Durin in oğullari

Sıkılarak okudugum tek lotr kitabi oldu :frowning:

Hurinin Çocukları olmasın o ?

Hahhahahahahhahahahah

ben demeden demiş biri. Durin cüceydi

Ayrıca Hurinin Çocukları bence gayet hoştu.Sadece üstadın son bölümleri tamamlayamayıp oğluna bırakması hikaye akışını biraz değiştirmiş o kadar. Tabi biraz acıklı bir hikaye olduğu için sevmemiş olabilirsin.Malum çocuğun başına gelenler küçük Emrahın başına gelmemiştir.

Ben şimdi Silmarillionumu ilk okuyayım bunu mu bilemedim.

Fark etmez ama Silmarillionun yeni baskısında 10 sayfalık Hurinin Çocukları’nın öyküsü yer alıyor.Orayı okumam diyorsan önce Silmarillionu oku çünkü hem Turinin ailesinin nerden geldiğini ve o yaşadıkları bölgede neler döndüğünü anlamış olursun.Hemde ’ Melkor kim ?Hurin kim ? Turin kim?Saklı şehir nerede ? Bu ne biçim Orta-Dünya ulan ? ’ gibi şeyler dememiş olursun.

Melkor orta dünyanın voldemortu ve saurondan önceki karanlıklar efendisi.Balgrogların yaratıcısı ve trollerin babası Ork ve goblinlerin efendisi e menva(öyle bir şey)in dengi. Erunun ateşinde ilk doğanlardan

Onu biliyorum yav, o kadar cahil değilim. Güç icinde yükselmiş olan mı neydi birde?

Sauronun da efendisi olur bu zat-ı muhterem.

silmarillonu sindire sindire oku. Cücelerin doğuşuna kadar oku nefes al yine aynı kısma kadar oku nefes al sonra devam et ve bitirene kadar aynı sırayı takip et. sonra baştan sona molasız oku.

:stuck_out_tongue: ben hemen kaparım Sorun yok. Zaten sonra tekrar tekrar okurum beğenirsem.

Ondan değil. Zevkini çıkar. Cücelerin doğuşu ayrı zevkli.

Arkadaş belkide Silmarillon’daki cücelerin doğuşu kısmından sıkılmıştır.

Hurin i durin yazdigimi fark ettim ancak konuyu ipad den silemedim birkac saat gecti cevap olmayinca sevindim insanlar fark etmedi galiba diye :frowning:

Ehehe bare çocukları diyemişsin ,oğulları ne alaka , adamın tek oğlu var :smiley:

Önce Silmarrion, sonra Hurin’in Çocukları ve ondan sonra da Hobbit okunmalı.