En Sevdiğiniz POV Karakteri

Tyrion :slight_smile: boyun 30 cm daha uzun olaydı yıkıp geçerdin ortalığı

Bran, Arya, Jon, Jamie, Eddard, Tyrion vs vs vs… Kısacası Dany hariç tüm povları sevsem de ben Sansa dedim. Çünkü onunun povlarında sadece başından geçenleri öğrenmiyoruz. Hatta başından geçenleri bile tam manasıyla öğrenemiyoruz.( Bknz: Tazı-Sansa öpüşmesi.) Kendi düşüncelerini de açık açık öğrenemediğimiz ve son kitaplara kadar da öğrenemeyeceğimizi düşündüğüm bir karakter.

Fakat kendisinin Joffrey, cersei, tyrion, serçeparmak (özellikle de o) başta olmak üzere bir çok karakterle olan ilişkisi ve onlarla ilgili betimlemeleri povunu eğlenceli olduğu kadar bilgilendirici bir hale getiriyor. Özellikle de petrynin etkisi yadsınamaz.

Iııı şey . 4. Kitapta Tyrion yok sanırım .

1. değil 4 kitaba dedim, yani toplamda bütün POV’lar içinde en beğendiğim.

Iıııı şey …

3 kitaba bakarsak belki katılabilirdim fakat 4 kitaba bakarsak iş değilir. ADWD’taki Tyrion bölümleri o kadar da iyi değildi. Hatta sıkıcıydı.

Arya’nın 1. kitaptan sonra POV ları çok iyi olmaya başladı.O yüzden Arya.

Kendini jaime gibi sovalyelige kaptirip giderdi

İlk 3 kitap için Jon. Beni en çok o tarafların hikayesi içine çekiyor.

1. kitapta ise Jaime ayrı bi sevdirdi bana kendini. En zevk aldığım bölümlerdi.

Bran ve Tyrion gerisi hikaye !!!

Tyrion ve Arya

Tabikide Jaime Lannister.

tabikide ben :smiley:

Oha, Cersei’nin bile Catelyn’den daha fazla oyu var. Where is the adalet?

bi sıralama yaparsak eğer:

1. Jon
  2. Theon
  3. Davos
  4. Jaime
  5. Tyrion
  6. Bran
  7. Diğer Greyjoylar
  8. Arya
  9. Eddard
  10. Catelyn

Bari 11’e de Cersei’yi koyda Catelyn sonuncu olmasin falan.

diğerlerini listeye almadım farkındaysan… :smiley: Cersei’ydı, Dany’di, Dorne takımıydı flan… pek sevmiyorum bunları…

Aha farketmedim ama forumda yeni bir Cat hayranı, kendini iyi koru burda çok az Catelyn sever var.

Haha herkes Dany’i tutuo nerdeyse ama nerdeyse kimse Dany dememiş, hakikaten de POV’ları bayık (sanırım Westeros’a bi türlü çıkmadığı için).

Kendi adıma kitabı Jon Snow (dolayısıyla Samwell) , Tyrion, Arya bölümleri için okuyorum diyebilirim.

herkes Dany’i tutuyo derken??? Dany’den nefret ederim… hatta kitaptaki en itici karakterdir gözümde…

Jon en sevdiğim POV karakter lakin Samwell’in Pov’ları oldukça sıkıcı… ha severim Sam’i orası ayrı ama kitapta bölümleri sıkıcı…