Dothraki hakkında soru

dothrakilere noldu arkadaşlar bir sürü kişilerdi şimdi hiç yoklar.dany nin yanında niye yoklar.yoksa ileride dany ordumu toplayacak.kitapta hiç bahsediyormu dothraki den,yada dany den lannistere saldıracakmı ejderhalarla falan

5.kitapta Khal Pono Danny’i esir aldı.Dothraklar bi kadının iizinden gitmezler

Dothrakiler sadece bir Khal’a bağlı bir millet değil… Bir sürü Khalassar var, kabile gibi düşün. Khal Drogo’nun kabilesi Daenerys’i terk etti, küçük bir kesim Daenerys’e bağlılıklarını sundular. Çünkü Dothrakilerde kadınlar yönetici olamaz, Khalassarları Khallar yönetir.

Yani Dothraki Denizi ve Vaes Dothrak civarında tonla Dothraki kabilesi bulunabilinir…

ejderhalar noluyor peki büyüyorlarmı yada dany ordu bulabiliyormu

dany ordu bulabilir 8300 lekesiz ve 600 de eğitimsiz olması lazım. ve bu orduyla ve 3 küçük ejderhasıyla Ghiscari’yi tekrar fethediyo gibi bişe oluyo. ondan sonrada bir kaç yeri fethediyor ama kaçırıldığını bende bilmiyordum.

bir şeyde daha sorcam ned’in en küçük oğlumu ne büyüyormuş kral oluyormuş herhalde doğrumu bu ?

Hayır Teori eğer Rickonu kastediyorsan.

Dostum yazdıklarını spoiler içine al bilmeyenler için sorun oluyor. Sorunun cevabını bilmıyorum ama

çok iş yapacakmış bu krallığa kadar gidermi bilmiyorum

Spoiler etiketine gerek yok. ama tedbir için koymak size kalmış. çünkü burası zaten spoiler bölümü gibi birşey merak ve sorular :slight_smile:

Her ihtimale karşı bilsin diye dedim.Geçen dikkatsizlik yaptım ceza yedim ben spoilerden :smiley:

DOthrakiler hakkında bildiğim bişey varsa o da bişey bilmediğimdir :slight_smile:

Şu kızın yüzü bir gülmedi, çok üzülüyorum.

ben hiç sevmem babası gibi deli Brandon Stark Rickon Stark Stannis Baratheon Davos Seaworth Wyman Manderly bunlar adamdır :slight_smile: