En iyi işlenmiş karakterler

Sizce Martin tarafından çok iyi işlenmiş anlatılmış karakterler hangileri ?
Bence Tyrion ve Jaime olabilir belki Euron

Kişisel fikrim hemen hemen tüm karakterler iyi işlenmiş, belki asıl soru sıradan işlenmiş karakterler kim? olabilirdi.

Bran ve Sansa derdim kafadan(elbette şimdilik, yeni kitaplarla fikrim değişebilir), çünkü teknik olarak ya hiç ya da az bir değişim yaşadılar; Euron gibi derin ve karanlık biri olmadıkları gibi Jaime gibi 180 derece dönüşümü aşama aşama harika ve sırtmadan olmadı. Bunun dışında sahip oldukları karakterler bana sıradan roman karakterleri gibi geliyor, yani gördüğümüz tipler; çok büyük özellikleri -şimdilik- yok.

Sansa başkası tarafından yazılsaydı tecavüze falan uğrardı bence ve Martin onu bakire bırakabilecek bir yol buldu ve sağlam bir dönüşüme sürükledi bence.

Bran ise tam görev bilincine sahip bir çocuk bence onun yerinde biz olsak belki direk Jon a gidebilirdik falan ve olmak istediği adam tarafından sakat bırakılması falan gayet güzel detaylar.

Daha dönüşüm yaşamadı, şimdilik sadece “hayalleri yıkılan” ve “dünyanın gerçeğini gören” kız oldu ki romanlarda böyle karakter bolcana var ama 6. kitap ile birlikte LF gibi veya belki daha kötü bir şeye dönüşüm yaşarsa işte o zaman sıradan olmaktan kurtulur, şimdilik oradan oraya sürüklenen, sürekli başkasının kurtarmasına muhtaç karakter pozisyonunda. Yani klasik bir leydi.

Bran Jaime mi olmak istiyor? Hayır. Sen Kral Muhafızı demek istedin? Yan, bu bir ironi ama benim bahsettiğim bunlar değil. Karakter normal bir karakter, bu.

Zaten dönüşüme sürükledi dedim tam bitirmedi.

Jaime olmak istemiyor da masallardaki şövalyelere çok benziyor falan diye düşünmüştü ve Bran da masallardaki şövalyelere kral muhafızlarına Özeniyor ya o açıdan dedim.

Başbuğ Stannis Baratheon tabii ki.Onun yanında Tyrion ve Varys olabilir.

Şuan için Jamie ama Jon gerçeği öğrendiğinde Jon Snow olabilir

Şuanlık Jamie bana göre.Değişimi gayet güzel işlenmiştir.

Şu ana kadar Theon ama Jaime ve Euron peşinden geliyor ilerde Theon’u yakalayıp geçebilirler.

Jaime olabilir belkide tyrion