Dizinin Nadir Yararları

Bu biraz yiğidi öldür hakkını yeme başlığı oldu. O korkunç finale rağmen biraz iyi anmak istiyorum. Hem iyi anarsak prequellere dair umutlarimiz da artar (ki benim buna ihtiyacım var.

1- Ramin Djawadi’nin efsanevi soundtrackleri (@sakura): Buna kimse bir şey demez herhalde. Ben sırf bestecisi Ramin diye Westworld dizisine başlamıştım.

2- Kostumler: Daenerys, Cersei, Joffrey, Tywin ve Margaery muazzam giyiniyordu.

3- Kitapların reklamı olmasi: Dizi kitapların şanına zarar verdi, bu doğru. Ama kitap serisini dizi sayesinde tanıdım.

4- Nadir de olsa güzel olan ekstra sahneler: Baelish-Varys konuşmaları, Cersei-Robert’in efsanevi konuşması

5- Muazzam oyunculuklar: Jack, Lena, Peter, Nikolaj ve Iwan’a selam olsun.

6- Oyuncuların yasini buyutmeleri: Stark çocuklarının başına gelenleri tolere edebilmemizi sagliyor. Zaten bu yaş konusunda GRRM sorun yaşıyor.

Dizinin kötü olan seylerinin tamamının sorumlusu D&D. Artık onlar gittiğine ve senaryoda GRRM olduğuna göre prequeller için rahat rahat umutlanabiliriz.

//Bu azıcık kendi içimi rahatlatabilmek için oldu. Umarim sizi de biraz rahatlatır.

5 Likes

Müziklerini bende seviyorum. Tek sevdiğim yani bu.

2 Likes

Yani kabul etmem gerek, bu saydıkların doğru :grin:

2 Likes

Oraya Arya Tywin de yazalım :joy:

4 Likes

Nasıl unuttum bunu? Efsaneydi o sahneler

2 Likes

Tyrion’un mahkemesini, Oberyn -Tyrion konuşmasını, Jaime Brienne ve Jaime Catelyn arasındakini muhabbetleri harika bir şekilde yansıtması. Karasu Savaşı’nı görmemiz ve son sezon berbat da olsa Nikolaj’ın Bran’e bakışı. Dizi ne kadar kötü bitse de bu anlar harikaydı.

5 Likes

Robert’ın Jaime ve Barristan ile ‘‘War Stories’’ konulu efsane sahnesi.
Robert-Cersei(Robert’ın kötü sahnesi yok muhteşemdi aktör ve sahneler.)
Cersei’nin Ned ile bahçedeki görüşmesi
2.sezon adeta tanrı kategorisine yükselmiş Tyrion ve efsanevi Peter oyunculuğu.
Jaime’nin mahvedilene kadar ki olan müthiş karakter gelişimi
Oyuncu seçimlerinde gerçekten nokta atışlar. Tywin diye bir karakter olmasa bile Charles Dance, Tywin olurdu. Keza Robert, Cersei, Tyrion, Jaime, Joffrey, Stannis(oyuncu rol için biçilmiş kaftan fakat kullan(a)madılar), Theon, Ramsay, Joffrey, Varys, Littlefinger, Oberyn, Ned, Roose ve hatta fahişe Ros… saymakla bitmez.
Karasu, Sur Savunması, Çetinocak gibi müthiş savaşlar(Piçlerin Savaşı’nı saymıyorum çünkü gerizekalı bir Jon’u sevmiyorum.)
Oberyn Martell’in her sahnesi
Ramsay iyi bir kötüydü
Sandor Clegane ve sonuna kadar bozmadan giden aksiliği, küfürleri
Bronn kitaba göre daha öndeydi ve aktörü de rolü de iyiydi
Kral Toprakları ahalisinin kıyafetleri… kostüm bakımından izlediğim en iyi yapım diyebilirim rahatlıkla.
Tywin-Arya dizi için müthiş düşünülmüş ve uygulanmış en iyi olaydı. Başka iyi bir eklemeleri var mı ki zaten?
Kral Toprakları ahalisinin kıyafetleri…
Kitabı tanıttığı için de her türlü yararlı diyebilirim. Tabii diziye öfkesinden kitabı yerenler de biraz düşünürse haksızlık ettiğinin farkına varır diye düşünüyorum. ben de çok öfkeliyim ama ikisini ayıralı yıllar oldu.

5 Likes

Soylediklerinize kesinlikle katılmakla beraber Shae nin dizideki karakter farklılığını çok beğenmiştim,kitaptan çok daha derin ve griydi ayrıca Sibel Kekilli de uymuştu… öyle ki GRRM bile diziden sonra pişman oldu, keşke Shae hakkında daha fazla şey yazsaydım diye

2 Likes