Dügün sonrasi kuzey(agir spoiler icerebilr

Kızıl Düğün sonrasında kuzey Boltonlara yemin ediyor da sonra bazıları Stannis’in bazıları Boltonların safına geçiyor. Hangi haneler geçiyor bilgisi olan var mı?Birde Umberlerde bölünüyormus, neden? Şimdiden verdiginiz bilgiler için teşekkür ederim.
Edit: Yazım yanlışları düzeltildi

Boltonlara sadık olanlar:
Cerwyn’li Cerwyn Hanesi
Barrowton’lı Dustin Hanesi
Boynuzkoru’lu Hornwood Hanesi. Ramsay Kar şuan ölmüş olan Leydi Hornwood ile evlendikten sonra Hornwood Lordu oldu.
Karhold’lu Karstark Hanesi. Arnolf Karstark, Kral Stannis’e katılmasına rağmen gizlice Boltonlara bağlıdır.
Eski Kale’li Locke Hanesi. Ondrow Locke büyük ihtimalle Wyman Manderly ile iş birliği yapıyor.
Beyaz Liman’lı Manderly Hanesi.
Çaylar’lı Ryswell Hanesi.
Altın Çim’li Stout Hanesi.
Son Yürek’li Umber Hanesi. Hother Fahişefelaketi Boltonlara katılmıştır çünkü Büyük Jon Umber İkizler’de tutsaktır fakat Mors Kargayemi kendi güney sınırındaki
Kral Stannis’e katılmıştır.

Stannis’e katılanlar:
Dağ Klanları’nın çoğu
Gloverlar
Umberların bazıları

bolton tarafında olan nefret etmiyorlar mı rob öldürenlerden.bide asker sayıları ile biilgi verirsen

Bolton tarafındakiler Freylerle beraber 6.000 kişi. Stannis’inkiler 4.000 den az

Manderly Bolton’lara mı katılıyor ? Onlardan beklemezdim Robb’u baya bir destekliyorlardı.

O kadar çabuk karar verme :slight_smile:

Sworn to Stark :slight_smile:

Manderly Hanesi’nin Wendel Manderly’nin intikamını almayacağını düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Sadece uygun zamanı bekliyorlar. Ardından sancak kaldıracaklardır…

Uygun kişiyi desek daha doğru olur…

Zaten uygun kişiden haberdarlar diye biliyorum. Yani sancak kaldırmak için uygun ortamın olmasını bekliyorlar…

Uygun kişinin gelmesini bekliyorlar. O olmadan isyan edemezler. Etseler de ne için edecekler?

Haha hayır küçük Stark. En küçük olanı

Normalde karstarklar sadıktır starklara ama robb sağ olsun akıl yokki adamın 2oğlu ölmüş tabi intikam ister kendisinin bi babası tutsak düstü orduyu toparladı

Robb çok hata yaptı kendi soyundan olan biini idam ettirdi sonuç olarak düğünden sonra Stark yönetimi son buldu…

Robb sevdim biridir ama ölmesine fazla üzülmedim öldürdü adam onun amcası sayılırdı robb babasına özenirse böyle olur benim üzüldüm tek yer stark yönetiminin son bulması robb adamı idam ediyo onur için gisiyo başkasıyla evleniyo onu görmüyo

Stannis’in ordusundada 6000kişi var Dag Klanlarından 3000asker Mors Umber’ın adamları Glover ve Mormontlardan 4000asker güneyden stannisle gelen 2000asker toplam 6000asker yapıyor.Ayrıca Lord Manderly Davos’la yaptıgı anlaşma geregi Boltonlara ihanet edecek.Stannis ayrıca Arnolfu tutuklattı.Alys Karstark amcasının hainligini jon’a ihbar etti.Jon’da haberi stannise iletince stanniste arnolfu tutuklattı