Dizi ile Kitap aynı doğrultuda mı bitecek?

Sandorla pek alakası yok kişilik ve karakter olarak aslında. Herkesin sevebileceği bir karakter de değil. Ama gerçekten orijinal ve okuması zevkli bir arkadaş. Saf bir insan aslında ama aynı saldırganda.

İyi bir karakter ama dizide yer alması için bu yetmez. İşlevi olacak mı o da önemli ve Victorian’ın işlevini Yara’ya yüklediler.

Victarion önemli bir karakter Moqorro ile karşılaşması ve kızıl tanrıya kurbanlar vermesi kendi hikayesini ilginç yerlere götürebilir. Sandor ile çok farklı karakterler Victarion kralına karşı oldukça sadık biri. Birde cidden @Symmachus un dediği gibi delikanlı biri onurlu bir insan modelini çok iyi yansıtıyor. Düşmanının ailesini bile önemseyen biri. Ben diziden giderek Victarion’un hikayesinin nereye gideceğini tahmin edebileceğimizi düşünüyorum. Dizide Vic’in görevini Yara ve Theon’a verdiler. Euron 8. Sezonda bu ikisine yenilecek gibi gözüküyor. Bundan dolayı Vic kitapta Euron’u yenebilir.

ben tam tersi 6. kitabın sonunda en geç 7. kitap başında Euron un öleceğini düşünüyorum
Theon ve Asha ya bu görev verilmedi zaten Euron geçici çünkü 5. kitapta Yara konseyin nasıl iptal olacağını yada yeni konsey isteği nasıl yapacağı bulduğu anda esir düşmüştü. Bu yolda Theondan geçiyordu. Yani aslında kitapta Euronun çokta görevi yok bence
Martin bazı değil çoğu karakteri göklere çıkarıyor sonra biranda fosss!! Euronda o karakterlerden olacak Asha ve Theon’un işinin kolaylaşması içinde yenilgiler, ihanetler falan çoğalacak bence

Vic e dönersek kitapta kızıl rahip öleceğini görmüştü. Esostan dönemeyecek bence

Fiziki yapıları,gözü kara olmarı,biraderlerine olan dusmanlıkları beni basta bu dusunceye itti,sayfaları cevirdikce alakasız olduklarını fark ettim (sayfaları çevirme işlemi devam ediyor ) Gordugum kadarıyla ; Victarion,şahsına munhasır bir karekter.kendine has bir adalet anlayısı var.biraz kafadan kırık,biraz saf ve birazda ezik.Tez canlı bir yapıya sahip.siddete meyilli.Biraderine (Balon) ,gelenek ve goreneklerine sadakatle baglı.hatta bu yonuyle muhafazakar bile denebilir.Euron o puştluğu yapmasa onunlada sıkıntısı olmazdı.onu sevip sevmeme mevzusuna gelirsek ; Demir dogumluların yapılarına,amaclarına ve eylemlerine bakarsak yaptıklarına anlam verebiliriz yani empati kurabiliriz,bu hak vermek anlamına gelmiyor.Tecavüze ugramıs kadını öldürmenin savunulacak yanı yok.ya da ne bileyim ; kadınları kayıga bindirip yakmanın.ben sahsen gri solucanın k*cını gormektense, Victarion reyizi görmeyi tercih ederdim.acıkcası ne Theon ne Yara ne de Türk dizilerinden fırlamıs Euron bana keyif vermiyor.

Yani…

Mantıklı. :smiley:

Bence kitaptaki Cersei ile çok farklı Lena’nın Cersei’si.

Kitaptaki Cersei biraz daha sert ve otoriter bir hava verse başka bir farkın olduğunu düşünmüyorum. Hırs, aşiftelik, paranoya falan çok iyi verilmiş bence.

dizideki neredeyse sevilecek bir karakter kadar olgun,ağırbaşlı davranıyor. kitaptaki kadar sosyopat ve aptal değil. dizide ki cersei’nin jaime’yi aldatması bile kadının olgunluğunun altında kaldı. kitaptaki kadar kimse umursamadı. dizideki cersei aklı başında, olgun bir kadın ve bu kitaptakinden en büyük farkı bence.

Doğru.

Kitaptaki şapşal biri, oynak ve ciddi manada kevaşe :grin: Dizi ve kitap arasındaki tek ortak nokta çok hırslı olmaları ve paronoya ama ben kitaptaki Cersei de daha çok seviyorum nedense. Dizideki uyuz

Ya şunu cidden anlamıyorum diziye eklenebilecek o kadar hikaye varken saçma saçma işlerle uğraşıp boşa vakit kaybettirdiler şimdi de tek sezona bir çok olayı nasıl sığdıracaklar onu çözmeye çalışıyorlar. Hadi yeni hikaye eklemiyorsunuz tamam bari eklenen karakterleri düzgün yapın onu da yapmadılar. Euron, Doran vs daha bir çok karakter var. Yani anlıyorum onların da işleri zor ama ne bileyim gereksiz sahnelere vakit kaybettiler o kadar.

ben onların sahne ücreti olarak daha az almalarına bağlıyorum yoksa bu derece saçmalama yapılmazdı bence
Dorn, Tyrell vadi, Nehirova Fırtına toprakları hiç biri yok sadece Lannester Stark Targ (yani Dany ) birde ötekiler kaldı duvar bile yoktu son sezon ki, olayların merkezinde olacak duvar nasıl olmaz ?
kadroyu küçülteceğim, ucuz oyuncuları kullanacağım derken cidden çok saçmaladılar

Çıksada merakımız gitse artık :star_struck: