En nefret ettiğiniz nasihat?

" oğlum küpe takma.avrat mısın ? elalem ne der?"

evet.en çok “elalem ne der?” kısmından nefret ediyorum.buyuklerime gore hayatımı elaleme gore yasamam lazim! onlari memnun etmek ,1.vazifem olmasi lazim.onlarin istedigi gibi giyinecem,onlarin istedigi gibi icicem,velhasil kelam hayatimi onlara gore yasayacam.

Türk olupta nasihat isitmemek mumkun degil.böyle bir dunya yok.sizlerin en nefret ettigi nasihat nedir efendim ?

3 Beğeni

“Yaşlanınca sokaklarda kalırsın. Aman bir an önce evlen de çocuk yap.” Evet sırf bana ileride baksın diye çocuk yapacağım tamam merak etme sayın nasihat veren şahıs. Bu devirde hala bu zihniyet inanılır gibi değil.

4 Beğeni

O değil de sırf çocuk yapmak için evlenmek nedir dsdsdsds. Bir akraba evlenip de çocuk yapmamıştı Anne- Baba tarafı linç etmişti

Bu tür saçma nasihatler genelde oldların günümüz şartlarını okuyamayıp kendi dönemlerine göre yorun yapmalarından çıkıyor. Eskiden insanlaf 20 yaşınds evlenirlerdi. Ama şimdilerde artık bu 30’a kadar çıkmakta.

Benim de ailemden gelen en sinir okduğum nasihat internet kafeye gitmemem gerektiği yönündeydi. Şimdi bu ön yargıyı anlatmaya çalışsam kelimeler kifayetsiz kalır a dostlar. Ama şöyle söyleyim gören de sokak çetesinin organize ettiği uyuşturucu partisine katılmak istediğimi zanneder. Haaa öyle bağımlılığım da yok haa. Arada arkadaşlarla multi oynamaya giderdik ki multi oynanan şeyleri oldum olası çok sevmem zaten. İşte sosyal faaliyet zaman zaman güzel olabiliyor. Bir de o zamanlar laptopum olmaduğı için yurtta arada bir şeylet izlemeye giderdim o kadar yani. Ödev yapmak içib gitmem gerektiğinde bile mırın kırın ettiler.

3 Beğeni

Benim ailem de eğer bir haftasonu arkadaşlarınla bir şeyler yaparsan bunun bütün kariyerinin sonu olacağını düşünüyorlar nedense. Hiç anlam veremiyorum. Hayatımda hiç arkadaşlarımla sinemaya gitmedim mesela. Evlerine zaten imkan yok.
Bir de babam kafayı okulla bozmuş durumda. Nasıl bir travması varsa artık yeni doğmuş bir bebek görüyor ve bu çocuk okur okumaz cinsinden bir yorum yapıyor wkqjwjwbsn. Anlamak güç.

1 Beğeni

“O saç ne öyle karı gibi”. Bunu sadece babamdan duydum geri kalan hiçbir büyüğün böyle dediğini görmedim hatta uzatmaya teşvik bile ediyorlardı.

Bunu bende yaşadım, benimkiler playstation kafelere gitmeme izin veriyordu ama internet kafe yasaktı. Neden böyle bir yasak koydular bilmiyorum, büyük ihtimalle beni kaçıracaklarını düşünüyorlardı. Benim için problem değildi ama o zamanlar iyi interneti ve bilgisayarı olan kişiler fazla olmadığından çoğu kişi için büyük sıkıntı.

2 Beğeni

Yukaridakiler gene iyi ben kızım ve ablam ortaokuldan mezun olunca liseye gitmek istemişti baba tarafı herseye karışırlar, babamın aklına girip gondermediler! Sülaledeki neredeyse bütün kızları böyle boyle okumasına engel oldular!!!
Ablam ve çağdaş arkadaşları bu yüzden gidemedi ve açıktan yazılmak zorunda kaldı ve suan edebiyat öğretmeni.
O akrabalar da şimdi kendi kızlarına özel hoca tutuyorlar! !
Biraz kaba oldu ama içimdeki öfke yuzunden o şekilde bir üslup kullandım

4 Beğeni

Bir zamanlar Metin 2 çok oynardım. Akrabalarım haberlerde gördüklerine inanıp bıraktırmaya çalıştı. Başaramadılar :sunglasses:

Şükür böylesine rast gelmedim. Hatta saçlarımı uzatmamı,toplamamı falan annem babam gazlıyor.

Ben de. Ama online oyun dönemi benim için kapandı. Şimdi ben oynadığım oyunun içine girmek isterim, o evrende yaşadığımı hissetmek isterim. kötü metin taşı ortaya çıktı dünya tehlikede diye bir dayıyla konuştuktan ve o havaya girdikten sonra SBS muhabbeti yapan elemanlar, rte kılışdar lafları, zıplaya zıplaya noobs noobs diye gezen tipler o havanın içine ediyor.

Tek başına oynayabileceğiniz rol yapma oyunları candır.

Valla küfür etsen yeridir kardeşim gerçekten günümüzde kaldı mı hala öyle tipler?

1 Beğeni

Var be hemde ne biçim uni ye ablam giderken ordan birini bulur kötü yola düşer söyle böyle diye diye en son senesinde kriz geçirdi adam ya o kadar diyeyim gerisini sen düşün @Symmachus

“Madem sistem kötü,oku çalış sistemi değiştir”
nE?

4 Beğeni

bi nasihat değil ama, bir şeyi yemedigimi söylediğimde “o yenmez mi yaa” denince çıldırıyorum artık .hayır çok yemek seçen biri de degilim yemediğim bir bilemedin iki şey var. yemiyosam yenmiyodur işte ne darlıyon fırıldak.bak yine sinirlendim

1 Beğeni

Deist olduğumu soyledigimde insanlardan gelen “Eğer sen hakliysan inandığımız için bize bir şey olmayacak ama eğer biz hakliysak sen cehennemde yanacaksın. Bu yüzden inanmalısın.” tavsiyesi. Müthiş tavsiye (!)

6 Beğeni

Bemce böyle diyenlet kendi inandıkları tanrıyı küçümsüyorlar. Açıkçası Allah’ın böyle esnaf numaralarını yiyeceğini zannetmem. Zira gerçekten inanmak önemli. Kazanan tarafta olmak için bir oğlunı bir lorda öbürünü diğerine gönderen lordlar krallarını kandırabilir ama Allah içimizi bilir :wink:

2 Beğeni

Aynen. Başkalarına inaniyormus rolü yapabilirim ama kendimi kandıramam.

Ben bu mantıkla inandığım dini sorguladım. Sonuç olarak bu coğrafyada doğduğum için Müslüman olduğumu anladım ve koptum…

Bir dr size ağjr geldiği için, yok kız düşürmek için Agnostik oluyorsun diyenlere tiltim ben de. He arkadaş öldükten sonra sonsuz yaşamın olmadığını düşünmek çok güzel bir şey gerçekten.

1 Beğeni

Ben en çok dinini bilmeyen insanların din ile ilgili nasihatlerine gıcık oluyorum. Hatta nefret ediyorum o nasihatlerinden. Herkesin inancı kendine ve izin verin dilediğimiz gibi yaşayalım hayatı.

2 Beğeni