En güçsüz hane tully mi?


#1

Kendinden güçsüz beyliklere bile otoritesini kabul ettirememiş olması, ordusunun ibretlik derecede zayıf olması bknz: nüfusundan, konumundan (starkların karlar arasındaki yenilmezliği ve martell hanedanın dornedaki yenilmezliği gibi) ve balık görünümüyle hoş olsa da hiç koruma sağlayamayan zırhlarından kaybeden bir ordu. Ne parada ne de nüfusta gelişmiş olmaması. Tullyler bana göre ve görüldüğü üzere en güçsüz hanedanlıktır. Tully hanedanını bize sevdiren brynden gibi yiğit abiler var ama iş ekonomi ve savaşa geldiler mi fos oluyorlar
Belki westerosun tam merkezinde bulunduğundan dolayı da olabilir. Starklarla lannistarlerla targeryanlarla ve arrynlerle komşu olduğu için savaşın merkezi oluyor bir nevi. Yıkım her zaman nehirovalarında gerçekleşiyor.


#2

Westerosun merkezi. El değişme çok olmuş. E haliyle de zayıf. Savaşın ilk vurduğu yerlerden. Her savaş banko yağması var.

Sonuç, dediğin işte. :stuck_out_tongue:


#3

büyük haneler arasında; evet!


#4

Ekonomi açısından fos mu? Zengin nehir toprakları onların. Westeros’un domates salatalığı oradan yetişiyor. Savaş açısından fos bir de Robert’in İsyanı’ndan haberin yok galiba. Hoster Tully’den felan. Güçsüz beylik dediğin zengin topraklara ve askerlere sahip beylikler. Freyler en kötüleri onların bile ne kadar askerleri var. Konumu Westeros’un merkezi. Kral olan ailelerden değiller. Ama kralların hükmettiği topraklara hükmediyorlar. Bunlara bakınca en güçsüz demek biraz acımasızlık olur.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi.


#5

-Doğal savunmalardan yoksunlar, Menzil de yoksun ama Menzil hayvan gibi asker çıkarıyor.

-Jeopolitik konumu berbat, kim birine sataşmak istese önce nehir topraklarından geçmesi gerekiyor.

-Yeminli lordlar arasında anlaşmazlıklar var (en barizi Blackwood-Bracken davası, Freyler’i kimse sevmiyor) ve birlik beraberlik yok. Bir savaş çıksa bir lord o tarafı diğer lord karşı tarafı seçiyor (bknz. Robert’ın İsyanı) Tüm nehir lordlarının aynı tarafta olduğu tek savaş Beş Kralın Savaşı’nda Robb’un yanıydı sanırım.

+Nerden baksan tüm ticaret yolları burdan geçiyor; Yüksek yol, altın yol, kral yolu, nehir yolu. (Ekonomik açıdan Dorne ve Demir Adalarını foslar geçer)

+Nüfüslu bir yer, aynı zamanda nehirler yüzünden bereketli.

+Tanrı Gözü bu bölgede. (Neden avantaj derseniz; büyülü bir yer. Ötekilerle olan savaşta bence bura önem taşıyacak.)

+Kaleleri düşmanın üstüne sel bırakıyor. Jaime bile kaleyi almanın zor olduğunu düşünüyor.


#6

Non. Azam lordları arasında Greyjoy.


#7

Yağmalar yüzünden çok kan akıtmış topraklar. Greyjoylara karşı bir savunma savaşında ezerek geçerler ancak donanma da işe dahil olunca Greyjoyların da denizde üstünlüğü var. Ticari açıdan çok iyi bir konumda olsalar da Beş Kralın Savaşı’nda da çok ağır hasar aldı. Bu nedenle en güçsüz hane olabilirler,en azından şuan.


#8

şimdi starklarda güçsüzleşti ama tullyler az ekonomik durumu yerinde olmamasına rağmen diyelim okadarda güçsüz sayılmaz çok hane var adını duymadığımız bi ötekiler savaşı patlak versin görecez onların gücünü derim


#9

En güçsüzü Dar Deniz adaları ve Ejderha Kayası.


#10

Değil En Güçsüz hane Greyjoylar bi kuzeyi elde tutamadılar Deniz olmalı onlara…


#11

Oha

Anlamadım


#12

kesinlikle tullyler bence.varlığını evliliklerle sürdüren bir aile.


#13

Hangi evlilikler? Catelyn Stark öldü ve Eddard Stark da. Lysa Arryn öldü ve Jon Arryn da. Edmure Tully bir Frey ile evli. Karabalık evli değil. Varlıklarını bu evliliklerle sürdürdüklerini söylemek biraz zor. Çünkü ölü evlilikler. Ama hala hanenin yaşayan elemanları var. Bu demektir ki evlilik yolu ile başka bir hanedanlığa bağlanacak kadar güçsüz bir hane değiller. Ve kesinlikle en güçsüz hane değiller. Sadece işgal altındalar. Kuzeyde işgal altında ama bu Starkları en güçsüz hane yapmaz Tullyleri yapmayacağı gibi. Pyke’ın Greyjoyları dururken.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi.


#14

Bence en güçsüzü Greyjoylar,kendi sancaktarları olan Harlawlar bile onlardan daha güçlü. :slight_smile:


#15

bunu denizlerde desene delikanlı… ;)))


#16

Denizlerde Greyjoylar,çoğu hanedandan üstün ama sadece donanmaya bakmayacaksın. :slight_smile:


#17

aynen haklısın Greyjoyların denizde Messi, karada Sabri reyiz performansı var! .s .s .s


#18

son zamanlarda varlıklarını devam ettirebildiklerini söylemek zor.dağ bile yağmalıyo sürekli.hem pyke ın konumu nedeniyle ele geçirilmesi daha zor nehirovaya göre.deniz kuvvetlerini karşılaştırmıyorum bile.


#19

İşgal altında oldukları için. Pyke’ı ele geçirmeye gerek yok ki. Denizdeki bir kaç ada. Denizden karaya çıkmamalarını sağladıktan sonra hiç bir şeyler. Adası’nda kaldığı sürece istediği tahtta oturabilir. Önemli olan adalarında kalmaları. Bunu sağladıktan sonra bırak Deniztaşı Taht’ında yıllarca otursunlar. Tahtla birlikte çürürler.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi.


#20

En güçsüz hane freydir. ikizleri istese robb ezer geçerdi ama cat işte ne etsin :smiley: