En sevdiğiniz Targaryen kralı

Kesinlikle 5. Aegon. Halkın adamı. Ben Ejderim ulan diz çökünden fazlasını yapmaya çalışmış ve insan hakları konusunda düzenlemeye gitme gayretine girmiş tek insan.

V Aegon ve Jaehaerys adamdır, gerisi delinin tekidir.

Aegon V şüphesiz en iyileriydi. Kral gibi Kraldı.

bence de 5. Aegon tartışmasız halktan biri, kraliçesi halktan biri, çocukları taht için evlenmedi,
kendi adil ve dürüsttü

Viserys II (En iyi kral eli ve kendi saltanat yılları arasında yaptığı reformlar için ) Ve Aegon V Adamın dibi Halkla iç içe olan Halka yönelik iyilikler yapan diyarın derdini bilen bir kraldı

Değersiz aegon de iyi bir kral westerosa targeryanların nasıl zarar verebileceğinin tescilli örneğidir kendisi

Bence Targaryen degilde gelmis gecmis en iyi kral fatih 1.aegondur adam baya iyi bir sekilde
Ordusuna komutanlik yapmis ve tum kralliklarin sahibi olmus(aegon demir tahti yaptiran adam)
Simdide o potansiyeli Daenerys de goruyorum O da bir koleyken resmen dothraklarin
ve baya cok ordunun sahibi oldu zekasiyle ve tabiiki ejderhalariyla

Ejderhaları olsa Tywin tüm evreni hükmederdi. Yani ejderhalar Aegon’dan başka kimse de yoktu, öyle düşün. Ve ejderhalar varken bile Dorne’u fethedemedi. Aegon’un iyi bir kral olduğunu düşünmüyorum. Gaspçı, pis, hain Aegon.

6 krallık + 3 ejderhayla dorne’u feth edemeyen aegon mu? Bana sadece 1 ejderha ver sadece dorne’u değil essosuda feth ederim

Aegon değildi ki oradaki zeka visenya idi ve ordusu da yoktu

Bana kalırsa bu biraz basit bir düşünce. Osmanlı yıllar boyunca Karadağ’ı fethedemedi, ettiyse bile fazla egemenlik sağlayamadı. İngiltere yıllarca İskoçyayla uğraştı durdu. Amerika Vietnam’ı alamadı. Yani güç ve beceri her zaman yeter koşulları sağlamıyor. Aegon krallıktaki her kaleyi teker teker fethetmedi. Orduları yenip diğerlerinin diz çökmesini sağladı başka zaiayat olmaması için. Ancsk Dorne ya istiklal ya ölüm dedi. Yani teknik olarak tam bir fetih için neredeyse soykırım falan gerekiyor.

Evet ejderha kullanmadan fetheden var ama bu o adamın yetenekli olduğjnu gösterir. Aefon’un beceriksizliğini değil.

Seri sonunda şu an lanetlenen IV. Aegon’ un yaptıklarının aslında diyara ne kadar faydalı şeyler olduğu ortaya çıkarsa çok gülerim, GRRM’ den böyle bir twist bekliyorum açıkçası.

Not : Egg

Okuduğum kadarıyla, Daeron II.

Kral bir kenara, Kraliçe Alysanne diyorum.

V. Aegon. Adam halkın adamı be, o Targaryen artistliği yok üstünde.

Kral olamadı belki ama Üstat Aemon’u çok severim