Ejderha Kayası Kuşatması


#1

[color=red][color=yellow]SPOİLER İÇERİKLİDİR.

[color=red]Ejderha Kayası Kuşatması
[color=orange](300 - AL )

Ejderha Kayası Kuşatması, Ejderha Kayası’nı ele geçirmek isteyen Kral Tommen önderliğindeki Kraliyet ailesinin gerçekleştirdiği bir kuşatmadır, Demir Taht üzerinde hak iddia eden Stannis Baratheon’ın ada kalesidir. Kuşatmanın sonunda Kraliyet büyük kayıplar vermesine rağmen savaşı kazandı.

[color=red]Kuşatma ;

Sör Paxter Redwyne özgün bir komutandı. Ejderha Kayası’ndaki savunucuları açlıktan veyahut madencilik yoluyla duvarlara gedikler açarak, içeriye girip savunucuları teslim olmaya zorlamak ve kaleyi kan akmadan almak istemekteydi. Menzil’e, Demiradamlar tarafından yapılan akınlar, Redwyne’ın üzerinde baskılar yarattı. Sör Loras Tyrell savaşı yönetmek için Cersei Lannister’dan komut bekliyordu. Lord Paxter’ın kuşatmayı çok uzun tutacağını düşünmekteydi.

Sonunda Sör Loras Tyrell geldi ve Rolland Fırtına’ya teke tek bir dövüş teklif etti ama reddedildi. Sör Loras kendi liderliğinde kaleye baskın yapmayı düşünüyordu. Kalenin kapılarına kadar dayandılar fakat çok geçmeden geriye püskürtüldüler. Bu saldırıda Sör Loras Tyrell, kaynar yağ ile ağır bir şekilde yaralandı.
Lakin sonunda kale düştü…

[color=red]Sonuç ;

Sör Loras ciddi bir yara almıştır. Kalenin alınmasının üzerine, Lord Redwyn büyük amiral, demir adamların Euron Greyjoy önderliğinde Menzil’e saldırılarını savunmak için yola koyulur. Kral Toprakları için son tehtid olan Ejderha Kayası’nıda ortadan kaldırmıştır, Stannis Baratheon çok ağır bir kayıp vermiştir. Saldırıda büyük çoğunlukla kraliyet askerlerinden oluşan 1000 kişi ölmüştür, Sör Loras Tyrell’ın acele etmesi ve kuşatmayı çabucak bitirmesi yüzünden. Ölenlerin arasında çok sayıda lord ve şövalye bulunmaktaydı.


#2

Stannis’e ne oluyor?


#3

Stannis ne yapıyor bundan sonra ?

Aynı anda aynı soru :smiley:


#4

Beni takip ettigini biliyordum :smiley:


#5

Stannis bu olaydan önce sura gitmişti

ve Loraasın yüzünün yanmasına çok sevinmiştim Çirkin Loras ehehe :))


#6

Yok canım niye takip edeyim :smiley:

@Brandon Stannis Jon için mi sura gidiyor ?


#7

O değil de eğer kaynar yağ ile yaralandıysa Loras Tyrell’in ne güzelliği kalmıştır ne de karizmatik yüzü. Yazık oldu be.
Bu arada Stannis Baratheon kalede değil onu da söyleyeyim sormuş üstte bir üye.


#8

Çiçek şovalyesi dedik şimdi ne diyecegiz adama :d


#9

Patates kızartması loras :smiley:


#10

Patlıcan loras :smiley: yada karnı yarık loras :smiley:


#11

Ne diyeceğiz bilmiyorum ama yakışıklılık sıralamasında Sandor Clegane’in hemen altına düştü artık Clegane’e moral olur :smiley:


#12

Loras her haliyle güzeldir…


#13

Yok her haliyle demesek :smiley:


#14

Açaydım kollarımı gitme deyeydim Loras :frowning:


#15

Loras iyidir candır…


#16

Candır sıcak sohbetler için:D


#17

Benim anlamadığım bunlar kassız vücutlarıyla nasıl 40-50 kilo zırh giyip 10-20 kiloluk kılıçları savuruyolar :slight_smile:


#18

İlaç veriyorlar,büyük savaşlar için :smiley:


#19

Ne ilacı diye sormayacam :smiley:


#20

SegovaX o değilde senin imzayı her görüşümde o Joffrey’in kafaya b*k atıldığı sahnede krize giriyorum :smiley: