Dizideki karakterlerden orjinaline en uygun canlandırılan hangisi?

Bence Tywin Lannister
Bir de Hodor [emoji12]

Baelish diyorum. Adama tam uymuş karakter.
Ve Oberyn. Bir karakter bu kadar uyabilirdi. Aksanından görünüşüne kadar mükemmeldi.

Dizinin sevdiğim yönlerinden birisi her oyuncunun iyi olması.
Dış görünüş itibariyle canlandırdıkları karaktere benzemeseler bile oyunculuk olarak çok güzel yansıtıyorlar.
Özellikle Lannister hanesi mensubu karakterler mükemmel oyunculara verilmiş

Bence Tywin Lannister ki bunda Charles Dance etkisi büyük.

Tywin, Baelish, Varys, Hodor çok iyiler ama benim favorim Obreyn

Kesinlikle Hodor olduğunü düşünüyorum ama Baelish ve Tyrion da çok uygun

Arya Stark. Her yönüyle kitaptan fırlamış gibi. Tywin iyi ancak asla gülmeyen groteks yüzlü adam tasvirine dizideki fazla uymuyor.

Tywin Lannister, Petyr Baelish, Oberyn Martell ve Euro … tamam, bu şakayı yapmayacağım.

Benim bildiğim görünüş açısından, öyle değil mi? Arya dizide tatlı bir kızken kitapta at surat, yumurta kafa, erkek fatma.

Bence dizide de gayet erkekfatma tatlı bir tarafını pek görebildiğim söylenemez.

Zaten Martin Arya çok iyi olmuş tam düşündüğüm gibi demişti.

Görünüşü tatlı zaten. Bu yüzden kitapları okumadan önce “oğlum” dediklerinde, “ne oğlumu” diyordum. Kişilik açısından mükemmel vermişler zaten kitaptan ayrılmadan önce. Ayrıldıktan sonra kimse kimse gibi hissettirmemeye başladı.

Bir de oyuncunun ufak tefek bir tip olması da çok güzel bir etken. Sansa gibi çam yarması olsaydı iki sezona küçük yaramaz kız görünümünden çıkardı. Benden sadece bir yaş küçük olduğunu duyduğum zaman şok olmuştum :/.

Tywin, Oberyn bir de Ned.

Charles Dance efsane ya :). Sesini bir defa duymak tüylerimin diken diken olmasına yetiyor.

Gerçekten büyük oyuncu, hiç kimse aksini iddia edemez. :slight_smile:

Olenna Redwyne diyebilirim. Kitapta ki gibi entrika çeviren bir karakter.

Gregor Clegane ama en son hali. Adam tam düşünülen cinsten.

Jaqen H’ghar da kitapta ki gibi diye düşünüyorum.

Ve tabii ki Walder Frey. Kitap ta ki ile birebir aynı

Tywin Lannister
Oberyn Martell
Arya Stark
Cersei Lannister
Varys
Baelish
Tyrion Lannister
bu gidişle tüm kadroyu yazarım her halde :smiley:

Kişiliğe göre mi yaptın yoksa görünüş ve oyunculuğa mı?

Lens Headey iyi bir oyuncu ama bence Cersei olabilecek kadar güzel değil. Çakma sarışın olmasından kaybediyor. Emilia Clarke ise güzel olmaktan çok tatlı ve kara kaş çok itici.

Hiç sorma hacı ya. Bu arada, Jaime’nin saçı niye sarı değil bir türlü anlayamadım ben. Nikolaj bir Danimarka’lı. Bende Danimarka’da yaşıyorum zaten. Orda ki insanların hepsi sarı saçlı ve mavi gözlü. Ülkecek Lannister’ız yani. Ama niye Jaime’nin sarı saçlı olmasına rağmen Nikolaj kahverengi saçla oynuyor?