Diziyi kitaba tercih ettiğiniz kısımlar

Kitapta Arya, Roose Bolton’un hizmetçisi olurken dizide ise Tywin Lannister’ın hizmetçisi oldu işte bu bana göre kitaptan daha güzel.

Lannister’ları tuttum çünkü Stannis’in tahta oturmasını hiç istemiyorum yaa
adamın ruh hali suratı hep bu zaten :frowning: keşke içinde en azından bir ışık olsaydı, hem sen tahta geçince ne yapabileceksin ki???
Bu arada diziyi kitaba tercih ettiğim kısım yok :slight_smile:

Kitapta ,Jaime ile Ned kavga etmiyor.Ned’in ayagı atın altında kaldığı için yaralanıyor.Dizi de ise Jaime ile kavga ediyorlar.Bence o kısım kitaptan daha guzel olmus. haa birde Arya’nın Sandor’u ölüme terk ettigi sahne var.kitapta o kısım sığ islenmis dizide daha etkileyici.

Kesinlikle Dany’nin Dracarys deyip Astapor’u yaktığı sahne dizide çok daha güzeldi. Kitapta çok basit anlatılmış ve Dany’nin dizide yaktığı adamın sadece elbisesinin bir kısmının yandığı belirtilmişti. Dizide ise şu ana kadar Daenerys’in olduğu en iyi sahnelerden biri.

az önce 4 sezon 1 bölümü tekrar izledim Kitapta Sandor’la Polliver arasında Tavuk muhabbeti geçmiyor Dizide ise…

It%20keeps%20to%20the%20books%20until%20a%20little%20bit%20into%20_a89852efb5b97faf95f1f70a98985c7f

Dizideki hali daha iyi olmus :grin:

Ben de benim degil ama Martin’in diziyi kitaba tercih ettigi bir kisim söyleyeyim :grin:
Ned’in idam edilmeden önce Arya’yi görmesi ve Yoren’e onu oradan uzaklastirmasini isaret ettigi kisim.
Kitapta Yoren kendi farkediyor Arya’yi.
Martin bu kismin dizide çok daha iyi oldugunu söylemis, hatta yanlis hatirlamiyorsam “Keske bu benim aklima gelseydi yazarken” diye düsünmüs.

Baba kızın son bakışması… daha duygusal.

Olenna Tyrell

Dizide çok daha fazla aktif…

Bence kitapta da oldukça aktif sadece biz göremiyoruz Cersei çevresinde olan bitenin farkında değil ve yüksek ihtimal büyük Tyrell komplosunun başını çeken Olenna Tyrell

Bir nevi LF değil mi? Onu da çok göremedik ama çok etkin olduğunu biliyoruz. Joff’ın ölümünde bile onun(kadının) parmağı var, haneyi bu kadın yönettiği için aslında her şeyin arkasında bu var Demek doğru olur, o baba Tyrell salak bir adam sonuçta.

Evet Mace oldukça hırslı ama pek zeki birisi değil ailenin aklı diken kraliçesi en son yüksekbahçeye döndü deniliyordu ama Margaery’nin çok sık ziyaret ettiği başkent yakınındaki ormanda saklanıyor olma ihtimali yüksek orada bir şeyler çeviriyor sanırsam

Aynen aktif ama fazla göstermiyorlar kast ettiğim de buydu.

Adamın büyükannesi bir deha.

Çocukları birbirinden mükemmel.

Bİr çürük elma bu çıkmış. Harbi böyle bir adam nasıl öyle sağlam çocuklar çıkardı merak etmiyor değilim. Acaba çocuklar ondan değil mi sfdcsdf

O ihtiyar, onun anası, büyük annesi değil. :grin:

Babasına çekmiş olabilir, annesinde çekmediği kesin. Oğlanlar da annelerine ve büyük annelerine çekmiş.

Kral orman’ı öyle tatil yapacağın bir yer değildir ki sanmam orada olduğunu, saklanması için de sebep yok, oğlu şehirde, torunları şehirde… o da orada olabilir ama evet, kız oraya çok sık gidiyordu.

