Donuk film izleme

Öncelikle sorunum şu ; açtığım tüm videolar ve sesleri donuk donuk çıkıyor , kesile kesile. Ki ben günde en az 5 film izleyen biri olarak , bunları takip edememekten kafayı yemek üzereyim. Bilgisayarıma 2gün önce format atıldı ve dün geri aldım. 2 gündür uğraşıyorum ama bir türlü bulamadım. Formattan önce bilgisayarda hiç problem yoktu , her şeyi çok hızlı ve gayet akıcı izliyordum. Formattan sonra böyle oldu, hatta bazen yazı yazarken ben yazıyorum yazılar 10 saniye sonra harf harf çıkmaya başlıyor. Yardım edin , önce bu bilgisayarı sonra kendimi atacağım !!1.11!!

Yüklediğin ekran driverinde sıkıntı olabilir. eksik veya yüklenmemişde olabilir

Yazıların geç gelmesi ekran kartı driver’ının eksik ya da hatalı yüklenmesinden kaynaklanabilir.Videolar ise flash player programındandır büyük ihtimalle.

Çözüm yolu olarak ne yapmalıyım yani ? Ekran Driverını ya da Flash Playerı ?

Format atan adam ekran kartı driverlarını yüklememiş.

Flash playerdan kaynaklansaydı yazı yazarkende problem çıkartmazdı.Ekran driverlerin yüklü değilse yüklemelisin yüklüyse silip tekrar yüklemelisin

1.sorum ; Ekran Kartı Driverın yüklü olup olmadığını nasıl anlayabilirim
2.sorum ; Hangi Driver’ı yükleyeceğime neye göre karar vereceğim
ve son olarak ; Bu kadar bilgisayar cahili biri değilim ama böyle bir sorunla ilk defa karşı karşıya kalıyorum. Daha önce böyle bir şey yaşamadım.

windows 7 mi kullanıyorsun win 7 ise başlata windows update yaz enterle ondan sonra güncellemerin olduğu bir yere geliceksin isteğe bağlı güncelleştirme yada diğer güncellestirmelere tıkla orda ekran kartının modeli yazar geforce …
yada radeon gibi birşey yazar onu seçile hale getirip güncelle dersen güncelleme bittiğinde sorun çözülür yada
ekran kartının cd si varsa cd den yükleyebilirsib daha kısa sürer.

xp kullanıyorsan ya netten indireceksin yada cd den yükleyeceksin . ekran kartı modelini yazarsan driver linkini atabilirim. Video izlerken donma nedeni flash playerdan kaynaklanır ama driver yüklü olmadığı içinde oluyor olabilir.

Hazır konu açılmış bende şikayetimi dile getireyim. Bende de aynı sorum var. Formatın ilk günleri sorun yoktu. Ama şimdi başladı. Torrent kullanarak birşeyler indiriyorum. Ondan olabilir mi ? Birde videoları tam ekran yapınca açılmıyorlar. Ekran kartı modelide NVIDIA GeForce FX 5200. Tarihin tozlu raflarına kaldırılması gerekiyor ama para yok .

Size şöyle atayım bir göz atın gençler

virüs programın varmı ? torrentten ne indirdiğine bağlı . Bu arada ekran kartın harbi eski .) videoları tam ekran yapmaya gelince
internetten izlerken google chromeda her player tma ekran olmaz
eğer pc den direk playerla kasdediyorsan playerindada bir sorun olabilir benim tavsiyem codec pack yükleyip windows clasic home cinemayla izlemen .

Chrome’dan tam ekran olan videoları izlerken sorun yaşıyorum. Virüs programı Eset var. Bi taratayım. Ayrıca Youtube videoları bile tam ekran olmuyor.

driveri burdan indirebilirsin

Bu versiyon eski benim attığımdan indirirsen daha iyi olur.

ona yapcak çok birşey yok chrome son zamanlarda iyicene sapıttı ne oldu bende bilmiyorum son 2 gündür bende explorer 9 kullanıyorum
mennunda etti beni. ama sanırım bir tek vista ve win 7 de explorer 9 kuruluyor.

flash playerini güncellemeyi deneybilirsin .

Şu an tarama yaptırıyorum. Flash player 11 var şu an. Son sürüm değilse yollar mısın son sürümü ?

Bilgisayar>>Sistem özellikleri>>>Aygıt yöneticisi>>Görüntü bağdaştırıcıları>>orada görüntü başdaştırıcılarına tıkladığında sekmede yüklü driverı gösterir veya yüklü değilse oradan kontrol edebilirsin.Ayrıca ona sağ tıklayıp en son sürümüne otomatit yükselt diyerek yükseltebilirsin.Ve birde önerim sende bulunan ekran kartının modeline uygun ‘‘Grafik ortam hızlandırıcı sürüsücüsü’’ yükle.Bunu edinmek için bu siteden modeline uygun bulabilirsin.

İnternet tarayıcı ortamında video eklenti programları yükle ki bunlar Adobe Flash player ActiveX

Birde Windows uptade önerilen eklentiler yüklü değilse onları yükle.

Son sürümü buradan indirebilirsin.Daha önce ben de yaşamıştım bu sorunu flash player’ı güncelleyince geçti.

Flash player sorunu için Chrome’u kullanmanızı öneririm kendisi otomatik olarak güncelliyor.