Ejderhaların Oluşturulması

Vulture’ın, Pixomondo Özel Efekt Sorumlusu Sven Martin ile yaptığı röpörtajda, 3.sezonda ejderhaları oluşturmak için nasıl bir yol izlediklerinden bahsetti.

Ana fikir, onların ağır başlı ve tehditkar olduklarında nasıl görünecekleri arasında ki farkı yakalamaktı.” Ejderhalar bebekken bile, büyücüleri alevler içinde yok etmişti. Fakat Martin, şuanda yapabilecekleri şeyler ile o olayın karşılaştırılamayacağını söylüyor. “Ejderhaları hala çok kızgın görmedik.

Her ejderhanın kişisel özellikleri sezonun ilerleyen bölümlerinde daha çok ortaya çıkacak. Fakat şimdilik, Martin, siyah ejderha Drogon’un lider olduğunu söyledi. “Diğer ikisi, Drogon’un uçuş arkadaşları.” Drogon biraz daha saldırganlaşıyor ve bu yüzden, Martin, “kızgın kuğular” ve çok ünlü bir film canavarından özellikler ekliyor. "Ayrıca boyunlarına fırfır ekleyerek, kızdıkları zaman nasıl gözükeceklerini ortaya koyduk. O fırfırlara sahip gerçekte bir sürü kertenkele var. Yada bunu daha önce Jurassic Park filminde, dinozor, araba içindeki adama saldırdığında da görmüş olabilirsiniz. "

Gerçekçi mekanlarda gerçekçi görünmeye devam etmelerini istiyoruz ki bence Game of Thrones’un olayı da bu. Fantazi dizisi gibi durmuyor fakat elbette ki onlardan biri.

Gerçekte ki boyun kenarları kızdıklarında kabaran(fırfırlar) kertenkelelerden bir kaç resim:genel olarak güzel olmuşlar şimdilik gördüğümüz kadarıyla ama o fırfırların üstünde nasıl oturulacak ???

ve ejderhaların dişleri bence biraz daha büyük olmalıydı çok ufak kalmışlar :slight_smile:

dip not : eski ejderhaların(büyümüş hallerinin) dişleri hançer kadar büyüklükteydi…

Boynuna oturmayacaktır eminim,sırtı gittikçe büyüyecektir şimdiye bakarak oturulur oturulamaz muhabbeti olmaz.