Ejderha Ateşi Nükleer tabanlı

Diyorum ki

soyu tükenen 5 hane delil olarak sunuluyor, Tywin, Dağ, Vargo Hoat falan değil.

Zaten daha önce de konuşmuştuk hatırlarsan Harrenhall’un Tükenen Aileleri konusunda, bence asıl deliller Valyria civarındaki mutasyon izleri ve enerjinin üretimi.

Sihir de olabilir :o

Targaryenler mutasyona uğramış özel bir ırk o zaman. Bunun böyle olduğunu hepimiz biliyorduk ama bir nedene bağlayamıyorduk. Bu yüzden güzel oldu bu teori. Teşekkürler.

Neden böyle düşünüyorduk :o ?

Halla halla neden acaba? Ejderhalara binebildiği ve ateş geçirmedikleri için olabilir mi acaba?

[quote][quote=“Uaerys, post:25, topic:3231”]
Neden böyle düşünüyorduk :o ?
[/quote]

Halla halla neden acaba? Ejderhalara binebildiği ve ateş geçirmedikleri için olabilir mi acaba?
[/quote]

Valyrialılar ateş geçirmez değildi. Ejderhaya binebiliyorlarsa, kulun kurdun içine giren İlk İnsalar da var.

Ve bunların mutasyonla bir alakası yok.

[/quote]

Valyrialılar ateş geçirmez değildi. Ejderhaya binebiliyorlarsa, kulun kurdun içine giren İlk İnsalar da var.

Ve bunların mutasyonla bir alakası yok.
[/quote]
Ben Targaryenlerden bahsediyorum zaten Valyrialılardan değil.

Eee? Girebiliyordu. Özel bir ırk işte. Mutasyon yerine geçecek bissürü kelime koyarsın. Fantastik bir eser sonuçta bu. Ben mutasyon dedim sen değişim de.
Bunların hepsi bir teori. Bilinen bir doğruluk var mı? Niye bu kadar kesin konuşuyorsun? Tutturmuşsun bir büyü. Ben inanmıyorum mesela her şeyin büyü sonucu ortaya çıktığına. Mecbur muyum buna?

Değilsin. Kimse sana mecbursun demedi.
Ama şöyle bir mantık var. Valyrialılar ateş geçirmez değilse neden ateşle sonuçlanan bir felakette öldüler. Evet. Çünkü değillerdi.

Valyrialılar bambaşka bir ırk değil zaten. Senin benim gibi insan. Sadece saçları gümüşi ve gözleri eflatun. Naath’da altın gözlü insanlar var. Çölde yaşayan Qarthlılar ise bembeyaz. O yüzden sırf sihirde becerikli diye bir topluluğu özel ırk diye çağırmak olmaz bence :confused:

Targaryenler de ateş geçirmez değil.

@“Willas” Targaryenlerden bahsediyorum zaten evladım Valyrialılardan değil.

@Uaerys
Ben cevap verdim zaten. Targaryenler de ateş geçirmez değil. Özel ırk falan da değil.

Ne fark ediyor hem ? Targaryenler de Valyrialı sonuçta.

Ben bu teoriyi okudum ve bana gayet mantıklı geldi sevgili kardeşim. Targaryenlerin fiziksel ve kimyasal bir takım şeylere uyum sağladığını ve değişime uğradığını düşünüyorum. Bir şekilde ateş geçirmeyen Targaryenler var ve bunun sebebi daha belli değil, sen ne kadar kesin konuşsanda. Sadece bir teori seninki.

Fantastik bir eserdeyiz ve Westeros’taki 7 hane de Özel genlere sahip özel bir soydan geliyolar. Ben böyle düşünüyorum.

@Uaerys
Aslında, olayın işine büyü karıştığı kesin. GRRM kendi ağzıyla Dany’nin yaşadığı olayların büyü sonucu ortaya çıktığını söyledi, sadece kimin yaptığını ve nasıl olduğunu söylemedi ve ortada yeterince ipucu var.

Saç ve göz renkleri kimseyi özel kılmaz zannımca.

@“Willas” Halla halla ben sadece saç ve göz renklerinden özel olduklarını mı söyledim? Niye söylemediğim şeyleri söylemiş gibi gösteriyosun? GRRM nerde demiş böyle bir şey göster bakalım. Önemli bir konu çünkü bu.

Kimse seni yanlış anlamadı korkma. Bu kadar büyütecek bir şey yok.
Zaten özel ırk değiller :slight_smile:
Size yalan söylecek halim yok zaten ama buyur; Link
ctrl + f yapar “immune” diye ararsan bulursun.

[quote]Granny: Do Targaryens become immune to fire once they “bond” to their dragons?

George_RR_Martin : Granny, thanks for asking that. It gives me a chance to clear up a common misconception. TARGARYENS ARE NOT IMMUNE TO FIRE! The birth of Dany’s dragons was unique, magical, wonderous, a miracle. She is called The Unburnt because she walked into the flames and lived. But her brother sure as hell wasn’t immune to that molten gold. [/quote]

@“Willas” Sana yalan söylüyorsun demedim birçok kişinin yanlış bildiği şeyi kanıtlama fırsatı verdim :confused: Yakın teoriyi. Bu teoriyi kastetmiyorum tabi. Ya da benim mesajlarımı yakın. Mention PLS :confused:

@“Willas” büyüler götürsün seni emi

Neden :<

Hala fantastik bir hikayede fizik kanunlarina gore sebep aramanin beyhude oldugunu dusunuyorum. Hatta yazar sonucta sapkasindan gercekten boyle birsey cikarirsa kitabin fanlari tarafindan yerin dibine gecirileceginden de korkuyorum. Devrim olur ama orasi baska.

Çok ilginç ve tam oturuyor konuya. Ama GRRM nin bu mantıkla yazdığını sanmıyorum :smiley:

Büyü yazmadığın bir konu var mı :smiley:

Şaka bir yana @“yafes”'in de dediği gibi fantastik bir öyküde anlam anlamaya gerek yok, ama buradaki çoğu kişi teori üretirken yazarın düşüncelerini okumaya çalışır, bizim de amaç o. Yazarın başka hikayelerdeki (kendi yazmadığı ejderha içeren romanlar) ejderha ateşini de tahmin ettiğim ipucularla açıklamaya çaışmıştır bence.