En Sevdiğiniz Çizgi Diziler Hangisi?

Benim en çok sevdiğim çizgi diziler; Avatar The Last Airbender ( Prens Zuko’ya aşıktım :heart_eyes:)

Ve Sailor Moon
sm_scene_02

3 Beğeni

Anammmmmm bendensin kızzzzz

Sailor Moon benim çocukluğumun animesi, çok severim. :slight_smile:

1 Beğeni

Seninle kimyalarimiz uyuşuyor bunu fark etmiştim :smiley:

Ay Savaşçısı nda ben Venüs savascisiydim :smiley: hdhdhdhd

3 Beğeni

IMG_20200422_204103

Bu aralar bu ikisinin yeni bölümünü bekliyorum.

3 Beğeni

Seni de unutmadım :wink:

5 Beğeni

Avatar. Esasında Avatar bir çizgifilm olsa da pek çok fantastil seriden çok daha iyi bir kurguya, karakterlere ve orijinal bir evrene sahip. Hem zaman zaman ağlatabilen, bazen güldürebilen, sürpriz unsurunun da yüksek olduğu bir yapım. Doğrusu çizgifilm en fazla ne olabilir ki deyip bunu es geçip bunun yerine çerezlik uyduruk Amerikan yapımlarını izleyenler çok şey kaybediyorlar.

Animeler arasında One Piece… Aslında herkese tavsiye edebileceğim bir anime değil. Esasında çok uzun ve shounen denem dövüşün öncelikli geldiğü herkese hitap etmeyevek bir tarza sahip. Aslında objektif olarak yaklaşacak olursam en iyi anime diyemem. Bir sürü falsoya sahip. Ama izlerken en fazla zevk aldığım, en fazla ağlatan anime One Piece’dir.

Günümüzdeki sitcom tarzı Amerilan animasyonları(kesin teknik bir ismi vardır) arasında favorim South Park. Hem alabildiğine absürt konuların işlendiği(tam benlik) hem de mükemmel derecede politil mizahın yapıldığı bir seri. Üstelik güzel tarafı her ideolojiye geçirmesi ve burada bir ayrım yapmaması. Kimi bölümlerde South Park’ı dinlerle alay ederken görebilirsiniz ancak kimi bölümlerde dinler ortadan kalksa dünyanın şirinler köyüne döneceğini düşünen Ateistlerle de alay eder. Gerçi son bölümleri eskiden olduğu kadar kaliteli değil. Ama gene de ilk bölümleri hatrına bile birinciliği muhafaza eder

Çocukluk kuşağından bir örnek gerekirse ise, Bugs Bunny der geçerim .d Durup dururken kimseye bulaşmayan, ama kendisine bulaşıldığında ,“bu savaş demektir” diyen ve arkasından rakiplerini zekasıyla hunharca halleden bebeklik yılları kahramanım.

2 Beğeni

Zaten Avatar’in farklı bir büyüsü vardı. Bir çizgi dizi ancak bu kadar mükemmel olur dedirtmisti bana. Şöyle söyleyeyim karakterlerin özelliklerine baktığımızda günlük hayatımızda etrafımızda bulunan insanlarla bağdaştırılmış olması ayrı bir puandı ve çizgi dizi olması dışında farklı bir tat veriyordu. Bu arada sinema filmi yapıldı Allah belasını versin dedim. Benim yakışıklı Prens Zuko’m ne hallere düştü :frowning:

2 Beğeni

Avatar her bölüm ayrı olay döndüğü için halihazırda filme uyarlanması zor bir yapım. Ama buna rağmen filmini çekmesi için inanılmaz yanlış bir isimle anlaşıldı. Adamın bu tür fantazi-macera yapımlarıyla işi olmadığı gibi eseri doğrudüzgün anlamamıştı bile.

Ancak Avatarın Netflixte dizisi çekilecek ve üstelik yapımcıları tam kontrol sahibi olacak. Evet Netflix çekeceği için Toph falan muhtemelen zenci olur. Ama gene de benim sevindiğim bir haber. Çünkü böyle bir yapımın çizgifilm diye yanaşmayan ön yargılı kitlelere açılmasının tek yolu. Ayrıca dizi olarak çekildiğinde Avatardaki kimi konular çok daha derin bir şekilde irdelenebilir. Bence epey potansiyeli olan bir evren.

1 Beğeni

Çocukluk (kronolojik)
Martin gizem peşinde (çok az bilen var bakalım burada çıkacak mı)
ben10
Lilo ve stich

Şuan sevdiklerim
Fma:brotherhood
Hunter x hunter
South Park

Şuan sevdiklerimi bilen/seven varsa yazsın merak ettim.

1 Beğeni

Bunları biliyorum ama hiç sevmiyorum ya ben10 uyuz oluyordum hdhejdnd

1 Beğeni

Ben de ben10a uyuz olurdum aptal olduğunu ve banka falan soymasi gerektiğini düşünürdüm.

Ama sorum şuan sevdiklerim bolumundekini seven varmı. Bide Martin gizem peşindeyi bilen varmı idi.

Kaç yaşındasın tam olarak?

Ben10’a ilkokul dönemimde denk gelmeyenler sevmiyor diye bir teorim var bakalım senin üzerinde doğrı çıkacsk mı skdkdk…
Ben10 ben de sevmezdim. Akşam yemeği beklerken vakit geçirmek için izlediğim bayat bir yapımdı.

Bu arada lilo ve stiç sevilmez mi yaaa :grin:. Çocukken en sevdiğim çizgifilmlerden biriydi. Bir de Kim Possible Genç Ejder ve Disney’in teneffüs zili vardı. Yesss.

2 Beğeni

Ey gidi Java ve Martin abilerimiz … Diana’yı da unutamayız tabi ki …

1 Beğeni

İşin acı tarafıda 01 liyim birkaç ay önce 1. bölümü bulup izledim hiç sarmadı.

Bide daha açıklayıcı olsun diye tekrar soruyorum.
Hunter x hunter,fmab yada south park izleyen birisi varmı? Ortak animasyon zevki ortak kitap zevikne de yansıyor mu merak ediyorum. Bana forumdan bahseden ve daha önce bırakmış olan bir arkadaş hxh yi seviyordu. Başka bir üyede galiba south park kenny ppsi gördüm ama karıştırmış olabilirim acaba doğru mu ortak zevkler olayı?

Ben South Park izlediğimi o kadar yazdım ya NK kardeş .d

Ayrıca Hunter x Hunter ve Fma da izledim. HxH bence favoriö olarak gösterdiğim One Piece’den daha kaliteli bir yapım. Ama yazarı Martinlik yaptığı ve One Piece kadar ilerletemediği için eseri şimdilik yeri altta. Ama One Piece kadar ilerlese ve kalitesini bozmasa kendisini rahatlıkla anime kralı ilan edebilir, sadık sancaktarı olabilirim!

Özellikle karınca arcı… Allam ne müthiş konuydu, ne müthiş kurguydu o öyle!

1 Beğeni

Bir tane çıktı jojo yayınlıyordu Digiturkte korkutucuydu bence o zamanlar için .
Benim liste uzun şimdilik aklıma gelenler X-men ve Spider Man’in orijinal anime serileri . Onlar çok kalitelidir daha iyisi yapılamadı bence

1 Beğeni

Ortak zevkler olayı biraz doğrulanıyor özellikle hxh yi başka seven olmasına memnun oldum kötü karakterleri müthiş bence.

Bide sayende hatırladım genç ejderi de severdim.

Öyle gözüküyor, evet. Genelde Danyciler ile iyi anlaşıyorum :smiley:

Ben Mars’ım. Karakter olarak da benziyor biraz ve burcumun da gezegeni Mars zaten :smiley:

Şeker Kız Candy
Tsubasa
Sihirli Şövalyeler

Bunlar da sevdiklerimden :slight_smile:

En azından o zaman severdim.

1 Beğeni

O zaman One Piece de izle. Belki onu da seversin.

Genç ejderde rakip klandan olan ve sık sık kapıştığu kızın(gerçek kimliğini bilmiyor tabi) gerçek hayatında sevgilisi olması çok hoşuma giderdi.

1 Beğeni

One piece e hep soğuktum hazır karantina bakiyim bari belki sevicem. Dediğin rakip klan olayını tamamen unutmuşum.