En Sevdiğiniz POV Karakteri

Arkadaşlar en sevdiğiniz POV’u merak ediyorum. Çünkü başından itibaren birçok POV geldi geçti ama bazıları herkesi çok etkilerken bazıları kendinden nefret ettirdi. İki anket koyamadığım için en sevdiğim kısmını koydum sadece ama isterseniz nefret ettiğiniz karakteri de yazalım

Benim en sevdiğim POV Tyrion, çünkü kitabın başından beri hikayenin hemen hemen olaylarda ana unsur ve iyi bir Lannister olabileceğini tüm okuyanlara gösteren bir karakter.

En nefret ettiğim karakter ise Catelyn Tully ve anasının kızı Sansa (Tully). Aslında ben karabalık dışındaki tüm Tully’lere gıcığım çünkü Robb’u mahveden asıl olaylar Catelyn’in Jaime’yi serbest bırakması ve Edmurd’un savaşta söz sahibi olmak için Geçitler Savaşı’yla Tywin’in Batı’ya gitmesini engellemesi.

Soğan Şövalyesi Davos nerede

Bu arada serinin başından beri önemli olan POV’ları aldım. geç POV haline dönüşmüş olsalar da. o yüzden Davos, Brienne, Theon, Sam ve ya bir iki bölümlük (Arys, Areo…vb.) gibi POVları ankate almadım, daha doğrusu alamadım :smiley:

Bran demek istedin sanırım, ben Tyrion diyorum :slight_smile: 4 kitaba bakacak olursan 1. sıradadır benim için 2. sırada Eddard

Eddard sonra da Tyrion :smiley:

Jaime - sansa - cersei

1.kitap
-Eddard

2.kitap
-Tyrion

3.kitap
-Catelyn

4.kitap
-Cersei ( ne yazık ki )

5.kitap
-BRAN

Eddard ve Tyrion.

Hemen hemen her kitapta Bran ve Tyrion favorim olmuştur.

tyrion-jon snow

cersei

tyrion harika bir pov ama bran’in yeri ayrıdır.sebebini bilemiyorum ama bölümleri su gibi akıyor ve çok az bölümü olduğundan damağımda kalıyor =)

Sur’da geçen olaylar çok ilgimi çektiği için en severek okuduğum bölüm Jon’unkiler.

Cersei alındığı ankete Davos reis alınmıyorsa bu ankete oy dahi vermem

Gözyaşlarıyla Eddard’a oy verdim. :’( Listede reis olmasaydı Arya ya da Samwell derdim.

Cersei’yi özellikle aldım çünkü tamam 4. kitapla birlikte POV oldu belki ama 6 kitaptır en kilit karakter serinin. Davos’u ben de çok severim ama Davos daha çok Stannis’in olaylarını anlatmak için eklenmiş bi karakter gibi (bu arada 5. kitabı daha okumadım). Buradaki tüm katakterler başlı başına olay örgüsünü değiştirebilen karakterler.

-Cersei
-Jaime
-Daeneys
-Bran

Diğerlerine kıyasla daha fantastik bulduğum için Daenerys.

sansa ve tyrion. sansa’ya oy verdim, kimse oy vermemiş.

tyrion, arya, bran ve jon.

dany bolumlerini okurken bazen ayri bir kitap okuyormus gibi oluyorum ve ara ara onun bolumlerinde cok sıkılıyorum.

GT-S5670 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi