District 9

30 yıl önce uzaylılar dünyayla ilk bağlantılarını kurarlar.İnsanlar onlardan ya bir saldırı ya da büyük bir teknolojik ilerleme geleceğini bekliyorlardır. Fakat hiçbiri olmaz. Aksine, kendi gezegenlerinde son hayatta kalan uzaylılar sığınmak için dünyamıza gelirler. Tüm dünya devletleri onlarla ne yapacaklarını tartışırken, yaratıklar Güney Afrika’da District 9 olarak tanımlanan bir yere geçici olarak yerleştirilirler. Artık, uzaylıların dünyada bulunmasıyla ilgili sabırlar tükenmiştir. Uzaylılar üzerindeki kontrol, Multi-National United (MNU)'a verilmiştir. Bu özel şirket eğer uzaylıların silahlarından yapabilirlerse muazzam paralar kazanma peşindedir. Fakat şirket başarısız olmuştur, çünkü silahların aktivasyonu için gereken şey uzaylı DNA’sıdır. Bir MNU çalışanı olan Wikus van der Merwe, DNA’sını değiştiren gizemli bir virüsü kapınca, insanlar ve uzaylılar arasındaki tansiyon had safhaya gelir. Aynı zamanda Wikus en fazla peşinden koşulan ve en değerli adamı olmuştur. O, uzaylıların teknolojisini çözecek anahtardır. Şimdi Wikus’un bulunduğu düşmanca ortamda saklanacak sadece bir yeri vardır: District 9.
IMDB Notu: 8 / Rotten Tomatoes: %91 / Metascore: 81

Çoğu uzaylı filmi gibi klişe bir şekilde istila veya teknoloji getiren uzaylıdan ziyade yardıma muhtaç olanları görmek mutlu etti beni. Sonu fenaydı filmin ama.

Sonunda ne oldu? Ya ben izlemedim sonunu ya da hatırlamıyorum?

Şu an tekrar izliyorum.

Wikus bir uzaylıya dönüşüyor. Karısına bir çicek yapıyor ve kapısına bırakıyor. Herkes öldü sanıyor ama filmi sonunda uzaylı halini görüyoruz . Eşi o yaptı diyor ama kimse takmıyor falan.

izlediğim güzel filmlerden biriydi…