Emilia Clarke İkinci Sezon Hakkında Konuşuyor

#1

Uyarı: Eğer, Dany’in 2. sezondaki karakter hatları hakkında bir şey bilmiyorsanız, ilk üç soruyu geçin.

EW:Karakterine bu sezon neler oluyor?
Emilia Clarke: Her şey çok karışık, çünkü onu son gördüğünde yeniden uyandırılması sihir gibiydi ve her şey harikaydı. Şuan eksiksiz ve tamamen çaresiz. Ejderhaları var ama çok küçükler. Henüz bebekler. Onları nasıl besleyeceğini bile bilmiyor. Bu yüzen, bütün halkı, Jorah dahil ondan bir şeyler umuyor ve yürüdüğü yol boyunca gördüklerinden dolayı iradesini kaybediyor.

Senin hikayen, kitapla tamamen uyuşuyor mu?
Çok fazla bilgi vermek istemiyorum. Bu sezon birkaç tane küçük farklılıklar var. Dany, Game of Thrones dünyasında diğer taraflardan biraz farklı bir görünüşte oluyor. Ambarda herkes için sürpriz şeyler var.

Drogo gittikten sonra Dany için herhangi bir aşk olasılığı kaldı mı?
Bu noktada seyircilerin Jorah’ın bana karşı hislerinin belirsiz olduğunu bildiklerini hissediyorum. Nerede yanlış yaptıklarından emin değiliz. Bu belki babaca bir şeydir. Belki de cinsel. Emin değiliz. Ve Dany giderek bunun daha da farkında olmaya başlıyor. Ama içten, onun hala Drogo’ya aşık olduğuna inanıyorum.

Bu sezon çekimi en zorlu şey ne oldu?
Şuanlık ejderhalarla çalışmak. Ejderhalar, güzel modeller olarak yaratıldı. Onlara karşı tamamen anne gibi davranıyorum. Ama sonra onları alıp götürüyorlar (çekim sırasında, bilgisayarda efekt vermek için ejderhalar kullanılıyor) ve o an hiçbir şey görmüyorum. Bir oyuncu olarak, odaklanman gerek çok fazla şey var ve hayal gücüm limitini zorluyor. Onları akıl gözlerimle görmeye ve bu görünmez şeylerle çekim yapmaya çalışıyorum. Ve çevremdeki herkesin “lanet olsun, o çılgın, kesinlikle aklını kaybetmiş” dediğini söyleyebilirim. Çünkü bir çeşit havada görünmeyen toplarla oynuyorum.

Sette, yönetmen en zorlandığın yer olan “Daenerys duruşu”nu not etmişti.
Bu bir tür “her zaman hazır ol” gibi. O, tam anlamıyla güçlü ve bu modern değil. Her zaman kendi fiziksel özelliğine karşı çelik zırh giymek gibi zor fiziksel şeyler olabileceğini aklımda tutmaya çalışıyorum.

Yani bu karakterin için çok fazla, öyle mi?

Evet. Aslında hiç sahip olmadığı zırhı taşımaya çalışıyor. Bu kitapta da böyle, her zaman durmadan kendine “Drogo olsa ne yapardı?” diye soruyor.

Sokakta tanındığında en sık görülen tepki ne oluyor?
Bu iki kez oldu. Bir kez bedava donmuş yoğurt aldığım bir dükkandı. Günümü tamamen ışıldatmıştı. Sadece içeri giriyordum ve kız “Oh! Taht Oyunları” demeye başladı.

Eğer Starbucks’da çalışsaydım, senin siparişini almayı ve “Tanımlandı” diyebilmeyi isterdim.
[Gülüyor] Muhteşem olurdu.

Comic-Con nasıldı?
Oh, ilginçti! Umuyorum fanları memnun etmişizdir. Ve bence Comic-Con’da sahip olduğumuz reaksiyonu aldık. Bence bütün yeni karakterlerle müthiş devam edeceğiz. Bunu her oyuncu için onaylayabilirim.

Artık dizide tamamen popüler olan karakterler yok, reytinglerle ilgili herhangi bir endişe var mı? Yükseleceğinden şüpheliyim.
Bence insanlar diziye bağlandı ve merakları gittikçe artıyor. Ve merakları onları 1. Sezondan bile daha çok etkileyecek, eğer reyting olmasa da. Tahtaya vur. Bu benim kehanetim.

Eğer bir ejderhan olsaydı, ne yapardın?
Aman Tanrım, bunla ne yapılabilinir ki? Kesinlikle onu duvarların olmadığı bir yerde tutardım, böylece bedenen olabildiğince büyürdü. Belki de dünyayı yönetirdik? Sahip ol ve bin ona.

Çeviri: Bia
Kaynak

#2

Röportajı okurken kendimi yabancı gibi hissettim hiçbir şeyi anlamıyorum
Cidden bir an önce 2. sezona gelmem lazım :smiley:
Çevirin çok güzel olmuş,her zamanki gibi beğendim
Ellerine sağlık :slight_smile:

#3

Böyle arada öyle sözler ediyorsun ki özelden konuşurken, aşırı gülüyorum, tam yabancı duruyorsun dediğin gibi :smiley:
İlk sezon bittikten sonra her şeyi konuşacağız, spoiler vermemek için kendimi tutuyorum bak :smiley:
Rica ederim, teşekkürler