En sevdiğiniz Targaryen kralı

arkadaşlar targaryen krallarının hepsi çevrildi. muhtemelen de çoğu üye okumuştur. aynı zamanda henüz çevirisi olmamasına rağmen bazı arkadaşlar seriden önceki tarihi anlatan kitapları da okudu(şu an adları aklıma gelmedi).
ve yine çoğu kişinin en sevdiği bir targaryen kralı vardır. burada onları yazalım ve isteyen neden sevdiğini de açıklayabilir.

ben başlayayım; en sevdiğim targ kralı Jaehaerys I. herşeyden önce bu bilge bir kral. savaş yapmadan, kan dökmeden eşi alysanne ile birlikte westeros’a büyük bir barış ortamı getiriyor. böylece kansız olarak da barış olabileceğinin en büyük göstergesi oluyor. tüm kralların onun gibi olması dileğiyle…

Elbette Jaehaerys… Belki Westeros’un gördüğü en iyi kral. Baelor’da iyidir ama biraz yobaz.

En çok I.Aegon’ı severim. Jaehaerys ve Baelor da iyidir.

Tereddütsüz Jaehaerys.

Aegon ve Jaeherys iyidir. :slight_smile:

Cem Yılmaz’ın ‘Tabiki de Felsefe.’ repliğinden yola çıkarak tabikide Jaehaerys. :smiley:

Baelor laik değil aga. :smiley:

Fatih Aegon.

Aegon ve Jaeherys

Aegon I

Görüntüsüyle adeta 6Oları yansıtan bir kral Baelor I.’ i seviyorum

oha bildiğin hippi bu! bende sevdim şimdi :stuck_out_tongue:

Sen sus soyunun yüz karası :smiley:

Yüz karası mı? Tüm Westeros’u kurtarmaya çalışırken ölen, türlü türlü ihanetlere maruz kalan ben ha?

Umarım tüm Westeros donsuz kalır da Aerys Aerys diye ağlarsınız. (Kralın ahı tutar derler)

ejderha felaketi Aegon

jaehaery ve aegon

ayrıca maekar’ı da severim kalenin inşaatında çalışan herkesi öldürmüştü galiba :))

İnşaatta çalışanları öldüren Maegor’du sanırım. Maegor I de iyidir. Diyarın üzerine çöreklenen İnanç parazitini kılıçla temizlemiş, ondan sonra gelen Jaehaerys I de hoşgörü ile İnanç’ın asker yetiştirmesini yasaklamıştır. Kral soyu bu taraftan devam etmeliydi bence. Maegor I, Fatih Aegon’un Visenya’dan olan çocuğu. Maegor’un çocuğu olmuş olsaydı, kral soyu bambaşka bir hal alabilirdi.

Fakat benim en sevdiğim Targaryen kralı Maekar I. Daeron II’nin oğlu ve anne tarafından bir Martell. Dört erkek kardeşin sonuncusu. Ağabeyi Baelor Mızrakkıran’ın şöhreti altında ezilen, sonra diğer ağabeyi Aerys I kral olduğunda El olmayı beklerken yine Yaz Kalesi Prensi olarak kalmış gariban bir arkadaş. Kaderin cilvesine bakın, sonunda taç dördüncü çocuk olan Maekar’a kalıyor… Kral olmadan önce Blackfyre İsyanı’nın bastırılmasında aktif bir rol oynamış. Çekiç ve Örs şarkısının, ağabeyi Baelor Mızrakkıran ile birlikte kahramanı olan örs. Savaşçı bir kral. Neyse, toprağı bol olsun…

karıştırmışım pardon…

doğrusu maegor du …

Jaehaerys ve Fatih Aegon.

Jaehaerys.

Jaeherys ve Aegon the Conqueror