Ed Wood (1994)

Ed Wood, kimilerine göre dünyanın en kötü yönetmeni, kimilerine göre de, filmleri son derece keyifli, nev-i şahsına münhasır kült bir yönetmen.
Tim Burton, ikinci grupta yer alan bir yönetmen olarak daima ilhamları arasında tuttuğu Wood’un filmcilik serüveni üzerine bu filmi gerçekleştirdi.
Yapımda, Ed Wood’un ayrıntılı yaşam hikayesinden çok, en çok bilinen yapımlarını çektiği dönem ve film yapma konusundaki hırsı konu ediliyor. Hem Ed Wood’u tanımak hem de Burton’ın başyapıtını görmek için kaçırılmamasında fayda var. İzledikten sonra sizde yazının başındaki sorunun cevabını bulacak ve muhtemeleen ilk seçeneği eleyeceksiniz!

Bela Lugosi rolüyle Oscar ödüllü Martin Landau ve Johnny Depp

-1950li yıllarda Vampira Show ile ünlenmiş- Vampira rolüyle Lisa Marie

On kere yüz kere bin kere teşekkürrr :smiley: Johnny’min mükemmel filmlerinden sadece biri hastasıyım abi bu adamın ahh gece gece Johnny damarım tutacak şimdi :smiley: çok pis Johnny ci ve Tim ciyim… ikisinin olduğu her film izlenir arkadaş. nokta.

Burton’un bütün filmlerinin iyi film olduğunu düşünüyorum ama istisnaları da oluyo. onlar da kaideyi bozmuyo :slight_smile: adamın hayal gücü = benim hayal gücüm :slight_smile: bi tanışsak çok iyi anlaşcaz da işte :smiley:

kesinlikle… Helena çatlak yaa :smiley: tam benim kafadan . onlar karı koca fenalar :smiley: son filmini izledin mi. yine muhteşem 3lü bi arada… Johnny Tim Helena :slight_smile:

Dark Shadows . hala vizyonda mı bilmiyorum

Beğenmeyen çok fazla yorumlara bakmıştım izlemeden çok haksız yorumlar olduğuna kanaat getirdim. ki zaten ben yorumlara fazla takılmam. öyle aman aman bir film değil. Tim e göre normal düzeyde ama gayette izlenesi :slight_smile: Johnny varken ah ah :slight_smile: evet sevimli çok o kız :slight_smile:

İlk başlarda sinirlerimi fazlasıyla bozsa da filmdeki oyunculuğuyla ve sonlara doğru yaptıklarıyla benden tam puan aldı :slight_smile: filmde ne olduğunu söylemeyeyim tadı kaçmasın. ama cidden iyi bir oyuncu :slight_smile:

izle izle :slight_smile: bakışları bile fena filmde :smiley: