En sevdiğiniz 3 hane?

Dorne değil de Martell diyelim. Martell’ler olmasaydı Dorne ile pek ilgilenmezdim. :slight_smile: Dayne’lere olan ilgim ise daha çok Ser Arthur Dayne’den geliyor; bir de Ashara var tabii.

Ashara The Witcher’daki Yennefer’a benzemiyor mu ya? =D simsiyah saç, mor göz…

İkiz olsalar bu kadar benzeyebilirler. Hiç dikkat etmemiştim, cidden de fazlasıyla benziyorlar. :slight_smile:

Arryn (en sevdiğim)
Stark
Lannister (Hem Stark hem Lannister olması biraz garip ama olsun)

Tully hariç her Great Houses’a giren haneyi severim. Arryn, Stark, Lannister, Targaryen, Baratheon, Tyrell, Martell, Greyjoy… Tully ise bu jenerasyonu çok berbat. Blackfish hariç.

Targaryen
(her ne kadar elitistmiş gibi gözükseler de iyileri çok iyi. 5. Aegon tek başına yeter)
Stark
(Asoiaf standartları için fazla iyi bir aile. King of the North değil King in the North. Bu önemli)
Royce
(Nedense bunlara karşı garip bir sempatim var, henüz çözebilmiş değilim)

Onu çizen adamla ilgili muhtemelen. Fan art sonuçta bunlar.

Mesela Lyanna o hikayenin etkisinde kalındığı için taş gibi çizilse de pek öyle güzel bir kız olmadığı söyleniyor. Muhtemelen ortalama üstü güzellik ama bunun yanında inanılmaz bir karizma Lyanna için daha güzel olurdu.

1.Dayne hanesi, asaletli ve gelenekçi olmaları hoşuma gidiyor.

2.Reed hanesi, aile içi istikrarı en yüksek olan hane gibi.

1. Baratheon (Robert ve Renly hariç) Stannis, babası ve ondan önce ki baratheon’lar yapı ve kişilikleri ile hoşuma gidiyorlar.

Neredeyse çoğu kişi birincil ve tüm olayların etrafında döndüğü hanelere ilgi duyuyor .)

ben sadece 4 kitabi okudum ve bana gore cersei zeki ki taht oyununu nasi oynayacaginida iyi biliyor ama
tabi aptalliklarinida gorduk

ilk kitabi okudunmu?tyrion hep tywine rob starki kucumseme diyordu ama tywin onu dinlemiyerek kucumsedi,
rob stark nehirovani ve jaime lannisteri aldi.Bence tyrionda politik zeka var ama tywin ona guvenmiyor.Cersei
hakkinda hakli oldugunu dusunuyorum.Cok salaklik etdi.Zaten su an yenilecegi cok belli.Cevapladigin icin saol

Her türlü etik değerden yoksun olmak demek iyi bir taht oyuncusu olmak demek değildir. Evet Cerse’,nin Eddard gibi Arryn gibi ahlaki sınırları yok. Ama onun dışında zeki bir yanı yok. Gerek Tyrion gerek başka kişiler Cersei’nin işleri nasıl mahvettiğinden defalarca bahsediyor.

Kitapları kaç defa baştan okuduğumu hatırlayamıyorum. Tyrion’ın babasını Robb’a karşı uyarması politikayla alakası yok. Ki Tywin’in Robb’u küçümsediğini inkar etmiyorum. 14 yaşında daha önce hiç savaşa girmemiş bir çocuk. Elbette küçümseyecek. Cersei’nin ise iyi bir taht oyuncusu olduğunu düşünmüyorum.

Lord Petyr hançerinin ucuyla bir nar tanesi çıkardı. “Babanı çok özlüyor olmalısın, biliyorum. Lord Eddard cesur, dürüst ve sadık bir adamdı… ama umutsuz bir oyuncuydu.” Bıçağın ucundaki taneyi ağzına götürdü. “Kral Topraklarinda iki çeşit insan vardır. Oyuncular ve piyonlar.” “Ve ben bir piyon muydum?” Sansa alacağı cevaptan korkuyordu. “Evet ama bunun seni rahatsız etmesine izin verme. Sen hâlâ yarı çocuksun. En başta her adam bir piyondur, her kız da öyle. Oyuncu olduğunu düşünenlerden bazıları bile.” Petyr bir nar tanesi daha yedi. “En başta Cersei. Kurnaz olduğunu sanıyor ama gerçekte son derecede tahmin edilebilir bir kadın. Onun gücü güzelliğine, soyuna ve zenginliğine dayanıyor. Bunlardan sadece ilki gerçekten ona ait ve yakın zamanda onu terk edecek. İşte o vakit Cersei’ye acırım. O güç istiyor ama gücü kazandığında ne yapacağını bilmiyor. Herkes bir şey ister Alayne. Ve bir insanın ne istediğini öğrendiğinde, onun kim olduğunu ve onu nasıl oynatacağını da öğrenirsin.”

İlk dört kitabı okudum derken A Game of Thrones, A Clash of Kings, A Storm of Swords, A Feast For Crows ve A Dance With Dragons mı? Yoksa A Game of Thrones, A Clash of Kings kısım 1, A Clash of Kings kısım 2 ve A Storm of Swords kısım 1 mi? Eğer 2.si ise A Feast For Crows’da Cersei’nin bakış açısından okuduğumuz bir sürü chapter var. Zaten tam da orda Cersei’nin ne kadar basit bir kadın olduğu anlaşılıyor. Bakınız yukarı da, taht oyunları üstadı olan Baelish’in söylemine. Aslında ben Cersei’ye niyeyse sempati besliyorum. Ama işte, objektif baktığınız da böyle bir kadın.

Gercekten iyi bir cevap.Tyrion robla zaten tanışmıştı.Bu yüzden tywini uyardi.Tywin dinlemedi ve yenildi.
Ama rob bi aptallik ederek freylerin kiziyla degil sevdigi kizla evlendi ve bunun sonucundada freyler roba
ihanet etdi.Cersei hakkinda fikrine katiliyorum.Cevapladigin icin tesekkur ederim.

Biraz sinirlenmişsin galiba.Amacim sinir etmek değil.Sadece fikirlerimi sunuyorum.Cevapladığın için teşekkür ederim.

Doğru söylüyorsun.Fikirlerine katılıyorum.Cevapladigin icin teşekkür ederim

Tellioğulları
Seferoğlulları
3. yok, 2 tane seviyorum sadece.

1-Targaryen :dragon_face:

2-Baratheon :unicorn: (Geyik yerine bununla idare edin canım…)

3-Tyrell :rose:

Bonus 4-Greyjoy :octopus::octopus:

0.)Ölüler
Bir hane sayılmıyorlar ama ben onları yine de ekleyeceğim, dizide olduğu gibi buz-zombi kıvamında değil de kitapta olduğu gibi beyaz perimsi ve narin olan Ölüler’e olan sempatim kimi sevdiysem ölmesinden dolayıdır. ‘‘Bunlar zaten ölü’’ diyerekten sevdiğim, iyi ki sevdiğim oluşumdur. Mahvolan Westeros’ta sevdiğim kişilerin azalması ve ölmesinden dolayı kazanmalarını istediğim ve GRRM’nin klasik sonlara karşı bir darbe koyarak bunu yapacağını umduğum ama yapmayacağını bildiğim için üzüldüğüm oluşumdur. Kim bilir? Belki onlar haklıdır. İnsanlar ve onlar arasında bir anlaşma olduğunu ama insanların bu anlaşmayı bozduğu için Akgezenlerin saldırdığını destekleyen teoriler var.

1.) Martell
Ejderhaların diz çöktüremediği, toplum yapısının hem sadık hem de bilinçli olması -bilinçli olması dedim çünkü Dorne’da görüşlere ve tercihlere saygı duyulması, HERKES KİMSENİN HAYATINA KARIŞAMAZ DORNE’DA- kadınları ve piçleri hor görmemesi hatta varis seçiminde cinsiyetin ayırt edici bir rol olmaması, tüm insanlara karşı saygın olunması, hanenin sözlerinde olduğu gibi Alman ürünlerinden daha sağlam bir irade olması, taktiksel zekalarının üstün olması ve daha pek çok nedenden dolayı en çok sevdiğim hanedir.

2.) YOK

Gelin, kitabın öne çıkan hanelerine bir bakalım:

Lannister, Lannister ve tabii ki Lannister.

Şöyle bir şey var ki, Tywin Lannister’dan sonra o hanede başka bir şey kalmadı. Salak Cersei fars oyunları yaparken - ya da yaptığını düşünürken- kelimenin tam anlamıyla ayvayı yiyor. Tyrion desen zaten ayrı bir alemde haneden ayrı olarak. Jaime’ye gelince; kız kardeşi radikal dindarların eline düşünce hiç umursamaması ailenin ve hanenin nasıl bölündüğünü gösteriyor. Kevan Lannister ise Tyrion’un deyimiyle ‘‘zorlanmadıkça yönetemeyecek birisi’’.

Tywin’den önceki zamana bakacaksak haklısın. Bu tabi ki Tywin’e bağlı bir şey. Ve Tywin’den sonra olan güç ise Tywin’in hala kalan gücünden kaynaklanmaktadır.