Ejderhaların Ziyafeti

Evet, ilk okuyuşta böyle bir kitap mı var ya da çıkacak diye düşünen olabilir ama hayır. Birileri 4. ve 5. kitabın POV’larını zaman kronolojisine göre sıralamış ama maalesef sadece isimleri, tıklayınca o bölümler açılsa idi güzel olurdu. Neyse. Bu sayede olan biten olayların oluş sırası ve o sırada nerede ne oluyordu… Oyunlar vb. şeyleri kaçırmadan görmeyi kolaylaştıracağını düşünmüşler.

Son iki kitabı sıralama ile okumayı düşünen var mı? Herhalde şu yapışkan kağıtlar ile ilk başta tek tek numaralandırıp öyle okumak mümkün olur, öbür türlü ara dur :slight_smile:

1 Like

Bence bu tarz şeyler de yazarın yaptığından şaşmamak lazım. Kendi koyduğu sıralama kronolojik değilse vardır bir sebebi.

Bu şekilde daha rahat yazıyor, denk getirmek zorunda kalmıyor bazı şeyleri ve süpriz etkenleri de bozulmayabiliyor. Yani şimdi kitabın başında Arya’yı yola çıkmış görebiliriz, sonra 2. povunda Sur’a varmış olabilir. POVlar zaman kronolojisine göre yazılır ise yapamaz işte bunu :smiley:

İşte olay burada sürprizler sürpriz olarak kalsın bırak da :wink:

ehehehe adam kitapları çıkarsa süpriz olarak kalsın da çıkarmıyor ki… biz de mecbur hatmedip bulmaya çalışıyoruz ki zaman geçsin. :smiley: