Emmy Ödülleri

25 Ağusta düzenlenecek olan 66.Emmy Ödülleri sahiplerini buluyor.Yalnız resmi sayfasında saat olarak 8 ET / 5 PT yazıyor.Kısacası sorum şu Türkiye saati olarak kaçta izleyebileceğiz ?

Adaylar filan kimler?

Sayfalarca konusulacak bir sey olmadigi için yeni baslik açmak yerine buraya yazayim.

68.Emmy Ödüllerinde Game Of Thrones Drama kategorisinde En Iyi Dizi ödülünü, Battle Of Bastards bölümü ile de En Iyi Senaryo (David Benioff & D.B Weiss) ve En Iyi Yönetmenlik (Miguel Sapochnik) ödüllerini almis.
Böylelikle Frasier dizisinin 37 ödülle sahip oldugu “En çok Emmy ödülü kazanan dizi” rekorunu 38.ödülünü alarak geçmistir.

Bunun disinda on gün önce yapilan Creative Emmy Awards’da En Iyi Efekt, En Iyi Dekor, En Iyi Makyaj, En Iyi Kostüm, En Iyi Cast gibi dallarda 9 ödül kazanmis.

Daha nice ödüllere :smiley:

Adamım Miguel , hakettiğini aldı.

Battle of the Bastards bölümüne bir sözüm yok. Efsaneydi, dizi Tarihine altın harflerle kazıldı o bölüm. Ama senaryosu ödül alıcak kadar iyi değildi, bazı çelişkiler vardı. özellikle ikinci kez izlediğimde çok göze batıyordu.

@argos
Ne gibi çeliskiler mesela?

@starkgaryen ilk sezon Dothrakilerin denizden korktuğu anlatılıp 6. Sezonda gemiye bindiklerinde Greyjoylardan daha iyi olmaları mesela.

1. Bölümde gemiye binen Dothraklar göremedim. Dediğin şey doğru ama 10. Bölümde oldu. Arkadaşlar Battle of the Bastard’dan bahsediyorlar.

@kraken04 anlamadım arkadaş Battle of Bastards’a sözüm yok dememiş mi? Ben sezonun senaryosunu kastetti diye düşündüm. @argos aydınlat bizi.

@Queen Arianne
Argos o bölümün senaryosunda çeliski var demek istedi, yani sanirim.
Dothrakiler olayi 10.bölümdeydi evet, ona diyecek lafim yok tabi :smiley:
Ama "Battle Of Bastards"daki çeliskileri cidden merak ettim, ben de iki kere izledim çünkü ama bir çeliski farkedemedim

6x9’un en büyük çelişkisi tüm aksiyon filmlerindekiyle aynıydı: Ramsay neden Jon’un ayağına sıkmadı :smiley:

GT-I9301Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Senaryo ödülünün diziyle uzaktan yakından bir alakası yok. Bu evrenin büyük mimarı George R.R. Martin’e götürülüp teslim edilmesi gereken bir ödül olmuş. Çünkü aslı çok iyi olan bir kitap serisinin uyarlamasını nasıl kötü yapılacağını göstermeye çalışıyorlar sanki. Eldeki malzeme iyi olmasa altıncı sezon savaş bölümü hariç gayet kötüydü. Beşinci sezon için de aynı şeyleri rahatlıkla söylerim. Jon Snow’un öldürülmesini bile seride olmayan Olly karakteri üzerinden olayın özünden bağımsız bir dramayla sundu adamlar.

Her fırsatta kitaptan uzaklaştıkları yerler için ağzıma geleni söylüyorum ama bu dizi olmasaydı kitapları da okuyamazdım. :slight_smile: Dizinin bundan sonrası finalde ortaya çıkacak olaylar dışında kitaptan tamamıyla ayrıldı bana göre. Yani salt dizi olarak bakarsak aldıkları bütün ödülleri helali hoş olsun. :slight_smile:

@Starkgaryen @Queen Arianne @kraken04
Mesela Ramsay Sansa konuşmalarında biri var. Sansa “yarın öleceksin Ramsay” diyib gidiyor. Ramsay Jona “tazıları 7 gündür beslemedim…” diyor. Ramsay tazıların yanına salındıkdan sonra “tazılar bana zarar vermez” diyor. Karşılığında Sansa “onları 7 gündür beslemediğini kendin söyledin” diyor. Başka örnek savaşta Jon düşüp dizini bile yaralamıyor :D. En büyük hata iki ordu sıraya girmiş bekliyor. Kaç gündür bir meydan savaşına hazırlanmışlar. Hiç biri sağa sola gözcü falan yerleştirmemiş mi acaba düşman arkadan saldırırsa nolur diye? Koskoca Arryn ordusu hiç görülmeden Winterfelle kadar geliyor. Tamam gözcü falan yok. Bu ordudan hiç bir sancaktarın nasıl haberi olmaz? Ne jona ne de Ramsaye bölye mektup geliyor. Şu an aklıma gelen bunlar ama seyr etsem bir kaç tane daha gözüme takılan hatırlarım.

