En iyi askerler

sayıları çok azaldı sayıya bakarsak tyrellar ,martellar ,arynnler bunların sayısı lanisterlardan fazla …üstelik starklara tabii tüm kuzey savaşta değil…birde şu var lanister kuvvetleri donanımlı kabul ediyorum aegondan bu yana tywin batı muhafızı yani hep güçlü bir mevkide ve elinde taze bir ordu bulunuyor savaşların dışında kalmış hep…robert tahtı kuzeylilerle alırken savaşın sonunda lanisterlar geliyor 2.sezonun sonunda oldugu gibi:))ama karşısına küçük kurt çıktı ilk kez fakat sonuç ortada tywine lafım yok tywine verin kuzeyli bir ordu krallık onun olur

Arkadaşlar ordu ve asker farklı şeyler. Karıştırmayalım. Askerin iyiliği: Tecrübe, techizat ve komutaya bağlıdır.

Dizinin son durumuna göre en güçlü olan Tyrell’ler askeri bakımdan onlarda gittiler Lannisterlara destek verdiler. Ula elinde o kadar güçlü topraklar askerler var ne diye gidiyon yalakalık yapıyon git ele geçir tahtı işte.
İnsan kaynağı bol , yiyecek içecek bol.

onlarında amaacı tahtı ele geçirmek zaten ama en az hasarla hatta diplomasiyle :slight_smile:

ozaman şuan dünyanın en iyi askerleri amerikan askerleri raegar senin mantığına göre…

techizat tamam da komuta ve tecrübe ne olacak? :wink:

Zor ele geçirirler Lannisterlardan hele o Cersei cunt’ı varken.

Elbette öyle. Hele Türk askeriyle kıyaslarsan hiç konuşma bence. Türk ordusu artık ‘yaylalar’ marşını söyleyerek tüm günlerini geçiren eli silah tutmasını bile bilmeyen gençlerle dolu. Her neyse konuya dönecek olursak, bence duygusal yönden bakıyor birçok arkadaş. Kuzeylilerin en güçlü olduğu yönünde. Kesinlikle değil. Tecrübe, teçhizat bakımından Lannister ordusu, sayı bakımından ise Tyrell ordusu önde gelir.

Kuzeyliler lokal olarak en güçlülerdir. Yani Kuzeyde kuzeylileri yenebilecek yok yani bana göre. Ki ben bunu kuzeylileri sevmeyen biri olarak söylüyorum.

Geri kalan şeyde ise Tyrell ve Lannister arasında kalırım. Tyrell’in insanı çok koşulları çok rahat, oldukça da zenginler. Ben Tyrell derim.

Zaten savaşın nerede yapıldığı, arazi şartları da çok önemli bir unsur. Misal Moat Cailin’de değil 60.000 kişi 100.000 kişi gelse Kuzeylileri yenemez diye düşünüyorum ben.

hmm dunyanın en özel birliklerine türkler eğitim veriyor ,o özel birliklerin komutanları bizim harp okullarında senede 2 defa eğitime geliyorlar pilotlarını ve karacılarını biz eğitiyoruz bizde eğitilenler ıraga afganistana komutan olarak gidiyor ama teçhizat donanım uçak sayısı vs bunlarda geriyiz sonuç…:slight_smile:

Moat Cailin ayrı bir yer zaten Kuzeyin kapısı denebilir.

1.Kitapta Eddard Catelyn’e birine emir ver 100 er okçu çıkarsınlar ve Moat cailin’i güçlendirsinler. Sağlam ve disiplinli okçular orayı koca bir orduya karşı savunabilir demişti.

kuzeyliler öyle kolay kolay yenilmez tabi bazı kişiler ibnelik yapıp düğünde öldürmesse :slight_smile:

Birinin bişey yapmasına Kuzeyliler kendini hallediyor :smiley:

[spoiler]Annesi tutar Jaime’yi serbest bırakır oğlu tutar salak bi kız için intikam savaşında 5000 askerden ve İkizlerden vazgeçer ondan sonra yetmezmiş gibi en iyi komutanlarından birisini ve akrabasını öldürür ve onun askerleri de gider niye adamcağız oğlunun intikamını istiyor diye :smiley:

Şaka falan Lannisterlar bu kadar asker kaybettirmedi bu Rob’a :smiley:

Babaları olacak salakta tutar düşmanını uçurumdan atacakken içi acır :smiley: [/spoiler]

Birinin bişey yapmasına Kuzeyliler kendini hallediyor :smiley:

[spoiler]Annesi tutar Jaime’yi serbest bırakır oğlu tutar salak bi kız için intikam savaşında 5000 askerden ve İkizlerden vazgeçer ondan sonra yetmezmiş gibi en iyi komutanlarından birisini ve akrabasını öldürür ve onun askerleri de gider niye adamcağız oğlunun intikamını istiyor diye :smiley:

Şaka falan Lannisterlar bu kadar asker kaybettirmedi bu Rob’a :smiley:

Babaları olacak salakta tutar düşmanını uçurumdan atacakken içi acır :smiley: [/spoiler]
[/quote]

Haha çok doğru konuştun SegovaX :smiley:

kendi kendini imha eden stark .s .s

Kısacası adamlar hak ediyor :smiley:

Ned gitse direk Robert’a

-Reyiz senide hasta yatağında rahatsız etmek istemezdim ama senin kadın seni kardeşiyle boynuzlamış. Nüfustan aile şecerene falan baktım senin atalarının hepsi siyah saçlı istisnasız bi senin oğlanın kanı bozuk. Benim oğlanda gördü demekki kardeşiyle bunu kulede aşağı attılar olanı kısaca durum böyle kimseye söylemedim ilk sana söylüyom. Hatta ilk Stannis Reyiz bulmuş bunu John Arryn e vermiş adamıda bundan öldürmüşler… :smiley:

Böyle yapacaktı tabi ilk bu arada bi kuzgun Kuzey’e oğlum topla adamları Nehirova’ya gel… :slight_smile:

Haha bu iyi olmuş :smiley:

Baratheon hanesinin askerleri iyi diye düşünüyorum. Birde Stark ordusu.

arkadaşlar bence siz fanatik açıdan bakıyosunuz seride en savaşcı insanlar Demir Dogumlular ve Kuzeylilerdir.Nehir ve Menzil insanları en zayıf karakterdedir.En iyi Şovalye birlikelri ise Arynn Hanedanındadır.digerleri genel olarak aynıdır ve diziye göre degerlendirme yapmayan sadece plaka zırh lannisterdamı var sanıyosunuz.Demir Dogumluların zırhları çok saglamdır.Arynn Ordularınında zırhları çok güçlüdür