Emilio'ya Yardım

Merhaba Forum halkı.

İngilizce proje ödevi olarak bir kitap çevirisi aldım. Aslında tam olarak bir çeviri sayılmaz. Bilgileri falan yapacağım. Tabi ki aklıma ilk olarak Asoiaf serisi geldi. 5. kitap için düşündüm ben.

Şimdi, Bana lazım olan şeyler şunlar;

[list]
[]Yazar hayatı
[
]Hikayenin geçtiği yer hakkında bilgi
[]Ana karakterlerin tanıtımı
[
]Kitabın kısa özeti
[/list]

Bunları nasıl bulabileceğim hakkında yardım edebilir misiniz?

Şimdiden teşekkürler. Bilginize… :slight_smile:

5.kitabın kısa özeti olmaz, olamaz. Bence asoiaf’a bulaşma. Ensest falan sıfırı alırsın :frowning:

Hacim ve konu olarak küçk bir kitap seçmen yararına olur bence.

Ejderhalarla Dans’ı alma. 1. 2. ve 4. kitaplardan birisini al bence…

Asoiaf alma derim

Asoiaf’ı alma kardeşim.Bence Faust’u falan al hem kısa hem de bilinen bir roman.
Eğer illa alacağım diyorsan sadece Cersei-Jamie olayı bile yakar notlarını.Boşu boşuna yapmış olursun.Benden söylemesi.

Yaban kitabını alabilirsin çünkü hem özet rahat çıkar hemde yazarın hayatını uzun uzun yazabilirsin

Asoiaf almasın mı?
Bence asoiaf’ı almakla iyi etmişsin. Hem dizi, hem forum, hem kitapları ile bu seri ile haşır neşir olduk. Araştırma yapmadan aklına gelenleri bile sıralasın çok iyi not alırsın.
Ensest olayından niye puan kırılsın, bu neyin mantığı? :smiley:

Yazar hayatı konusunda biraz yardım alırsın o kadar. Gerisi seriyi takip eden biri için gayet çocuk oyuncağı. Sonuçta özet çıkarırken tasvir kullanmıyacaksın ve seriyi yön veren olayları yazıya dökmen senin için ‘‘kısa bi özet’’ olacaktır.

Süre ne kadar?

İngilizce wiki’de(yani orjinalde)istediğin bilgiler mevcut.Oradan c+p yap.Eğer ödevi dosya halinde vericeksen elle yaz.

@“Crescent Moon” Süre 1 ay şuan.

Tam olarak kitabı almadım. 1. kitabı da yapabilirim.
Aslında 1. sini yapsam iyi olur. Evet.

Aradıklarımı orjinal vikiden bulabilirmiyim yani?

Bulabilirsin. Hatta buradan kitapların üstün körü özetlerine bile erişebilirsin.

Bu da GRRM’nin hayatı; http://awoiaf.westeros.org/index.php/George_R._R._Martin

@"Crescent Moon"
Bu süper oldu. Çok teşekkürler. :slight_smile:

Oooo Süper oldu bu.

Orjinal viki bomba. :stuck_out_tongue: Her istediğimi buluyorum. Bir de benim seri hakkında düşüncem ve diğer öğrencilere okuyup okumama tavsiyesi vermem gerekiyor. Onu da biz yaparık. :smiley: