Ejderhalar ve Akgezenler

Arkadaşlar bu Yedi Krallığı Akgezenlerden kurtaracak olan Daenerys ve Ejderhaları mı acaba yani Azor Ahai Dany mi ?

Azor Ahai Dany değildir bence ama ejderhaları olduğu için en yüksek olasılık onun ama Azor Ahai Jon bence :slight_smile:

ne azor ahaiymiş ya bence o hiç ummadığımız bir yerden gelecek.Martin göster göstere böylesine önemli bir karakteri vermez

Abi kitabın adı ateş ve buzun şarkısı değil mi ? Ateş ejderhalar ve targaryenler. Buzda akgezenler.

Büyük ihtimalde :confused: ama hala umut var adamın sağı solu belli olmuyor :smiley:

herkes finali karakterlerden bekliyor ama ilahi bir varlıklada yapabilir. Mesela R’hllor. şahsen bana seride ki en mantıklı din olarak geliyor. Üstelik serinin isminede uyuyor. R’hllor ateş, R’hllor’un ebedi düşmanı ve Melisandre’nin dediğine göre ak gezenlerin yaratıcısı Diğer Büyük yani buz.

Buz ve Ateşin Şarkısı serinin ismi ve R’hllor ile Diğer Büyük’ün ebedi bir savaş içinde olduğunu biliyoruz. Yazar’ın ise savaşlara şarkı ismini verdiğinide biliyoruz.

Hem ejderhalar zaten Azor Ahai kehanetinin bir parçası, Dany olacağını düşünmüyorum bu dany’i gerçekten çok özel yapar ki seride bu kadar özel karakter yok.

Ejderhaların üç tane sürücüsü yok mu ? Dany’nin sadece bir ejderhası var o da Drogon.
Yani ejderhaların üçüde illa AA’nın ya da Dany’nin olcak diye bir şart yok ve sürücünün Targ olmasınıda gerek yok ama AA’nın Targ olması lazım :smiley:

Yani eğer Nissax2 ejderhalar ise AA hem Targ hem sürücü, yok ama Nissax2 kılıç veya Sur ya da başka bir şey ise sürücü olmasına gerek yok bilemiyorum hem topu topu kaç tane Targ var ki :smiley: ?

diğerlerinin targaryen olmasına gerek yok demişsin ama bence eksik demişsin :smiley: Targaryen olmasına gerek yok ama ateştende etkilenmemeli yani bir şekilde soyu Valyrianlara dayanmalı. Çünkü ejderha vücutları kitapta çok sıcak olarak tanımlanıyor. Üstüne oturunca yanmak istemiyorsan ateşten etkilenmemen lazım :smiley:

Nissax2 Ejderha mı o da var :smiley: hem her Valyrian ateş geçirmez değil :o Lysliler değilse Dany tek ateş geçirmez o zaman :open_mouth:

bu targaryenler ateşten etkilenmiyor bence starklarda buzdan etkilenmiyecek gibi geliyo bana .

Her Valyrian ateş geçirmez demedim ki :smiley: Soyu Valyrianlara dayanmalı dedim. Çünkü bilinen tek ateş geçirmeyen ırk onlar.

Viserys’in de soy Valyria ama… yandı yani diyorsun ki ateş geçirmez olması lazım binmek için o yüzden Valyrian olsun sonrada her Valyrialı ateş geçirmez değil diyorsun en son ateş geçirmeyen tek ırk onlar diyorsun :smiley:

Bence sen anlamıyorsun. Madde madde söylüyorum iyi oku.
-BİLİNEN TEK ATEŞ GEÇİRMEYEN IRK VALYRIANLILAR.
-Her Targaryen ATEŞ GEÇİRMEZ DİYE BİRŞEY YOK.
-Her Valyrian ATEŞ GEÇİRMEZ DİYE BİRŞEY YOK.
-O ZAMAN EJDERHAYA BİNECEK KİŞİNİN VALYRIANLARA DAYANMASI GEREK.

Başka ateş geçirmeyen ırk varsa bilemem.

Her Valyrian/Targ ateş geçirmez değil tamam. O zaman nasıl ateş geçirmez olmayıp ejderhaya binicek :smiley:

Ateş geçirmemesi lazım zaten. Mooooononononnnyyyy diyorum :smile:

Kapatalım bu konuyu :smiley:

Bence Viserys üvey evlattı ondan öldü :smiley:

Altın rengi saçlara ne diceksin lila rengi gözler ne olacak?Aynı zamanda babasının deliliginide alması ne olacak?

Ben onu ateşten öldüğü için söylemiştim.Şaka yapmıştım :’(

A Dance With Dragons spoiler Jon Snow %50 Stark, %50 Targaryen.Ancak ilk kitaptan hatırlarsınız, Kumandan Mormont’u white walker’dan kurtarmak için lambadaki ateşi kullanırken elini yakmıştı.Yani;
1-Bütün Targaryenler ejderha değil.
2-Jon Snow ejderha değil.
3-Ejderhaya binebilmekten ziyade ejderhaya hükmetmek, ona sözünüzü dinletmek için ejderha olmanız gerekiyor.(Tam olarak ejderha değil, Daenerys’in "Ben ejderhayım!"
demesi gibi.Ejderhaya hükmeden kanı taşıma anlamında.)
White Walkers vs. Dragons olayına gelince;
Ejderhalar yeniden ortaya çıktığında Alev Kehanetçileri ve Asshai’li büyücülerinin güçleri artmıştı.Alevi temsil eden ejderhalar da buzun yurdu olan The Land Always Winter’a giderse güçlerinde düşüş olabilir.Ya da olmayabilir; Melisandre sura gittiğinde güçleri artmıştı.

edit:Spoiler eklendi.