Yine söylüyorum bölüm efsane ama böyle hataları varken en iyi senaryo ödülünü hak etmiyor. En iyi sahne yada en iyi bölüm ödülü varsa onlar ola bilir mesela.

@argos Söylediklerinden bir tek şeye takıldım. Jon’un savaşta yaralanmamasını bir çelişki olarak bulmuyorum. Bir çok kişi Jon’un savaşta yaralanmadığı için bunun saçma olduğunu düşünüyor ama ben tam tersini düşünüyorum. Savaş meydanı olasılıklarla dolu. Birinin savaşta yaralanıp yaralanmaması saçma bulunamaz bana göre. Yaralanmadıysa yaralanmadı işte. Sandor niye Blackwater’da yaralanmadı ? O da bi çelişki o zaman. Kendi tarafından atılan bi okla yaralanabilirdi. Yani benim düşüncelerim bunlar. Biraz sert yazmış olabilirim kusura bakma :slight_smile:
Yani bunu o kadar çok kişiden duydum ki patladım artık.

@kraken04 ben Jonun yaralanmamasının saçma bulmuyorum. Unutmulmuş bir detay olarak görüyorum ve bunu eleştiriyorum. Atının 50 tane ok yarası almasına rağmen Jonun küçük bir sıyrık dahi almaması eleştirilmiyicek gibi değil. Biraz konu dışı olucak ama benim de dolduğum şey Jonu Rhollor korudu teorisi.

Ben Sandor yara aldı diye hatırlıyorum. Yanlış hatırlaya bilirim.

Düşmanın amacı sandoru elemek dsğildi.
Ama ramsayin amacı jonu elemekdi.

Yeni başlık açmaya gerek yok, pek ilgi gören bir konu değil… :grin:

Bu yılki Emmy Ödüllerinde (Creative Arts dahil) 9 ödül aldı dizimiz :blush:

Ödüller :

• En iyi dizi (Drama dalında)
  • En iyi yardımcı oyuncu, Peter Dinklage
  • En iyi kostüm (“Beyond the Wall” bölümü aday gösterilmişti)
  • En iyi dizayn (“Dragonstone” bölümü aday gösterilmişti)
  • En iyi protez makyaj (“Beyond the Wall” bölümü aday gösterilmişti)
  • En iyi müzik (“The Dragon and the Wolf” bölümü aday gösterilmişti)
  • En iyi “sound mixing” (“Beyond the Wall” bölümü aday gösterilmişti)
  • En iyi görsel efekt (“Beyond the Wall” bölümü aday gösterilmişti)
  • En iyi dublör koordinasyonu

Bunlarla birlikte, dizinin 7.sezonu toplamda 37 ödül aldı.

Son sezon için de bol bol ödül alıp güzel bir kapanış yapılması dileğiyle.

https://www.instagram.com/p/Bn2iki7FY_g/

Ya Martin Allah cezanı versin d&d serini mahvetti bir de onların yanında duruyorsun. Her yerde geziyorsun sonra kitabın çıkmasına daha iki yıl var otur evinde şişko kitabı yaz

Vallah kusura bakmasınlar ama bildigin torpil gecmisler.7.sezon en berbat sezondu.en berbat sezon bu kadar odul alıyorsa diger diziler finallerini yapıp dukkanı kapatsınlar.en cokta Tyrion’u oynayan abinin ödül almasına güldüm.Yahuu biz baska diziyi mi izledik ? neyse uzatmayayım.madem elestiriyorsun neden fava tıkladın dersen,senin icin tıkladım.su paylasım icin onlardam fazla emek vermisin.elimde emmy heykeli olsa onu bile verirdim.

En berbat sezon 2.sezondu.

Tüm ödüller hakedilmistir.

Tesekkürler.

:smile: