Diziyi ilk izlediğinizdeki düşünceleriniz?

Game of Thrones’a 2017’nin Mayıs ayında izlemeye koyuldum. Diziyi ilk izlemeye başladığımda, ilk 2 bölümde dahil, dizinin aslında İngiltere Orta Çağı’nı fantastik şekilde anlatan bir dizi olduğunu düşünmüştüm.

Sonra farklı bir evren olduğunu farkettim. Martin’i tebrik ettim. Kitabı olduğunu anlayınca da okumaya merak saldım. Diziyede 2.defa başladım, 5.sezondayım. Yine ilk izlediğimde aldığım zevki almaktayım.

Sizin düşünceleriniz nelerdir?

ilk bölümün gelişi ile başladım beğendiğimi hatırlıyorum. Ortaçağ avrupasına benzetmiştim

Ben yanlış hatırlamıyorsam lise 2 ye geçtiğim yaz kuzenimin tavsiyesiyle başlamıştım. İftara 1.5 saat falan vardı Tyrion un Winterfell sahnesini görünce tövbe yarabbi oruç var diyip kapatmıştım :joy:

Ben bu diziye sevdiğim kız izliyor diye başlamıştım. Başka bir erkek onunla Got hakkında konuşuyordu, ben de kıskanıp izlemeye başlamıştım. O zamanlar çok toydum, dizi zevkim çok kötüydü. İlk 3 sezonu izledim ve artık kızın ilgisini çekmediği için bıraktım. Zaten sınav dönemi falandı. Dizi bana biraz ağır gelmişti. Sonrasında kuzenimin ağır baskısı sonucunda yeniden izlemeye başladım ve diziyi bıraktığımda pişman oldum. Çok güzel yaratılmış bir dünya ve güzel bir atmosferi olduğunu düşünmüştüm. Tabi köprünün altından çok sular geçti, yeni sezonlar beklentimi karşılayamadı, ben de zaten kitaplarını okumaya başladım. Umarım 8.sezon gzl olur da aklımızda gzl kalır.

İlk kez bir arkadaşımın zoruyla izledim. En başta gerçekten sıkıcı ve karmaşık gelmişti. Ama evrenin bu kadar geniş ve güzel olduğunu öğrendikten sonra hemen diziyi bitirdim ve kitaplarına başladım. Çoğu şeyin olacağını önceden biliyordum. O yüzden hiç bilmediğim şeyleri okumak için Kış Rüzgarları’nı büyük bir merakla bekliyorum

Aynen kanka ben 3.kitaptayken teori falan okuyordum seriyi sadece olaylar için değil de Martin’in yazım şekli ve yan olaylar için bile okuyordum

Diziye 2011 yılında ( Dizinin başladığı yıl.) başlama girişiminde bulunmuş idim ve yaşımdan kaynaklı mıdır bilinmez ilk bölümün yarısında kapatmıştım.İlk düşüncem “Bu ne be? Çok sıkıcı.” olmuştu. Sonrasında Harem diye bi dizi var idi Fox TV’de bilen hatırlayan vardır belki 2012 yapımı. Oradan efsane bi spoiler yiyip (Joffrey’in Ned’e yaptıkları vs) “Neler olmuş böyle?!!” diyerek geri dönmüştüm izlemeye. İyi ki o Harem dizisini izlemişim de yemişim o spoilerı o gün bugündür spoiler yemekten gocunmam.

Serinin ilk kitabını aldığımda konudan o kadar uzaktım ki dizisi olduğundan ve bu denli büyük bir yapım olduğundan haberim bile yoktu. (ilk zamanlarda bu kadar popüler olmamasının da etkisi var tabi) Olayların içine dalmaya başladığımda kendi kendime ben nasıl bir bataklığa düştüm dedim. Sonrasında tüm kitapları soluksuz okumalar… diziyi tekrar tekrar izlemeler… forumlara dalmalar falan…

“adamlar iyi iş çıkarmış.yoklukta iyi geldi” :grin: