Dorne'un Kuzey Komplosu'ndan Haberdar Olma İhtimali

“Bu sabah bir kuzgun daha geldi. Stannis, Soğan Şövalyesi’ni vekil olarak Beyaz Liman’a göndermiş. Manderly adamı hücreye kapatmış. Bize onunla ne yapması gerektiğini soruyor.”
“Buraya göndersin ki onu sorgulayabilelim.” dedi Lord Merryweather. “Çok kıymetli şeyler biliyor olabilir.”
"Bırakın ölsün." dedi Qyburn. “Onun ölümü kuzeye ders olur, vatan hainlerinin başına ne geldiğini öğrenirler.”
"Tamamen katılıyorum." dedi kraliçe. "Manderly’e adamın kafasını derhal kesmesini söyledim.

Biz biliyoruz ki, Manderly aslında Davos’un kafasını kesmedi ama kesmiş gibi gösterdi. Ve onu Kuzey Komplosu’na dahil etti. Eğer Lord Merryweather’ın istediği gibi olsaydı Manderly bunu yapamazdı.

Qyburn çok yüksek ihtimalle bir Doran ajanı. Ve Qyburn’ün teklifinin kabul edilmesi sayesinde şu an Rickon ve Skagos görevi uygulamaya geçti. Dediğim gibi Lord Merryweather’ın istediği olsa olmazdı bu, Davos net ölürdü.

Sizce Doran Kuzey Komplosu’nu biliyor ve gerçekleşmesini istiyor olabilir mi?

Bence bilmiyordur bilse bile yardım etmez

1 Beğeni

Tamam Doran casus ağı olan birisi ama Kuzey komplosundan da haberdar olursa abartıya kaçmak olur diye düşünüyorum. Davos ölmek zorunda diye de bir durum yok. En basitinden Manderly Davos’u yolluyorum diye uydurma birini yollayıp yolda öldürtebilirdi.

3 Beğeni

KK’yi bildiğini sanmıyorum, böyle düşünmek için elimizde yeterli bilgi ve işaret olduğunu düşünmüyorum. Tamam, Qyburn onun casusu olabilir ama o nereden bilecek? Manderly bu işi baya gizli de tuttu.

Bilse tepkisi ne olur? Lannisterların kan kaybetmesi işine geleceği için memnun kalırdı ama ta oralardan yapabileceği bir şey de yok. Olsa olsa Qyburn’a kuzeyden bir şey öğrenir ise yanlış bilgi verip, yanlış yönlendirmesini tembihler.

1 Beğeni

Kuzey komplosunu sadece kuzeyin en üst ve starklara sadık kesimi biliyor gibi. İşte manderly ve yanındaki ekip üstüne leydi mormont, reedler vs. Bence Qyburn burada direkt cersei’nin fevriliğine oynuyor sadece.

2 Beğeni