En çok eleştiri alan karakterler

Bu hafta da anketlerden gitmeye devam edelim.

• Üç oy hakkını var.
  • GİZLİ oy olacak, kim nereye oy verdi kimse bilmeyecek.

Aklıma ilk gelen karakterleri yazıyorum.

• Rhaegar
  • Dany
  • Sansa
  • Cat
  • Cersei
  • Stannis
  • Robert

0 oylayanlar

1 Beğeni

Benim için ilk üç Dany Rheager ve Sansa. Dany başı çekiyor nefes aldığı için bile eleştirilen bir karakter kendisi, tamam eleştiri normal bir şeydir ama o kadar abartıya kaçılıyor ki bunu yaparken ne kadar itici göründüklerini farkına varamıyorlar. Safi nefret ile yapılan eleştiri ters tepki yapıyor ve Dany’yi koruma içgüdüm kabarıyor.

2 Beğeni

Forumda Stannis hakkında olumlu yazı bile yok nerdeyse. Nasıl az oy geldi anlamadım :thinking:

2 Beğeni

Geçen seneki olayların temeli ve psikolojik altyapısı bu idi zaten, forum üyeleri genel olarak bu yüzden tepki vermeye başladı… Bir de genel tavırlar yüzünden.

Bana göre de Dany, Rhaegar ve Sansa.

@alpaltu Forumda Stannis hakkında olumsuz bir yazı da yok aslında, toplasan bir tane ben açtım ama o da Stannis’i kötüleme eleştirmeden ziyade hayranların onu 4/4’lük kusursuz görmesi ve aşırı abartmasına karşın “sizin anlattığınız kadar da değil” yazısı idi. Zira küçük bir eleştiri dahi asla kabul görmüyor hayranları tarafından. Genelde Baratheon sevmem ama özelde Stannis’e büyük saygım vardır ve bir çok yönünü desteklerim ama böyle biri olmama rağmen bile “iyi kral değildir” dedim diye “stannis nefretim ayyuka çıkmış biri” konumuna sokuyor Stannisçiler.

Bunun dışındaki “olumsuz yorumlar” ağırlık olarak Targ ve Barthcılar arasındaki tartışmalardan gelen şeyler.

Adamın askerliği abartılıyor dendi.

2 Beğeni

Açık ara ile Dany & Sansa & Cat üclusudur.

1 Beğeni

Stannise gelen eleştiriler belli noktalardan geliyor . Abartılan bir karakter, ciddi anlamda abartılıyor sanki bütün seri onun üstüne gibi bir tavır var ve en iyisi o gibi konuşuyorsunuz ama değil işte.

Dany’nin 4 kitapta povu var serinin en önemli olaylarında başrol ama sanki en önemsiz ve zararlı karakter gibi eleştiri yağmuruna tutuluyor. Stannis Dany’nin aldığı eleştiri genel olarak almadı.

1 Beğeni

Stannis, Cat ve Sansa’nın hatta Rhaegar’ın aldığı eleştirinin yarısını dahi almadı. :smiley:

En fazla işte diziciler arasında Targ-Barth kapışmasında “kızını yaktı yeaaaa!” argümanı kullanıldı, o da bel altı vurmak için.

Aynen zaten genel olarak targ barat tartışmasında hep belli bir eksen var . Olay Dany olunca uf bu niye pov karakter diyenler çıkıyor ,daha beterlerini söyleyenler var.Sonra niye savunma sahiplenme refleksi var .
Martin zamanında emri ben verdim diyince millet şaşkına dönmüştü . Yoksa dd ye ne sallıyorlardı yakma konusunda . Yazar sahip çıkmamış rezil ederek öldürtmüş hâlâ çok savunuyorlar

Tamam da Stannis yaktı, demedi ki GRRM; sadece kızın öleceğini ifade etti. Bu arada Shrieen meselesini diyoruz demi? :smiley:

(Bu arada ankete göre; Dany, Sansa, Cat, Rhaegar… diye gidiyor…)

Daenerys tabii ki utanmadan kıtaların kraliçesi güçlü kudretli Sözü yasa olan Liderimizi kıskanırlar. Buna bağlı olarak eleştirirler.

1 Beğeni

Robert bir kadehin içine işese, insanlar kadehtekine şarap derdi. Ben onlara berrak ve soğuk su veriyorum ama yüzlerini buruşturup ne kadar tuhaf koktuğunu söylüyorlar."

1 Beğeni