Ejderhanın Oğulları

Ellerine sağlık kral bu arada lord Hayford eceline susamış resmen. Maegor’a teslim olun demek

Ahshjas aynen aynen.

Harbi manyak mıdır nedir zaten sonu yaklaşıyor. Kesin karısı boynuzladı intihar etmek istedi bari böyle kahramanca öleyim dedi. Çakal.

@Ulu_Kurt bu arada çeviri için teşekkürler. Ateş ve Kan çıktığı zaman da bekliyoruz.

Teşekkür ederim tekrar :slight_smile:

Bu arada Kraliçe Elinor’un ihanet ettiğine dair bir ibare yok. Üstüne kocasını arayan da kendisi :confused: ben bir nebze sevgi olabileceğini düşünüyorum

Bence lordları öldürdü adamı Jahaerys büyük bir kuvvetle geliyordu bunlarda “Maegordan kurtulalım Jahaerys” bizi affeder demiş olabilirler.

ben yine komplocu yanımı konuşturup :smiley: ilgisi olduğunu, kandisinin yapmadfığını ama yaptırdığını düşünüyorum biliyordu. Yaşıyorsa kocasını araya sevgi dolu eş olacaktı. Ölmüşse de yine sevgi dolu eş :stuck_out_tongue: :smiley:
neyse yüzsüz adamlarda olabilir belki ama cidden gizli tünellerin ilgisi olduğu belli
belkide o işçilerden birinin kurtulan çocuğudur :stuck_out_tongue:

Geek teori ortaya teori atmıştı Maegor u yüzsüzler öldürdü diye sizce olabilir mi ?

Bence en güzeli ve uygunu tahtın öldürmesi. Yok lordlar öldürdü, yok yüzsüzler öldürdü falan geçin bunları.

Maegor’u lordların öldürmesi daha gerçekçi gibi. Taht’ın Maegor’u öldürmesi şey gibi “Addam Velaryon Savaşmaya giderken adam toplamak yerine ormanın çocukları ile görüştü”
halk efsanesi.

Halk efsanesi olabilir. Ama taht felsefesine çok uygun.

Zaten seride o tahtın felsefesi çok hoşuma gidiyor.

Ne felsefesi ya kılıçtan yapılmış taht işte. Bana küçükken dedem Turgut Özal’ı cumhurbaşkanlığı koltuğu öldürdü diyordu onun gibi bir şey bu da işte.

Kılıçtan yapılmış olmasının sebebi, oturan bir kralın asla rahat olmamasını istemek. Her zaman düşmanlarının kılıçlarının arkasında olduğunu bilmesini sağlamak ve eğer gevşerse o kılıçların kendisini öldüreceğini bilmek.

Çok güzel bence bilmiyorum tabi kişisel görüştür ama benim çok hoşuma gidiyor.

Her zaman o tahtın nasıl kazanıldığını hatırlatmak için dediğin doğru ama tahtın öldürmesi meselesi sadece şehir efsanesi.

Yani ama işte bu güçlü metafor fiziksele geçmiş gibi oluyor. Maegor Balerion’a sahip. Ama buna rağmen kılıçlar tarafından indirirdi.

Öyle tabi ama bu da kılıcı indirenin kim olduğunu önemsizleştiriyor biraz, oldu işte deyip geçmek gibi oluyor.

Buna göre düşünürsek cidden bu gerçekleşti Maegor son döneminde biraz esnek davranmış krallıkta. sonradan Jahaerys güçlenip destek toplamış ardından da Maegor ölmüş. Lordları(Düşmanları) Tarafından

Şöyle şimdi, Maegor ne kadar güçlü olursa olsun lordlarını kaybetti. Kendisine karşı büyük bir muhalefet oldu. Yani taht öldürmese de zaten o tahttaki kılıçları simgeleyen lordlar öldürecekti. Bu sırada ise tahtta ölmesi epey ironik olur işte.

Maegor bence zalim olmak istemiyordu yapması gerekeni yaptı. Robert’ın mantığı gibi tahtı korku ile bir arada tutmaya çalıştı ama buna gerek yoktu herkes adamın üstüne geldi diyarı Maegor’dan çok savaşçının oğulları ve yüce septonlar kanattı rahat dursalar çenelerini tutsalar Maegor uğraşmazdı onlarla.

Evet ben de tam bunu düşünüyordum kılıçlar lordların kılıçları ve lordlar Maegor’u tahtta öldürdü mantıklı ama Maegor karşılık vermeyip ölmeyi kabul etmiş olmalı çünkü o lordların hepsini tek başına öldürürdü.

Yani evet kendisini tahta yapıştırarak intihar etmesi. Mantıklı.

Ayrıca evet ben de Maegor’un çok bir zalimliğini görmedim.

intihar eden adamın hem boğazı hem elleri kesik olmaz !!
tahtın öldürdüğü söylentisi güzel bir durum ancak öyle olsa Joffrey ve Tommen ı dünden hatta dünden önce öldürmesi lazımdı
son olarak bence Maegor inanca yaptıklarından dolayı zalim oldu güç kaybetti. Westeros un geneli 7 ye inanırken sept ile böylesi bir kavga da tabiki zalim olur adı.

Kendisini tahta gömmüşse olabilir.