunun dışında hazırlıkların düzgün olması lazım. Öyle ha deyip rp yapan kişinin yaptığı işi beceriksizce bulurum. Bunun metaplotu nerede? Karakterler arası geçişi nasıl yapacaksın? Lojistiği nasıl ayarladın? Ekonomiyi nasıl inşa ettin? Enflasyonu hesaba kattın mı? Gerçek dünyayı iyi bir şekilde simule edebildin mi? Karakter zorluklarını nasıl ayarladın? Hangi yetenekleri ekledin ve bunlar oyun içerisinde ne kadar kullanılabilinir? Rol yapma için gerekli taslakları koydun mu? Rol yapmayı nasıl ödüllendireceksin? Karakter gelişimi nasıl ilerleyecek?
Gene yazılı ise mesela, herkes yazılı rplerde meta oyunculuk yapıyor. İlk oyuncu hareketini yaptı bıraktı. 2. oyuncu onun hareketini tahmin etmiş gibi yazacak. ilk oyuncu kendi sırasında ise, ilk hamlesini 2. oyuncunun tahmin edeceğini bildiği için aslında onu son anda 2. nin yapacağını tahmin ettiği hamleye göre nasıl değiştireceğini yazacak ve böyle ve böyle…
Kaldı ki kendi sistemini mi yazacaksın, yoksa başka bir sistem mi kullanacaksın? Kendi sistemini yaratmak da öyle süper kolay bir iş değil. daha önce bu forum için de denedik, ben kendim bireysel de denedim. Genelde başkalarının yarattığı sistemi sürekli yererim, çünkü ya kopyacılar ya da saçmalar. Kendi yarattığım sistemlerde de en azından okuduğum 100 sistemin de etkisi var. Ama önemli olan onları nasıl yazdığın, eklemeleri nasıl yaptığın, şeylerin tinsel uyumu, matematiksel uygunluğu.
Amaan işte öyle. Yukardaki kişinin bunları ne kadar yaptığı mehçül. Çok istiyorsan ben sana Gam of thrones için kullanabileceğin sistem yazar atarım. Arkadaşlarla oynarsınız.

1 Beğeni