Dizinin 3 sezonunu izledim

Herkese Selamlar
Dizinin ilk 3 sezonu izledim ve bu verilen aradan çok sıkılmaya başladım ve kitabını aldım Taht Oyunları o sadece 1. sezonun kitabıymış
Ben şimdi 3 den sonraki sezonları okumak istiyorum
Bana kitapların ismini sırayla verebilirmisiniz alıp okumak istiyorum…
Hangi kitapdan başlamayalım.
Şimdiden Teşekkürler…
[/i]

Taht Oyunları
Kralların Çarpışması Kısım-1
Kralların Çarpışması Kısım-2
Kılıçların Fırtınası Kısım-1
Kılıçların Fırtınası Kısım-2
Kargaların Ziyafeti Kısım-1
Kargaların Ziyafeti Kısım-2
Ejderhalarla Dans Kısım-1
Ejderhalarla Dans Kısım-2

Tavsiyem konuyu anlamak için tüm kitapları sırayla oku.

Yani Şimdi benim 4.sezon olarak Kılıçların Fırtınası ile başlamam gerekiyor Öylemi ?

Evet öyle de en baştan kitapları okumazsan olayları tam olarak anlayamazsın. Kitaplarda dizide olmayan çok sayıda detay var.

Yani Şimdi benim 4.sezon olarak Kılıçların Fırtınası ile başlamam gerekiyor Öylemi ?

yerinde olsam kılıçların fırtınasından başlamazdım, taht oyunlarından başlamanı öneririm önemli ayrıntılar var ve dizide bunlar pas geçilmiş bu nedenle dizi yetersiz zaten

Bana kalırsa en baştan başla. Olayları anlamazsın yoksa.

önerin için saolasın dediğin gibi yapıcam ilk kitabda zaten 300 lere geldim.
Nasıl bi zihinle yazıldıysa bu kitap çok merak ediyorum insan olamaz galiba bunu yazan :smiley:

rica ederim, hahaha bende öyle düşünüyodum başlarda :smiley:

Sen en baştan başla diziyi senaristler çok değiştirdiği için kafan çok karışıcak önce kitap sonra dizi :slight_smile:

hayır 4.sezon kargaların ziyafeti

1. Sezon kılıcların fır kısım 2 tamamı ve karga kısım 1ile ejder kısım 1in bir bölümü olacak
    Ve
    Bence kısım2 cok guzel ki(kılıcların fır) tab odugundan ondan basla kralların capmısması ve fırın 1 ini alma forumla kapatırsın aradaki açığı ben öle yaptım gayette teorileri sunu bunu iyi bildigimi dusnuyorum

aga bence en baştan bütün kitapları oku filmde olmayan kral karakterler var daha fazla seversin kitapları

kralların çarpışması 2den başlayabilirsin ya da sadece sabret :slight_smile: o zaman dizinin tadı daha çok çıkıyor.

Üye konuyu taa yazın açmış, bi daha da uğramamış foruma. Neden hala cevap atılıyor ki :smiley:

Buz dağının görünen kısmı dizi veya film ; görünmeyen kısımda kitaplardır. Ne olursa olsun kitaplar kadar iyi anlatılmaz. Dizi ile kitap birebir gitmiyor. Bende ilk başta diziyi izledim sonra kitapları olduğunu öğrendim. Dizinin kaldığı yerden kitaptan devam edeyim diye düşündüm. En baştan itibaren başlayım dedim ve taht oyunlarını alarak başladım. İlk başta okuması zordu ama sonra bir açıldım 3 ay içersinde 5 serilik kitabı toplamda 9 kitabı bitirdim.

h.g. :slight_smile: çok sıkıldım kitabı aldım dedinde niye o kadar beklediğimiz anlaşıldı kitabı alsınlar diye o kadar bekliyoruz ve az bölüm görüyoruz heralde :stuck_out_tongue: bütcede sınırlı ama o kadarda olmaz bence :stuck_out_tongue: