En İyi Dedektifler

Geçenlerde bol spoili bir yazı hazırlamıştım ve burada da paylaşmıştım orada en çok Death Note animesinden L olsaydı denmişti. Bende blogumda yeni bir yazı hazırladım En İyi Dedektifler diye sıralama ise yaptığım anket sonucu oluştu Tabi L de 2. sırayı aldı L sevenler sevinsin diye yazımın o kısmını paylaşacam çünkü yazı çok uzun geçen ki gibi sıkmak istemiyorum kimseyi

2.L-DEATH NOTE (oy oranı %21)

Öncelikle bu animenin konusu biraz farklı. O yüzden biraz anime hakkında bilgi vereyim. Ölüm meleğinin birinin dünyaya düşürdüğü defter çok zeki birinin eline geçiyor. O da deftere adı yazılan herkesin öldüğünü fark edip, daha iyi bir dünya yaratmak için suçluları öldürmeye başlıyor. Olayı fark eden Interpol bu ölümlerin nasıl gerçekleştiğini anlamlandıramıyor. İşte burada o kadar Interpol üyelerinin bile zorda kaldığı anlarda olaylara müdahale eden L ortaya çıkıyor. Daha ilk bölümlerde dahice saptamalar yapıp halkın Kira adını taktığı kişinin hangi ülkeden olduğunu ve hangi koşullarda öldürebileceği anlamak için öyle bir deney yapıyor ki ağzımız açık kalıyor. Ne yazık anime sadece Kira’nın yakalanması etrafında döndüğü için L’yi başka suçluları yakalarken göremeyeceğiz.
L beynini kullananlardan , eğer şöyleyse o zaman böyledir gibi saptamalar yaparak olayların ardındakini görür. O da abur cubur sevenlerden. Sürekli tatlı yerken görürüz. Bir de fotoğraftaki oturması çok meşhur. Bu oturuş sağ olsun binlerce kişi içinden onu seçmek çok kolay. Oturuş şeklinin nedenini merak edenlere; L böylelikle beyninin daha iyi çalıştığını düşünüyor.
Eğer tamamını görmek isterseniz http://fgofilmdizianime.blogspot.com/2012/09/en-iyi-dedektifler.html

%40 daha iyi.

dediğim gibi oy oranı anket sonucu ama 1. düşünülünce %20 çok iyi başarı

Yok öyle oturunca %40 iyi düşünüyor.

pardon yanlış anlamışım sende L cilerdensin bayağı bir

Evet.

İlk 25 bölüm muhteşemdi tabi ama ondan sonra bozdu bence. Kira ve L birbirlerini çok iyi tamamlıyorlardı.

Evet. l ölmedi. o kalbimde.

ben kirayı tutsam da L nin finalde olmasını isterdim bence L nin de kiranın da sonu hem kiracıları hem de l cileri mutlu etmedi böyle bir sonda beceri ister katılıyorum sana

Sonunu iyi bagladilar Kiranin cokusu seklinde ama Lden sonraki iki velet hic olmamisti. Ben sonunu gormek icin izledim sadece.

Aslında alternatif sonda var. kiranın başka bir sonu. yaşlandığında olan bir son.

evet youtube de varmış ama hayran yapımıymış sanırım

kiracı olduğum için sonunu hiç beğenmedim madem yenilecektin keşke L yenseydi dedim

Yok çizimler öyle.
ve evet l yansaydi 6 yaş zekasına sahip pasif mal yenmasaydi.

aynen katılıyorum zaten çok da birşey yapmadı hep defteri alan avukat kiranın suçu

O gazeteci!!

aynı kişiden mi bahsediyoruz mikami

Lolitadaki Mr Quilty

Yok değilmiş.

Ahahah evet katılıyorum dedektif Clouseau hepsini ezer.

Çizgi filmdeki ama =)