üçtür onu duzeltiyorsun :joy: sanırım bunlar benim sucum cok ustune gittim,bildiklerini unutturdum.Çok kötüyüm çokkk…Neyse bu vesileyle bayramınızıda kutlayayım Cumleten hayırlı bayramlar.efendim.Ben etli pilav yemeye gidiyorum.Fazla ustune gitme,ne derse hee dee gec,Garibe yardım sevaptır ayça :grin:

Ya ben de fark ettim, şimdi küfür ediyordur bana kesin :joy:

Hayırlı Bayramlar :blush:

Üçü hatırlamıyorum sadece bir kez babaanne meselesinde.

Diğer ikisi Arthur Dayne başlığında.Senin gozunden kaçmış olabilir ama benimkinden kaçmaz.Aranıza girmesekte yorumlarınızı okuyoruz.Baktım Ayça çok üstene geliyor,dur diyeyim dedim.Mazlumun yanında durmak şandandır.bu arada sen niye bayramımı kutlamadın ? kustun mu ?

Her ikisinde de benimki doğru .s

Fetih kelimesi bizzat geçen bir şey kitapta. Aslında fetih değil isyan meselesi kişisel yorum. Bana göre hepsi gaspçı orası ayrı.

Ben Rhaegar’ı değil Arthur’u kast ettim.

Bayram evet kutlu olsun.

Bence Olenna kitapta da çok aktif ama bunu çok gizlice yaptığı ve King’s Landing’de Cersei dışında kimse kalmadığı için göremiyoruz. Joffrey’i öldürdü ve kontrol etmesi daha kolay olan Tommen ile torununu evlendirdi. Ayrıca konseyi Tyrell’lerin ele geçirmesinde de bu kadının büyük payı var bence. Ne de olsa Diken Kraliçesi kendisi. Ayrıca Kevan’ın ölümüyle baya tüm kontrol Tyrell’lere geçti.

6 sezon 7 bölüm : The Broken Man

Dizi ilk defa jeneriksiz baslar ve Daha evvel dizi hakkında olumsuz elestirilerde bulunan usta oyuncu ıan mcshane ekranda belirir.Millet " Bu ne lann? yanlıs diziyi mi izliyoruz?" deyu endiseye kapılır lakin fon muziginin devreye girmesiyle birlikte yureklere su serpilir.Bunca zahmet “Yan karekter” Sandor içindir ! reyiz sahalara geri donmustur ama Got evreniyle celisen bir durumuda beraberinde getirmistir.

Bulundugu Mekan, sirinler köyü gibi bir yerdir.Paranin kiymeti yoktur.Fitne,fesatlik yoktur.Mevki,makam derdi yoktur.Hırsızlar,katiller,tecavuzculer yoktur.İyi insanlarin cirit attıgi pembe bir dunya vardır ama bu durum bolum sonunda degisir.O iyi insanlarin tamami oldurulur.Ve Sandor baltasını kaptıgı gibi hikayeye dahil olur.

Senaristlere sapka çıkarmamak elde degil.Game of thrones evrenin “Gri” tonu ancak bu kadar guzel anlatılırdı bunu “Gri” bir karekter (Sandor) uzerinden yapmalari ise durumu daha da guzellestirdi.Senaristler ozetle ; Got evreninde poliyanacılıga yer olmadıgını,karekterleri degerlendirirken bu durumu yani yasadıkları evrenin durumunu ve hayat sartları goz onunde bulundurup oyle degerlendirmemizi soylediler.Sandor örnekti.bu durum butun karekterler icin gecerli.eee anlayana tabii ! cunku bahsettigim bölüm aksiyon bekleyen,seks sahnelerini seven kitle tarafindan begenilmedi.sıkıcı bulundu.yerin dibine sokuldu.ama ben cok begendim ve sizlerle paylasmak istedim.bunu yaptigima gore artik gidebilirim :):grin: